Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Miért mondják, hogy a hüvelyi...

Miért mondják, hogy a hüvelyi közben, a császár meg utána fáj?

Figyelt kérdés

Tele az oldal olyan kérdésekkel, illetve leírásokkal, hogy hüvelyi után nem tudnak ülni, menni, mennyire fáj és rosszul vannak és stb. Ugyanakkor olyat is sokat olvasok, hogy a császár nem viselte meg, 1-2 nap múlva semmi gondja nem volt, többek közt én is így voltam, egyáltalán nem fájt, kellemetlen is csak pár napig (császár). Sokaknak az az indok a császár ellen, hogy akkor később nem fogja tudni ellátni a babát, mert ez a nézet terjed, holott szerintem nem így van.


Ki hogy szült, milyen volt utána?


2017. máj. 23. 10:10
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
53%
Én természetesúton szültem, nagy vérveszteséggel olyan voltam utána mint egy zombi. Nekem a gátmetszés helye fájt egy hétig mikor ültem. Az első pár napba meg kellett tanulnom hogy hogyan is üljek le. Igazából annyira nem viselt meg mert szombat délután született meg a lányom és vasárnap már sétáltam. Szerintem a fejben dől el hogy kit hogy visel meg. Ha te úgy állsz hozzá hogy igen is felkelek és csinálom a dolgom nem pedig elhagyod magad az sokat számít. :) Nem mondom hogy nem pihentem, de nem is az volt hogy fel se keltem.
2017. máj. 23. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
84%

Mert ez az általános.

Vannak, akik császár után is tök jól vannak, és olyan is, aki hüvelyi után nagyon szarul, de nem ilyen a nagy többség.


Azért egy komoly hasi műtét után sokkal nagyobb eséllyel van szarul az ember, mint egy "természetes" folyamat után...


Én hüvelyi úton szültem, nem vágtak, szakadtam, 4 öltést kaptam, és reggelre már tök jól voltam. Amíg a nálam 1-2 nappal előbb császározott anyukák ott szenvedtek, alig bírtak felkelni, meg a gyereket megemelni.

Lehetsz hős, de azért ha a hasfalat, izmokat, és a méhet átvágják, az nem kellemes. Egy gátmetszés ahhoz képest semmi...


Ezért mondják.

2017. máj. 23. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
69%

Első baba. Hüvelyi úton született. Varrtak, kívül-belül. Nem volt olyan szörnyű a szülés sem, ahogy azt sokan mondják, legalábbis nekem nem.

2 napig valóban fájt, sehogy nem volt jó, de arra kaptunk fájdalomcsillapítót, úgy pedig nem is éreztem. 3.nap mikor jöttünk haza a kórházból, kiszedték a varratokat, és azzal a fájdalom is teljesen megszűnt.

Itthon még 1-2 hétig érzékeny volt az a terület, de nem fájt. A babámat eltudtam látni, tudtam hajolgatni, stb. Sok császáros utána hetekig szenved a műtét miatt (több ismerősöm is ezt tapasztalta). A hasam teljesen visszahúzodott néhány hét alatt, és olyan mint előtte. Szerencsére csíkos sem lettem sehol. Nincs heg sem természetesen, ami elég csúnya is tud lenni. Nekem minden szempontból jobban fekszik a hüvelyi.

2017. máj. 23. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
82%

Ez a fejben dől el baromság, aki elájul meg vért kap, az szerinted azt akarta?


Nekem két császár volt, maga a császár könnyű volt, inkább csak nagyon fáradt voltam utána, de nem fájt, szépen vágott az orvos.

2017. máj. 23. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Én nagyon rettegtem a császártól azért is ahogy írtad nekem is sokan mondták,h.utána nem tudták ellátni a babájukat stb... Végül császárom lett és megmondom őszintén sokkal rosszabbra számítottam.Az első felkelés volt a legrosszabb,de onnantól én folyamatosan mentem.Mondták is mennél többet mozgok annál könnyebb lesz.Most azt gondolom,h.majd egyszer ha úgy döntünk jöhet a kistesó rettegni fogok a természetes úton szüléstől.
2017. máj. 23. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Természetes úton szültem, volt gátmetszés. A szülés utáni délutánon tök érzéketlen volt az alfelem, jegelni is kellett, de egyébként semmi kellemetlenség nem volt. Szülés utáni nap törökülésben ültem az ágyon (meg a szobatárs is). Egyedül a kakilás volt kellemetlen, két nappal a szülés után.

CSászározni még nem császároztak, remélhetőleg soha nem is fognak.

2017. máj. 23. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Is-is. Második császár után vagyok 3 hónappal.

Olyan szobába tettek, ahol csak én voltam császáros, de a mozgásból erre három nappal később nem jött volna rá senki.

A többieknek a gátmetszés helye fájt, nekem meg a hasamon a heg.

Az első két nap biztosan nem tudtam volna ellátni a babámat. Este kilenckor lehetett felkelni először, de még nagyon lassan ment, másnap is időbe telt, mire lekecmetegtem arról a magas ágyról meg vissza. Olyan is volt, hogy a jobb helyett a bal oldalamra fektette a nővér a picit, és bizony kifogott rajtam, hogy arra is el tudjak fordulni. Próbáltam, meg persze kapkodtam is, és nagyon fájt a seb. Szerencsém volt, hogy egy kedves szobatárs segített, és áttette a picit a másik oldalra.

Harmadik napon már csak-csak, negyedik nap pedig szerencsére hazaengedtek. Otthon kutya bajom nem volt, egycsapásra nem fájt semmi. :)


Az első természetes szülés volt. Utána három órával már semmi bajom nem volt, akkor még a gátseb se fájt, csak utána. De annyira nem volt vészes, hogy ne tudjak ugrani a babához.


Mindkettőnek megvan a könnyebb és a nehezebb oldala is. Egyébként meg úgy se választás kérdése. Sürgősségi császár után az lesz a legkisebb bajod, hogy mennyire tudsz ugrálni!

2017. máj. 23. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Egyetértek abban, hogy azért a gátseb is tud fájni rendesen, hiszen ott is vágnak át izmokat. Csak ebben tudok nyilatkozni, mert császárom még nem volt. Igazából az első 4-5 nap volt olyan, hogy nehéz volt ülni, menni. Utána már azért nem voltam korlátozva. A császárseb így elsőre azért komolyabb hegnek tűnik, de gondolom ott is az első napok a legnehezebbek.
2017. máj. 23. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Azt kihagytam, hogy nekem is volt a szokásosnál nagyobb vérveszteségem, de ennek ellenére pótlást nem kaptam. Így kb. egy napig nem tudtam kimenni a gyerekemért, addig a csecsemős osztályon volt. Úgyhogy igazából a gátseb volt a kisebb bajom.
2017. máj. 23. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Nekem nagyon brutál elsö szüesem volt, gyorsan jött(magától), de a kitol´asi szakasz kegyetlen volt... Habár utánna nem igazán fájt semmim sem, egy kicsit húzodott ott lent, de nem volt gondom.

Másodiknál nagyon gondolkodtam a császáron, de olyan jól feküdt a baba, hogy megszültem 3 óra alatt pikk pakk, ott gyorsabb volt a kitolási szakasz is. Utánna megint csak max húzodott lent.

DE mellettem volt egy lány aki az elsöt szülte császárral és szegény tejesen kivolt. Szinte 3 napig alig tudott felállni, és azt mondta soha nem gondolta, hogy ez ennyire fáj.

2017. máj. 23. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!