Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Adtatok pénzt az ügyeletes...

Adtatok pénzt az ügyeletes orvosnak a szülés levezetéséért?

Figyelt kérdés

35 hetes terhes vagyok és úgyhogy lassan aktuálissá válik a kérdésem.

Szombathelyen a Markusovszky kórházban fogok szülni, ahol nem lehet orvost fogadni, mindenki az ügyeletesnél szül.

Ebben az esetben ti adtatok pénzt az orvosnak? Ha igen, mennyit?

Esetleg szülésznő, csecsemősök is kaptak valamennyit vagy valamit?

Bocsi, ha butaság a kérdés, de első baba és kicsit tanácstalan vagyok ilyen kérdésekben...



2017. jún. 8. 12:07
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
100%
Ha elégedett leszel vele, akkor adhatsz. A szülésznő valószínűleg többet lesz veled, és ha tényleg úgy érzed, neki adnék.
2017. jún. 8. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
92%

Lehet le leszek pontozva, de én nem adtam. Én is ügyeletesnél voltam és ha akartam volna se lett volna rá alkalmam. Utána egyikőjükkel se találkoztam, nem jöttek be hozzám, én se kerestem őket.

Rossz vagy nem rossz, én úgy gondoltam, hogy ez a munkájuk csúnya szóval. De tudom, hogy alul vannak fizetve, de mi nem tudjuk megtenni, hogy úgy fizessünk több tízezret, hogy igazából állami kórházi körülmények között szültem. Ha fizetek akkor azért, mert magán rendelésre járok.

2017. jún. 8. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
70%
Egyetértek veled, nem belőlünk élnek, vagyis nem a hálapénzből élnek meg. A te meg én fizetésem sem több, sőt, és te sem kapsz plusz pénzt a fizetéseden felül azért, mert elvégezted a munkád.
2017. jún. 8. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
97%
Nem adtunk.
2017. jún. 8. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
37%

Ez szep es jo utolsok, de pl. a pincerek is kapnak fizetest es nekik gondolom megis adtok "jattot". Mert kihozta a jegeskavetokat....meg a babgulyasotokat..... ebbol kiindulva a "halapenz" az orvosnak adott jatt.

En fogadott orvosnal szultem de a szulesznom ugyeletes volt, neki is adtam. Ha a jegeskavem meger egy kis plusz penzt akkor (nyilvan a munkaert es annak fontossagaert aranyosan!) a gyerekem vilagra segitese is meger.

2017. jún. 8. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
78%

Jó, azért ne hasonlítusnk össze párszáz forintot pár tízezer vagy százezer forinttal.

Ügyeletesnek nem adnék.

2017. jún. 8. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
20%
Ezert irtam, hogy aranyosan. Aki bevallal egy gyereket hogy felneveli, felteszem nem lesz foldonfuto tizezer forinttol! Ha meg igen, nem kellett volna a gyerek mert az bizony sokkal tobbe fog kerulni. Es nem, valoban nem kell osszehasonlitani. A gyerek ezerszer fontosabb tehat evidens hogy ha egy sz.ros kaveert megerdemli valaki a pluszt akkor a babadert is. Mar akinek persze........
2017. jún. 8. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
48%

Tenyleg elgondolkodtato: adunk plusz penzt a fodrasznak, a pincernek, a festonek, stb. ha meg vagyunk elegedve, az szuleszektol meg megis a nok nagy resze sajnalja es bezarka a penztarcat....miert sajnaljatok a gyerekert vegzett munkara, ha a hajatok/eteletek kihozasa/stb. erdemel egy kis plusz penzt?

Ha osszeszamolod hany forintot jattoltal el eletedben, siman kijon 2-3 szulesnyi jatt. Mar ha adsz az etteremben mert nyilvan aki paraszt es nem ad.

2017. jún. 8. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
100%
Én a szülésznőnek adtam, mert így láttam jónak, a legkisebb nyűgömre is ott volt, velem volt. Orvosnak nem adtam, mert alig láttam. Amúgy nem terveztem adni egyikőjüknek sem de hát hálás voltam.
2017. jún. 8. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, ha sokat segít, ott van veled, esetleg (ne legyen) de valamilyen komplikáció is van amit megold, stb... akkor adnék. Ha rám sem nyitja az ajtót, akkor nem.
2017. jún. 8. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!