Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hogy megy ez ilyenkor?

Hogy megy ez ilyenkor?

Figyelt kérdés

Első babánkat várjuk férjemmel, külföldön élünk. A kicsinek magyar nevet választottunk, abban és vezetéknevében is van ékezet. Az lenne a kérdésem, hogy ha külföldön születik, akkor ugye ékezet nélkül anyakönyvezik?

Még nagyon vacillálunk, hogy otthon szülessen vagy itt, több ok miatt... Viszont a napokban ez a kérdés is felmerült bennem és ha tényleg ékezet nélkül anyakönyveznék, akkor még inkább a magyarországi szülés felé hajlanék. Ti mit gondoltok, hol lenne jobb szülnöm? (Tudom, nekem kell döntenem, de azért érdekelnek vélemények). És remélem a fő kérdésemben is tudtok segíteni. :)

Szép estét!



2017. jún. 26. 20:12
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

A babám külföldön született. Ékezetes a neve, úgy is van anyakönyvezve. Meg kellett nekik mutatni, hogyan lehet elővarázsolni az ö betűt az angol billentyűzetből, de sikerült.

Nem bántam meg, hogy kint szültem, bár sokat gondolkodtam én is. A körülmények össze sem hasonlíthatók, ráadásul van itt biztosításunk, így olcsóbb is volt, mint otthon fogadott orvossal.

Az igaz, hogy intenzív nyelvtanfolyam volt számomra a terhesgondozás és a kórház , de az sem volt megoldhatatlan.

Az orvosom magyar volt, azt is találsz bárhol a világon.

2017. jún. 26. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod első! :)

Örülök, akkor remélem, hogy nekünk is lehetséges lesz!

Biztosításunk nekünk is van és a körülmények miatt gondolkozom én is elsősorban! Csak az húzna Magyarország felé, hogy mégiscsak az az igazi hazánk és a család többi tagja is ott van, láthatnák pár naposan a kicsit. :) A nyelvet jól beszélem, úgyhogy azzal elvileg nem lesz baj, ha itt szülök. Még egyszer köszi:)

2017. jún. 26. 20:26
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Unokahúgom nem is olyan régen külföldön született. Ékezettel anyakönyvezték a nevét, ahogy itt tették volna.
2017. jún. 26. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Köszi neked is! :)
2017. jún. 26. 21:50
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Kulfoldon elek, itt is szultem szerencsere, es ekezettrl anyakonyvezik ha ugy kered. Nekunk Ír neve van , naluk is van ekezet " ì " ilyen betu van benne, nem volt gond.
2017. jún. 26. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
49%

Ott szuljel szerintem, ahol jobban megbizol az ellatasban, ha Neked ez Magyarorszag, van esetleg egy szuper nogyogyaszod, akit szeretsz, akkor inkabb ott.


Aminek esetleg meg erdemes utana nezni, hogy milyen allampolgarsagu lesz a baba es hogy utana mikor szeretnetek elhagyni az orszagot. Ha kulfoldon szuletik, de alapbol nem jar neki szuletes alapjan automatikusan annak az orszagnak az allampolgarsaga, akkor a kulfoldi anyakonyvi kivonattal elintezni a Magyar honositast es szerezni neki egy utlevelet konkretan EVEKBE telik...

2017. jún. 27. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm nektek is! :) Akkor ebből a szempontból már nyugodt vagyok.

Még azért van időnk, én jobban hajlok az ellátás miatt az itteni szülés felé, férjem szeretné sokkal inkább, hogy Magyarországon szülessen a baba.

Utolsó: nem szeretnénk elhagyni az országot, legalábbis a következő 15-20 évben biztosan nem. És nekem azt mondták, hogy nem kap automatikusan állampolgárságot, mi sem vagyunk állampolgárok (bár folyamatban van), azt mondták, hogy ő is magyar állampolgár lesz. :)

2017. jún. 27. 14:38
 8/15 anonim ***** válasza:
48%

Dehogy telik évekbe a magyar papirok beszerzése! A fiam februárban született külföldön, és már van magyar útlevele! Igen, nem egyszerű az ügyintézés, pl honosítani kell a születési anyakönyvi kivonatot, de a nagykövetségeken keresztül simán megoldódik.

Ha az Unióban éltek, akkor a baba a ti állampolgárságotokat kapja meg, azaz magyar állampolgár lesz.

2017. jún. 27. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

#1vagyok

Azért is szültem itt kint, mert ha otthon szülök, akkor az is néhány hét, mire megvan minden papír, és addig nem jöhettünk volna vissza. Apa annyi szabadságot nem tudott volna kivenni, így sérült volna a mi kis családi egységünk 😀

Plusz jöhet előbb a baba, repülni már 32 héttől nem lehet, kocsival menni nagy pocakkal rémálom.

Ráadásul nálunk volt a babával is gond, előbb kellett szülessen egy hónappal. Itt volt műtétje is, minden szakorvoshoz azonnal időpont, profi neonatologiai ellátás, egyágyas szoba a frissen műtött babával, stb.

A család meg iderepült és megnézte. 😀

2017. jún. 27. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

8-as, az állampolgárságot én is így tudtam :)

Azt meg nem feltételeztem, hogy évekbe telik, meg is lepődtem azon a válaszon. De akkor ezek szerint csak kis utánajárás, de nem valami hosszú folyamat. Köszönöm mindkettőtöknek!

9-es, abba mondjuk nem is gondoltam bele, hogy hetekig nem jöhetnénk vissza. Talán tényleg jobb, ha itt születik.

Remélem most már minden rendben a babóddal, jó egészséget nektek! :)

Valószínű nálunk is úgy lenne, hogy a nagyszülők és testvérek kijönnének a születése után egy pár napra, aztán a többi közelebbi rokon majd később jön látogatóba meg ha nagyobb lesz a baba természetesen mi is megyünk :)(Mondjuk én fél éves kora előtt nem vágnék bele az útba).

2017. jún. 27. 16:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!