Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mikor fogok vele talalkozni?...

Mikor fogok vele talalkozni? Angliaban elek, lenne rengeteg kerdesem az orvoshoz.

Figyelt kérdés
a kulfoldon eloknek eleg sok kerdesuk van itt, mert tenyleg alt. csak a vedonot latjuk. Erdemes egyaltalan itt maganorvoshoz menni?Engem megnyugtatna ha nem a szuleskor latnam eloszor az orvost.Elso terhesseg, es csak 1 eve vagyok itt....
2008. okt. 15. 16:42
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
felrekuldtem....bocsi, nem ide akartam.
2008. okt. 15. 17:13
 2/12 anonim ***** válasza:

Én is itt élek.

Nem tudom, hogy ez mennyire nyugtat meg, de nem kell attól tartanod, hogy a szülésnél fogsz találkozni az orvossal először és idegen lesz számodra, még pedig azért ne félj ettől, mert ha minden rendben lesz, akkor nem fogsz szülésnél sem találkozni orvossal.

Itt teljesen máshogy működik a dolog, mint otthon. Legnagyobb kórházakban is csak zseblámpával lehet találni szülész-nőgyógyász, nem jut minden szüléshez egy oda, mert mellette vezetik az osztály, végzik a viziteket, a rendelést és a sürgősségi ellátást.

Szüléshez csak akkor mennek, ha császározni kell, vagy természetes szülésnél már valamilyen komplikáció van. Én szülés előtt vagyok és azért imádkozok, hogy inkább ne lássak dokit...

Midwife általában több is van bent, nem feltétlenül az, sőt, nagy eséllyel nem az, akivel a gondozáson találkoztál, de bízz meg nyugodtan a szakértelmükben. Gondolom ezt már neked is elmondták, hogy a midwife-ot, különösen a szüléseket vezető midwife-ot nem kell egyenlővé tenni a magyarországi védőnőkkel, tény, hogy a védőnő feladatát is ellátják, de inkább ők szülésznőnek, vagy dúlának felelnek meg, de a szülésznőktől is sokkal nagyobb a szaktudásuk, diplomával és megfelelő gyakorlattal végezhetik csak a munkájukat.

Ha van valamilyen kérdésed, akkor szívesen segítek, ha tudok, ami a legfontosabb: ne pánikolj és ne idegenkedj, jó ez a rendszer, csak meg kell érteni a lényegét és megbízni benne!

2008. okt. 15. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Hat koszonom neked a leirtakat :)Ezt abszolut nem tudtam. Azert neztek ram hulyen amikor egyfolytaban az orvosrol kerdeztem.... :)

Szeretnek meg elmenni nogyogyaszhoz, mert terhesseg elott sok gondom volt, es nekem biztos ami biztos.

Csak kicsit fura tudod, h. eddig meg ugyanazzal az emberrel sem talalkoztam a korhazban. (Ezert is gondolkodtam maganrendelesen, bar elsore azt mondtak £4000 csak a szules,viszont akkor 1 orvosod van, es az van ott vegig veled, aki nogyogyasz is.Csak azert az ar kicsit "meleg".)

Amugy tenyleg koszi meg1x, sajnos nincs ismerosom aki itt babazna, es bar a baratom angol, neki pont ugyanannyi tapasztalata van mint nekem :).

Neked nagyon sok sikert kivanok a szuleshez, meg az uj eletedhez :)es egeszseget nektek


xxxx

2008. okt. 15. 18:29
 4/12 anonim ***** válasza:

Sziasztok! Eddig csak olvasgattam, amit Angliáról írtatok, most megosztanám Veketek a mi történetünket is, mivel mi is itt élünk.

Az én kisbabám már hét hetes. Mivel a terhességem zavartalan volt, én sem láttam orvost, csak bábát. Szülés alatt két bába mindvégig mellettünk volt. Orvos akkor jött, de akkor azonnal, amikor már toltam, és úgy tűnt, hogy elakad a baba. Minden szerencsésen végződött, a gátamat gyönyörűen varrták, mostanra kutya bajom.

A történetnek azonban van folytatása. A kislányomról két napos korában kiderült, hogy súlyos szívbeteg. Mivel mi egy vidéki városban élünk, azonnal egy klinikára szállították. Késő este értünk oda, de a teljes orvosi team várt bennünket. Egy óra múlva diagnózisunk volt, a gyerek kilenc nap múlva életmentő műtéten esett át. Senki sem kérdezte, honnan jöttünk, mióta vagyunk itt, csak tették a dolgukat.

Azóta kiderült, hogy a műtétet Magyarországon még nem végzik, tehát otthon a lányom pár naposan meghalt volna.

Az is ide tartozik, hogy a komoly, genetikai ultrahangos vizsgákatokon még Németországban estem át, és nem találtak semmit. Az összes angol anyukának viszont, akinek hasonló problémával született a gyermekük, megmondták már a 20. héten.

Veletek ne történjen hasonló, de azt hiszem, érthető, hogy billentyűzetet ragadtam, hogy megvédjem az angol egészségügyet. Nekem is megfordult a fejemben, hogy haza megyek szülni, de most már nagyon örülök, hogy nem tettem meg...

2008. okt. 15. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Szia,


Koszi h. leirtad a torteneted, es nagyon orulok h. minden rendben vegul veletek. En amugy lehet felrefogalmaztam, de nem gondolok rosszat az itteni ellatasrol, csak mas mint amire szamitottam. Az en fejemben meg sem fordult, h. otthon szuljek, egyetlen percre sem, csak a magan es a sima korhaz kozott elmelkedtem, es kivancsi voltam hatha van valakinek itteni tapasztalata. (En nem zarom ki a tervezett csaszar gondolatat es csak ilyen dolgok miatt szivesen beszelnek orvossal, meg meg lenne par kerdesem felejuk.)Amugy magarol az egeszsegugyrol itt annyit, h. a tesom kb. 3 honapja munkaba menet a buszon elajult,kb. 20 percen belul mar a korhazban volt, ahol verkeptol kezdve mindent megneztek, szerencsere nem volt semmi komoly, de itthon iyen mikor tortenik M.o-n????


Koszi megegyszer


xxxx

2008. okt. 15. 19:15
 6/12 anonim ***** válasza:

Az első hozzászóló vagyok.

Köszi, hogy megosztottad velünk a történetedet, én már hallottam hasonló, pozitív töltetű sztorit (természetesen nem a babád betegségére gondolok a pozitív alatt, hanem arra, hogy észrevették és ellátták). Olvasgattam, keresgéltem, de legfőképpen megtapasztaltam a dolgokat.

Hogy őszinte legyek néha már-már mérges vagyok, amikor több fórumon csak azt olvasom az angol egészségüggyel és terhesgondozással kapcsolatban, hogy rossz, pocsék, állatias. Engem őszintén zavar az, hogy nagyon sokan, akik ideköltöznek (gondolom okkal), itt vállalnak gyereket (gondolom azért, mert biztonságosnak érzik a környezetet) és úgy döntenek, hogy maradnak (szintén okkal) folyamatosan arról panaszkodnak, hogy ez milyen rossz. Az érvek általában a következők: nincs orvos, csak midwife, nem kell bejárni a kórházba, rendelőbe, nincs hüvelyi vizsgálat havonta, nincs afp, nincs cukorterhelés, nincs egy saját doki, akit éjfél előtt öt perccel is fel lehetne hívni (nem feltétlenül nagy volumenű kérdések miatt). Ugyanakkor arról nem beszél senki, hogy itt nem kell külön jattolni a dokinak vizsgálatonként 5-7ezer forintot (még szép, hogy Magyarországon havonta, kéthetente vizsgálják a kismamákat, minél több találkozás, annál több pénz) és a biztosítás alapú szülés azt jelenti, hogy nem kell fehér borítékkal rohangálni az orvos után másnap, afp helyett van a sokkal modernebb integrált teszt, amit szintén a biztosító fedez. És őszinte leszek, nekem speciel egyáltalán nem hiányzik az, hogy a hüvelyembe kukkolgassanak állandóan, az sem, hogy a rendelőben várakozzak visszatérően. A midwife-nak bármit elmondhatok, ha úgy érzi, hogy szükség van segítségre, akkor elküld orvoshoz, egyébként meg megnyugtat. Otthon egyik hazalátogatásom alkalmával elmentem egy nőgyógyászhoz, ha már ott vagyok, csináltatok egy rutinvizsgálatot ultrahanggal. Lehet, hogy nem hiszitek el, de négy recepttel a kezemben jöttem ki. Fertőzést, placentaproblémát, és még azt sem tudom, hogy mit talált. Két héten keresztül rettegtem minden nap, hogy elveszítem a babámat. Visszajöttem és addig-addig mondtam sírva a midwife-nak a problémáimat, amíg továbbküldött nőgyógyászhoz. Három napig vizsgáltak itt, megállapították, hogy semmi bajom és mosolyogtak rajtam, mert csak meg lettem ijesztve. Nah, akkor úgy döntöttem, hogy nekem az nem hiányzik, inkább szépen nyugodtan szeretném kihordani ezt a babát és csak akkor megyek orvoshoz legközelebb, ha valóban van valami panaszom.

És még valami. Egy összeférhetetlenség. Akik kijönnek és panaszkodnak, hogy milyen rossz ez a rendszer, azok a magyar ellátást istenítik. Ezen az oldalon viszont a legtöbben szidják és azt mondják, hogy a magyar ellátás rossz, nem kielégítő. Akkor most jó, vagy sem? Amíg otthon él a ember, addig rossz, viszont ha tapasztal egy másikat, akkor már egyből sokkal rózsaszínűbb?

2008. okt. 15. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

En egyetertek. Otthon eszembe sem jutott volna meg jo 10 evig gyereket vallalni.Amikor kijottem talalkoztam a baratommal,osszekoltoztunk,eljegyzes, es bar nem igazan volt tervben terhes lettem, de eszembe sem jutott volna elvetetni. A vizsgalatokrol annyit, h. nekem meg eddig csak 2 volt, de olyan dolgokat is neztek amirol otthon nem hallottam.(Az is viszonylag gyorsan megvolt.)

Talan "fugg" attol h. melyik korhazba kerulsz, bar azt te valasztod meg. En egy ismerosomtol tudom, h. itt az a rendszer h. nem te adod a penzt az orvosnak, hanem az allam fizet minden szules utan £3-4000 a korhaznak, ami szerintem nagyon jo, es tenyleg nincsen zsebbe boritek stb.(Meg magankorhazban sem tudok errol.Itt ez csak nem szokas.....es mennyivel emberibb)Viszont a korhazban minden megtesznek azert h. te ott maradj. (Ezt mar most tapasztalom)

Viszont egy itt elo magyar nogyogyasz, (mikor kiderult h. terhes vagyok egybol felhivtam, mert meg nem tudam mit kellene tennem, v. kit hivjak) akkora paraszt volt velem a telefonban mint mar itt nagyon reg senki, en kb. 1 percet beszeltem vele, es letettem.

(Viszont nekem abszolut szuksegem lenne nogyogyaszra, nem mintha arra vagynek, de nekem anno eleg sok nogyogy. problemam volt, amik idorol idore kiujjultak,es rendszeresen vizsgaltatnom kellett magam. Bar akkor a midwife-al beutaltatom magam :).


x

2008. okt. 15. 20:05
 8/12 anonim ***** válasza:

Igen, első körben mindenképpen a midwife-nak említsd meg, hogy kontrollra szeretnél menni és azt is, hogy miért. Nem kizárt, hogy továbbküld a GP-hez, mert hivatalosan a GP ad beutalót a nőgyógyászatra. Én mondjuk olyan vehemenciával és akkora félelemmel a szememben mondtam a problémáimat a midwifenak, hogy nem küldött már tovább a GP-hez (szerintem ő is beparázott, amikor lefordítottam neki a magyar orvosi jelentéseket), hanem a terheskönyvembe írt egy külön jelentést, hogy ő személyesen küld a sürgősségire ez-meg-az gyanújával. A sürgősségin ezt a bejegyzést megmutattam és már hívtak is be, majd felkísértek a nőgyógyászhoz. Tehát ha elég meggyőző vagy, akkor te is hamar bekerülhetsz.

Sajnos a magándoki tényleg nagyon húzós, az uh is az, egyáltalán nem olyan árkategóriában mozog, mint Magyarországon. Hogy őszinte legyek én 4D-re mindenképpen szerettem volna menni, de amikor megnéztem, hogy mennyibe kerül itt, inkább hazautaztam. Úgyis szerettem volna meglátogatni még a szüleimet a baba előtt és így összekötöttem a kettőt. A repjegyárral és az otthoni 4d költséggel együtt is olcsóbban megúsztam, mintha itt mentem volna el...

2008. okt. 15. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Szia, nagyon orulok ennek a temanak igaz en Irben elek mar 4 eve de nem sok kulonbseget latok a leirtak alapjan az eu ellatasban. Szerintem is fordulj a GP hez es az beutal nogyogyaszhoz. Csak annyit szeretnek hozzatenni hogy mikor kijottem kiderult hogy Hpv virusom van gyorsan hazautaztam Mo.-ra adtak ra antibiotikumot majd kozoltek 3 honap mulva menjek vissza igy lett megint csak antibiotikummal szurtak ki a szemem holott ekkor mar 2*is pozitiv eredmenyem lett es magasabb faktorszammal. Elegem lett, akkor meg nem ismertem az itteni Ir egeszsegugyet de felkerestem egy GPt es levette a rakszurest es 2 napra mar a mutetem idopontjat kaptam ahol 2 nap utan ahazaengedtek es hozzatettek ha tovabb huztam volna rosszindulatu daganat lett volna a mehszajon. Azota eltelt 3 ev es mara egy 8 honapos kisfiuval vagyok boldog es a terhesseg utani rakszures negativ amit 6 havonta ellenoriznek mar 3 eve.

Ezt csak azert irtam le hogy nekem is sok dolog fura volt itt mig terhes voltam de utolag nem banom hogy ritkabban vizsgaltak es nem latott szulesz. Mig otthon csak a fraszt hoztak volna az emberre.

2008. okt. 15. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

En is orulok ennek a temanak nagyon. En Bristolban elek lassan 3 eve es nekem is csak jo tapasztalataim vannak az itteni egeszsegugyi ellatasrol. A babat meg csak most tervezzuk a parommal, habar ugy nez ki talan osszjott mert a mensi kesik de meg nem merek nagyon rmenykedni. Sajna tesztelni csak 3 het mulva tudok mert most eppen nyaralunk.

Az anyukanak a torteneten akinek megmentettek a kislanyat meg a konny is kijott a szemembol. Nagyon sok boldogsagot es egeszseget kivanok nekik es persze mindenkinek.

Bocsi, hogy igy eltertem a tematol, csak annyit szeretnek neked mondani, hogy az en ferjem angol es kiderult, hogy neki van bizonyos betegbiztositasa amit a ceg fizet neki havonta. Ez a biztositas fedezi az elettarsanak vagy felesegenek a szulest 3ezer fontig, most tudtud meg miutan utannaneztunk. Persze nem fogok en magan korhazba meg magan uton szulni csak megemlitettem hatha a te parodnak is van valami hasonlo, mert ezzel esetleg elemehettek magan ultrahangra ingyen, vagy barmilyen vizsgalatra ami fizetos meg az allami mellett egeszen 3ezer fontig. Gondolom ezert nincs boritekozas a magan korhazakba mert nem a kismaman keresztul megy az egesz hanem korhaz es biztosito kozott. Na gondolom azert vannak penzesek is akik kifizetik csekkel vagy masmodon de szerintem a legtobb ember aki maganhoz jar annak van biztositasa.Tehat nem artana ennek utannanezni hatha a te parodnak is van valami hasonlo biztositasa ami fedez teged is ilyen teren.


Boldog babavarast!

2008. okt. 16. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!