Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Leírnátok az apás szüléses...

Leírnátok az apás szüléses történeteteket? Jobb, hogy ő is bennt volt? Miben segített? Hogy reagált a pici kibújásakor?

Figyelt kérdés

És az is érdekelne,hogy mondtátok meg a párotoknak,hogy irány a kórház,mert szülés lesz?



Biztosan nagyon kedves történeteket fogunk itt olvasni:)

Gratulálok Nektek!


2010. máj. 19. 09:06
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
68%

Szia!

Nálunk úgy alakult, hogy a kiírt napon mentünk rutinvizsgálatra és úgy megvizsgálta a méhszájamat, hogy beindult a szülés. Gondolom nem véletlenül... Auchanból mentünk, semmi nem volt nálunk, férjem indult haza a cuccokért, engem vittek a szülőszobára. Ő így tudta meg végül is hogy kijöttem a vizsgálóból és mondtam hogy maradunk:)Majdnem kiesett a másodikról, úgy megijedt:)

A szülésem elég nehéz volt, nem emlékszem egy idő után semmire, ő rá sem. Tehát nekem teljesen mindegy hogy ott volt e vagy nem, ha lesz még egy inkább egyedül lennék. Ne lásson így.

Amikor kibújt, engem letakartak, behívták őt, és csak sírtunk. Már hárman!A baba hasamon volt, úgy szorítottam szegényt, majd eltörtem:)Fényképet is a doki csinált, annyira más dimenzióba kerültünk:)

2010. máj. 19. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Csodálatos érzés lehetett:)

Sok boldogságot kívánok!

2010. máj. 19. 09:14
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nagyon sokat segített, hogy bent volt. A vajúdás 20 órásra sikerült, szerintem meg is őrültem volna egyedül a szobában végig. Nagyon jó volt, hogy próbálta elterelni a figyelmemet a fájdalomról (bár kevés sikerrel). Miután megszületett és a hasamra rakták, azt sosem felejtem el. Nagyon elérzékenyült a párom is, utána - míg engem összevartak - elment a csecsemősnővérrel megfürdetni a babát és már a karjában hozta vissza egy pár perc múlva. Alig akarta elengedni a kötelező vizsgálatra, alig bírta kivenni a kezéből a gyermekorvos. Látszott a férjemen, hogy nagyon odáig van a picúrért. A lelkesedése azóta is töretlen, már 20 hós a kincsünk. :-)
2010. máj. 19. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

jaj, ezek annyira szép történetek, bocs hogy belekontárkodom a kérdésedbe :-) szinte már már könnyes a szemem. mi szeptemberre várjuk az első picinket és szeretném ha bent lenne velem a párom. félek én is nagyon fogok sírni ha majd végre magamhoz ölelhetem a kislányunkat!


midnekinek gratula.


kedves kérdező, kismam vagy?

2010. máj. 19. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Nekünk még elég friss az élmény 11 napja szültünk:-)Mi is sima nst vizsgálatra mentünk,mikor mondta a dokim hogy dönthetünk itt maradunk,vagy esetleg éjjel vagy másnap visszamegyünk.Maradtunk,mivel nyitva voltam már,burkot repesztettek,és igy indult a szülés.Mivel kaptam edát,igy az első 5 órát nevetgélve,beszélgetve töltöttük,semmit nem éreztem.Mikor beindult a tolófájás,akkor már segitett nyomni,tartotta a fejemet,itatott,nyomta a számba a szőlőcukrot.Sajnos nem haladt a szülés,beszorult a baba,igy 1,5óra után ,úgy szedték ki belőlem vákummal.Ő elment a babával,felvette ahogy fürdetik,és Ő hozta vissza nekem,megmutatni,mig vartak.Nagyon jó volt hogy velem volt,egyedül nem tudom hogy csináltam volna meg,azt a 1,5 órát,ami nagyon nagyon nehéz,és fájdalmas volt.A szülés után még maradhatott 2órát velünk,az is nagyon jó volt,ahogy közösen ismerkedtünk a kislányunkkal:-))
2010. máj. 19. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Igen,ezek a történetek a legcsodálatosabb dolgok közé tartoznak,melyek léteznek a világon!

Nincs annál szebb,mikor egy kis élet megszületik!

Utána felelősségtudattal,szeretettel neveljük őket:)Ők a boldogságunk...


Igen,szerencsére hosszú idő után nekünk meg fog adatni,hogy legyen kisbabánk:)

Eldöntöttük az apás szülést,de előbb olvasgatok itt ilyen csodás történeteket...

14+1 h kismami vagyok,nekem még van időm hátra szülni,de hát milyenek vagyunk mi kíváncsi,aggódó,érzékeny lelkű kismamik???Mások által leírt történetekbe is képesek vagyunk úgy beleélni magunkat,mintha velünk történt volna meg:)

És ez így van jól...

2010. máj. 19. 10:24
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

szia!


Én 10 napot túlhordtam így az utolsó 6 nap kórházban telt 4660 grammra mérték és 60 centi felettire saccolták. Utolsó estémen mondták hogy lehet másnap indítják a szülést. kora reggel 7kor megvizsgált az osztályvezető és azt mondta hogy nem húzhatjuk tovább mert ez már veszélyes a fiamra nézve, irány a szülőszoba és kezdik a szülés indítást. Jajj mondom csak a telómért had menjek el. írtam az smst páromnak hogy induljon mert kezdik!!! az meg azt se tudta mi kezdődik de írt hogy 20 perc és bent van. Írtam neki hogy a szülőszobára jöjjön mert ott vagyok na akkor kapott sokkot. délután 2kor esett le a tágító ballon (2 ujjnyi voltam) 3 kor burkot repesztett a fogadott orvosom este 5 kor szűkült a méhszáj akkor már csak szűk 2 ujjnyi voltam bekötötték az oxitocyn infúziót ami alatt olyan fájásaim lettek hogy meg akartam őrülni. Párom végig ott volt szorítottam a kezét bíztatott hogy végig csináljuk jól csinálom jól bírom már mindjárt fogjuk a babánkat. Este 10kor emeltek az adagomon (még mindig szűk 2 ujj) akkor már sírtam mert veszettül fájt mindenem de hang nélkül tűrtem érdekes volt hogy amikor állhattam nekem semmi nem fájt. háromnegyed 12kor vizsgált meg a dokim párom szólt neki hogy szerinte valami nem stimmel velünk és mondta hogy nem fér be a szülőcsatornába és azért fáj mert a csontot töri a feje. Azonnali műtét. Na ott megbántam hogy velem volt mert csórit mintha leforrázták volna. Éjfélkor vittek be elköszöntünk adott egy csókot 0 óra 18kor megszületett a fiam meg sem mutatták csak szaladtak vele mert 2 szer a lábán és 1szer a nyakán volt a köldökzsinór és engem csak 1 után hoztak ki mert sok vért veszítettem rosszul reagáltam valamire de azt nem értettem hogy mire és már szíjjaztak is le mert úgy remegtem. Ha tudtam volna hogy így alakul akkor biztos a kórház közelébe nem engedem őt.Amikor kitoltak a műtőből akkor csak nézett azt mondta ha nem látta volna hogy engem visznek be nem ismert volna meg. Az örzőben már hárman voltunk és folyamatosan kérdezte hogy jól vagyok e és mi van velem mert úgy remegek. Szólt az orvosnak és hoztak valamit gondolom nyugtatót mert egyből álmos lettem de a remegés olyan fázásba ment át mintha a déli sarkon állnék pucéran. Úgyhogy én így bánom mert reggel mondták hogy páromat nem bírták elvinni a műtő elöl és úgy remegett hogy majdnem összeesett vittek neki egy széket mert olyan fehér volt hogy állítólag világított. Azt tudom hogy a következő babánk automatikusan császár lesz így nem is akarom hogy bent legyen a kórházban. Így megbántam de ha természetes szülés lett volna biztos a biztatásával mindennel a jelenléte is segített volna.

2010. máj. 19. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
SZia!Én a lányom túlhordtam egy héttel és pont már ki volt tűzve a nap hogy megindítják reggel a szülést amikor előző este elkezdtem fájdigálni.Eleinte rendszertelenűl majd éjjel már kezdett rendszeres lenni.Mondanom se kell a férjem és én se aludtunk egész éjjel egy percet sem én a fájástól ő meg izgult.Végül arra döntöttünk bemegyünk hajnalba a kórházba.Engem NST-re raktak meg előkészítettek addig neki várakoznia kellett kint kb. 3 órát.Kilenckor jött az orvosom aki burkot repesztett és várakoztunk,mondták járkáljak mert segít a gravítáció.Később oxitocynt kötöttek be és úgy járkáltunk.Én elől ő meg utánnam mint egy kis kacsa,közben nagyon izgúlt.Nekem sokat segített hogy bent volt maszírozta a csípőmet bár volt mikor jól esett aztán hírtelen szólnom kellett ne érjen hozzá mert fáj,ezen kicsit nevettünk is utólag.Mögöttem ült a gumilabdán meg a szülőszéknél is és nyomkodta a hátam.A vajúdásom 9-től 14-ig elviselhető volt időnként próbáltuk elviccelni is és a szülésznőm is nagyon fiatal lány volt.Utánna növelték az adagot és iszonytatos fájásaim lettek,de én is csendben szenvedtem próbáltam a légzésemre figyelni,állítólag reszkettem is mikor nagyon fájt ezt a férjem mondta utólag hogy mennyire sajnált.A kitolás az egy pillanat műve volt a férjem leültették a szülőágy mellé én is felfeküdtem és két nyomásra már kint is volt.Viccelt is a férjem legközelebb le se ül minek olyan hamar kint volt 14:45-re.Elvágta a köldökzsinórt majd kiküldték amíg engem rendbe tettek mert kaparni kellett mivel leszakadt a lepényből egy darab.Összevartak,letakartak és ujra bejöhetett.Majd hozták a lányunkat és egy ideig ott volt,szopizott.Szülés után még 2 órát ott voltunk a szülőszobán megfigyelésen majd engem betoltak a szobába.Még ott volt a férjem is egy darabig végül este fél 6-ra ért haza.Se nem evett se nem ivott annyira izgult értünk.Mondta is utána nem volt gond az elalvással este,még elmesélte a nagyszülőknek mi volt megvacsizott és lefeküdt aludni.Akkor jött ki rajta a fáradtság és reggelig aludt.Ő is megszenvedte a szülést velem.Nagyon jó volt együtt szülni ,mindenkinek ajánlom.
2010. máj. 19. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
68%

Szia,


nekem otthon indultak meg a fájások délután, éjjel mentünk be a kórházba.

A férjem nagyon édes volt, 2 percenként kérdezgette, hogy mikor megyünk már a kórházba, kérek-e vizet vagy enni vagy valami.

Aztán amikor beértünk a kórházba és megvizsgáltak, apát hazaküldték, hogy majd reggel lesz ebből bármi is.

Így is lett. Reggel hívtam, hogy jöhet, mert lassan meglesz a baba.

Bent volt végig, nagyon kedves volt, igyekezett nem útban lenni, de folyamatosan beszélt hozzám. a kitolási szakasznál már nem bírta tovább, kiment. De ahogy kibújt a lányom, visszahívták és ő vágta el a köldökzsinórt.

Aztán amikor a hasamra tették a picurt, egyenesen az apja szemébe nézett....ő meg persze rögtön elolvadt.

Utólag elmondta, hogy rosszabbra számított és nem zavarta a vér meg az egyebek látványa. Csak azt sajnálja, hogy nem bírta tovább a szenvedésemet nézni, és a kibújásnál nem volt jelen.

Én azt mondom, hogy nincs annál jobb, ha az ember párja ott van velünk ebben a fontos és nehéz időszakban.:)

2010. máj. 19. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Sziasztok!Én császármetszéssel szültem,tehát történésben és időben is tudtuk mire számíthatunk.Én elöző nap befeküdtem a kórházba,és reggel 6 kor indult az előkészítés.Mire végeztem jött a férjem,és a szülőszobába töltöttünk kb 2 órát(oxitocin,infuzió)Aztán műtő,természetesen oda nem jöhetett,de az üvegajtónál állt,látott engem,látta a kiemelést,és neki adták oda a babát.Végig a babával volt amig fürdették stb.Aztán letoltak az örzőbe és ott is velem volt még egy pár órát.Nekem jó volt hogy együtt voltunk,de hát neki tulajdonképp "több szerep"jutott és boldogsággal élte meg.Most kistesózunk és ragaszkodik hozzá hogy ugyanígy legyen!Ezt a szitut nem lehet összehasonlítani egy sima szülésnél segítkezést,DE az egész részvétel erősebbé teszi és gyorsabbá az apává válást!Gyönyörű nap volt nekünk!Aki császárra kényszerül se hagyja ezt ki!
2010. máj. 19. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!