Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szült valaki gátvédelemmel?...

Szült valaki gátvédelemmel? Milyen előkészületek kellenek hozzá?

Figyelt kérdés
bvállt ?

2017. jún. 7. 18:18
 1/10 anonim ***** válasza:
15%

Én igen. Szülés közben gátvédelem miatt vágást ejtettek rajtam.

A végén ügyesen összevarrták, 2 hét múlva már nyomát se láttam. Én örülök, hogy így volt. Lehet ha nem csinálnak gátvédelmet akkor sok felé repedek és az rosszabb..

Előkészület? Nem tudok róla, hogy lenne. Mi az utolsó hetekben csináltunk gátmasszázst, de szerintem nem segített mert vágni kellett.

2017. jún. 7. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
93%
1-es, a gátvédelem pont arról szól hogy nem vágnak :). Én gátvédelemmel szültem a második babámat, nem volt részemről előkészület, csak volt egy profi szülésznőm és orvosom, mondták közben hogy gátvédelemmel fogják megpróbálni, csak akkor vág a doki ha elkerülhetetlen. Nem viccelek, már másnap nem éreztem hogy szültem, nem fájt lent semennyire. Döbbenetes volt.
2017. jún. 7. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
0%

Sajnos 2-es, te tudod rosszul. A gátmetszés a gátvédelem egyik formája, nekem frissen magyarázták el a Sotén. Ettől függetlenül szerintem az 1-es szándékosan válaszolt úgy, hogy megkapja érte a 0%-ját. :)


Amúgy én is vágásmentesen szeretnék szülni, kértem is, de csak annyit tudtak mondani, hogy megpróbáljuk, és a végén kiderül, megy-e. Semmit nem kell csinálnom ennek érdekében. Kérdeztem a gátmasszázst, de attól óva intett a dokim, mondván, hogy ha előre kitágítjuk, lehet, hogy a szülés után sem fog rendesen összehúzódni.

Szóval nem kell csinálni semmit, de garanciák sincsenek.

2017. jún. 7. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
2017. jún. 7. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Az első gyerekemnél előkészületként gátmasszíroztunk, de nem sikerült a gátvédelem, végül vágtak egy icipicit, utána elég kellemetlen volt pár hétig, és kb 1 év múlva lett csak tökéletes. Második gyereknél semmit nem csináltunk, nem kellett vágni, de egy kicsit felszakadt az előző vágás hege, azt összevarták, és utána mintha semmi se történt volna, pár hét után jobb volt mint újkorában, érdemes a vágást elkerülni, de amilyen repedéses első szüléses storykat hallottam barátnőktől én úgy vagyok, ha muszáj inkább vágás mint repedés, de ha sikerül, akkor az nagyon jó!
2017. jún. 7. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Én is gátvédelemmel szültem, első babát. Később szültem majdnem egy héttel a kiírt időpont után, sajnos a fogadott szülésznőmnek addigra lefoglalt nyaralása volt. A lényeg, hogy az ügyeletes szülésznőnél szültem, de csak közben "tudtam meg", hogy gátvédelemmel szülök. Nekem az volt a nehéz benne, hogy volt olyan, hogy jött a tolófájás és nem tolhattam, egyébként teljesen bevált:)!
2017. jún. 7. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
68%
Jelen! Előtte lévő hetekben gátmasszázs a megfelelő olajjal, plusz egy profi szülésznő és egy szintén profi doki kellett hozzá. Másnap már törökülésben ültem, egyedül a hajolgatás ment nehezebben az első pár napban. Első szülés, 3600 grammos baba.
2017. jún. 7. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
15%
Én nem gátvédelemmel szültem,engem mindkétszer vágtak,de nekem pl semmi bajom nem volt utána,mindkét szülésem után másnap simán tudtam ülni törökülésben. Ezt csak azért írtam le hogy nem mindenkinek fáj ám a gátmetszés helye,nem kell annyira parázni tőle. :)
2017. jún. 7. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nekem is úgy van, mint a 8. hozzászólónak. Mindkét szülésnél volt gátmetszés, de nem volt vele semmi bajom.
2017. jún. 12. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

A harmadik szülésem vágás nélkül történt, pedig nem volt fogadott szülésznőm, és nem is készültem erre. (az első két gyereknél volt vágás, fájt is 1-2 hétig, de kibírható volt)

A dokim szerint a szülésznőnek és a megfelelő tágulásnak köszönhettem. Villámgyors szülésem volt, így hosszú masszázsról, olajról nem volt szó, fogalmam sincs, hogy csinálta a szülésznő, hisz ideje is alig volt (felfeküdtem az ágyra, nyomtam 3-at, és már kint is volt, az egész szülésem nem volt 5 perc)

2017. jún. 12. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!