Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Emlékszel a születésedre? Mit...

Emlékszel a születésedre? Mit válaszolt erre a kérdésre a gyermeked?

Figyelt kérdés
Kutatások szerint a 3-4 éves gyerekek még emlékeznek a születésükre, és elég fejlettek is ahhoz, h el is tudják mesélni a születésükkel kapcsolatos élményeket. A lányom így fogalmaz: Hát, ott voltunk anyuval. A te gyermeked mire emlékszik?
2017. máj. 31. 07:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
97%

Kizartnak tartom :) De a gyerekek olyankor mondanak mindenfelet.,amit a te kislanyod mondott abbol is egyertelmu hogy semmire nem emlekszik, csak azt az egyet mondta amiben biztos hogy megtortent hiszen toled hallotta, hogy ott voltatok.

En kisfiam a terhessegemrol szokott neha "kamuzni", egyszer azt mondta: "emlekszem amikor a doktor bacsid azt mondta neked hogy kisfiu leszek, hallottam bentrol". Egyszer meg azt; "Hu, jo sotet volt bent, de nem feltem."

Nagyon edes dolgok ezek, de -bar nem tortem le ezzel a lelkesedeset- biztosra veszem, hogy csak a kis fantaziavilaga mondatta vele :)

2017. máj. 31. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem emlékszik, azt mondta.

De igazából sokszor van, egykor kihozom az oviból és már arra sem emlékszik, hogy délben mit ebédelt. :))))

2017. máj. 31. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Egy napig nem emlékszik dolgokra. Ha megkérdezem mit csináltak az oviban akkor sem biztos hogy tudni fogja.

De a tavalyi állatkerti séta sincs meg neki. Nem hogy mi volt majd 4 éve.

De megkérdezem tőle, biztos aranyos választ ad majd.

2017. máj. 31. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
81%
A sajátom még kicsi,nem tudom megkérdezni róla,de a keresztanyám fia állítólag emlékezett rá.Koraszülött volt a kisfiú,és nagyon hosszú vajúdás után született.Majdnem császár lett.Azt mesélte egyszer az anyukájának,hogy ő nagyon kapaszkodott ott bent,mert nem akart még megszületni,de egyszer csak kicsúszott.
2017. máj. 31. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
84%

Azt mondják, amelyik gyermek emlékszik a születésére, annak később nagyon nagy eséllyel lehetnek pszichés problémái, gyakran a skizofrének számolnak be ilyen emlékekről. régebben érdekelt a táma olvasgattam róla, de nem tudom már hogy hol.

Mindenesetre ha a gyerek emlékszik, az nem jó, hiszen ez hatalmas trauma neki. nem véletlen van úgy összerakva az ember, hogy erről ne maradjon emlék.

2017. máj. 31. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Az én lányomnak kiesett minimum 3,5 év, mert ő nem emlékszik arra az időre, amíg nem volt tesója. Pedig voltunk egy csomó helyen nyaralni, kirándulni és azokról is 0 az emléke.
2017. máj. 31. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
59%
Egészséges táplálkozás, fehér liszt, cukor minimálisra csökkentése, rendszeres testmozgás és rengetek folyadék sokat tud segíteni. Ezek mellé használhatsz rá kimondottan narancsbőrre való testápolót, testolajat.
2017. máj. 31. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

7. vagyok. Bocsánat, ezt nem ide szántam. :D


Hogy a kérdésre is válaszoljak, nekem nem emlékszik, azt mondta. Nekem sem rémlik, hogy kiskoromban bármilyen emlékem lett volna erről.

2017. máj. 31. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
72%
Fiunk 3,5 éves múlt. A születés most téma nálunk, mert született unokaöccs és látott videót, amin én voltam terhes. A fiunk szentül meg van győződve róla, hogy a babák az anyukák száján jönnek ki, így ő is onnan jött ki. Bele is nézett a számba, hogy nincs-e ott másik baba is. 😁 Őt mondjuk most az izgatja, hogy hogyan került be és legfőképpen mikor. Most amugyis az idő mint fogalom érdekli (órát tanulgatja, n tegnap és holnap fogalmát), így minden téma a mikor kérdésre lyukad ki, így ez a baba téma is.
2017. máj. 31. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
40%

Én úgy tettem fel a kérdést, hogy ő hogy került ide hozzánk, honnan jött. És akkor tudta, hogy bent volt anyu hasában, pedig ezt előtte nem magyaráztam neki. Kérdeztem, és mit csináltál odabent: sokat aludtam. És hogy jöttél ki? Hát, anyu kinyitotta a hasát én meg csúszdával kicsúsztam :)


Kb 2,5 éves volt mikor ezt mesélte nekem, de 4 évesen mikor ez szóba került, akkor már nem emlékezett.


Szerintem egy darabig tényleg megmarad az emlék, nem hinném, hogy ez valami pszichés veszélyt jelentene. Felnőttként is van, hogy még pontosan emlékszem valamire pl. 2 évvel ezelőttről, de 10 év múlva már lehet el fogom felejteni és ettől nem vagyok skizofrén vagy pszichopata.

2017. máj. 31. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!