Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hogy megy ez ilyenkor?

Hogy megy ez ilyenkor?

Figyelt kérdés

Első babánkat várjuk férjemmel, külföldön élünk. A kicsinek magyar nevet választottunk, abban és vezetéknevében is van ékezet. Az lenne a kérdésem, hogy ha külföldön születik, akkor ugye ékezet nélkül anyakönyvezik?

Még nagyon vacillálunk, hogy otthon szülessen vagy itt, több ok miatt... Viszont a napokban ez a kérdés is felmerült bennem és ha tényleg ékezet nélkül anyakönyveznék, akkor még inkább a magyarországi szülés felé hajlanék. Ti mit gondoltok, hol lenne jobb szülnöm? (Tudom, nekem kell döntenem, de azért érdekelnek vélemények). És remélem a fő kérdésemben is tudtok segíteni. :)

Szép estét!



2017. jún. 26. 20:12
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Plusz azt is kérdezd meg, mikorra lesznek kinti papírjai, ha Magyarorszagon születik. Addig hogyan kap kint orvosi ellátást? Hogyan tudjátok bevonni a kinti biztosításba?

Mivel a fiam kint született, az itteni születési anyakönyvi kivonattal mindent tudtunk itt intézni. Kellett pl az ingyenes védőnői ellátáshoz, az oltásokhoz az a kártya, aminek az itteni anyakönyvi kivonat volt az alapja. Az első oltás már 4 hetesen megvolt.

Köszönjük, már alakul, maradandó gond nem lesz, úgy néz ki.

#1

2017. jún. 27. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

Hát, bennem egyre inkább érlelődik a gondolat, hogy sokkal jobban megérné itt szülni, egyszerűbb lenne mindenkinek! Már csak a férjemet kell meggyőznöm, de ezek alapján ő is be fogja látni (úgy gondolom legalábbis). De köszönöm, hogy ezekre is felhívtad a figyelmemet. :)

Hála istennek, ne is legyen baja :)

2017. jún. 27. 23:00
 13/15 anonim ***** válasza:

6-os vagyok: szemelyes tapasztalat alapjan irtam, testverem tavaly szult aprilisban Amerikaban, augusztusban jelentkezett be a konzulatusra, szeptemberre kapott idopontot, par nappal ezelott erkezett meg a honositott anyakonyvi kivonat, az utlevelet meg csak most kezdik tudni elkezdeni intezni. Masik nagyon jo baratnom tavaly juliusban szult, rogton elkezdtek mindent intezni, meg nem erkezett meg az anyakonyvi kivonat. Es amugy mas itteni (Anglia) Anyukakat is hallottam panaszkodni hasonlo indokok miatt, hiaba van a nagykovetseg honlapjan 3-6 honap feltuntetve.

Amugy az elhagyni az orszagot kerdesem arra vonatkozott, hogy akarhova menni, amihez ki kell lepni az adott orszagbol, ahol epp tartozkodtok, mert ugye ahhoz kellene utlevel.

2017. jún. 28. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

Angliaban szultem juniusban, novemberre ( !!!! ) kaptunk idopontot a nagykovetsegre, apasagira es szuletesi anyakonyvi kivonatra, es meg nem jott meg, 7 honapja varjuk ! A gyerek egy eves mult es meg se hire se hamva.

Erdekes modon az angol egy heten belul jott.

2017. jún. 28. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez nagyon korhaz, orvos, es anyafuggo. Nemetorszagban szultem. Amiket az otthoni korhazak nagy reszerol hallok anyuka ismerosoktol azok utan nagyon(!) orulok, hogy nemet korhazban szultem.

- Jobbak a korulmenyek

- kipihentebbek az alkalmazottak

- jobban figyelembe veszik a vajudo no kereset (enpl. vizben vajudtam)

- tobb a lehetoseg az alternativ szulest segito dolgokra (pl. honeopatia, kadban vajudas, stb.)

- nem csinalnak ugyet abbol, ha erzestelenitest kersz (en nem kertem, de kerhettem volna)

- nincs halapenz

- a csecsemosok rengeteget segitenek

- nagyobb esellyel tartjak be az aranyorat

- bemehet hozzad a ferjed

- ket-max haromagyas szobak vannak

- normalis az etel, amit ha kered, agyhoz hoznak, es valaszthatsz is

- ugyeletesnel szulsz viszont (bar van, ahol van lehetoseg szulesznot valasztani)


Magyarorszagon ezzel szemben sok helyen

- tulterheltek

- ha nemadsz penzt, nem vesznek ember szamba

- nem adnak akkora segitseget a szoptatasban

- 4-6 agyas szobak vannak sok helyen

- nem tul jo korulmenyek

- a babat sok helyen elviszik szules utan, engedelykeres nelkul tapszert adnak cumisuvegbol, fogalmuk nincs a cumizavarrol

- nem mehet be hozzatok az apuka, sem mas

- viszont lehet sajat orvosod


Azonban korhazi szules az mindenhol korhazi szules, es csak a legrotkabb esetben haboritatlan sajnos.

2017. jún. 28. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!