Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mi történik pontosan a baba...

Mi történik pontosan a baba megszületése után?

Figyelt kérdés

Pontosan akkor, amikor megszületik a gyermek. Odaadják egy kicsit? De úgy tudom, nem mindenhol, és nem mindenkinek. Fürödni lehet/bír az ember? Alhat az anyuka? Vagy rögtön viszik a terembe a többi anyuka közé? Az anyukák és a kismamák együtt vannak? Mit kell tenni, ha nem tudunk valamit, tudom, hogy sok helyen egyáltalán nem segítőkészek?

Hamarosan szülök, és nem vagyok képben.



2017. jún. 27. 20:55
 1/10 anonim ***** válasza:
78%
Melyik kórházban szülsz? El kell menni az adott kórház szülésfelkészítő tanfolyamára, mert mindenhol más a szokás. Jobb helyeken egyből az anyukára teszik a babát, várnak amíg már nem pulzál a köldökzsinór és akkor elvághatja az Apuka. Aztán megfürdetik a babát és visszaadják az anyukának, 2 órát együtt tölthetnek így hármasban a szülőszobán, majd letolják az Anyukát a kórterembe, ahol együtt lehet a babájával 0-24. Olyan kórházban kellene szülni amiről jókat írnak, és akkor nem lesz gond.
2017. jún. 27. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
53%
Előző vagyok, nekem természetes szülésem volt, utána pár óra múlva lefürödtem egyedül, de aludni nem tudtam az izgalomtól. Anyukák és kismamák együtt vannak-e kérdést nem értem..
2017. jún. 27. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Keszthelyen.
2017. jún. 27. 21:04
 4/10 A kérdező kommentje:
Úgy értettem, hogy ugyanabban a teremben, aki szült, és aki még nem?
2017. jún. 27. 21:04
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Valoban korhazfuggo.

Van, ahol csak masnaptol lehet veled a baba, van ahol aznaptol. Van ahol beviheted a csecsemoosztalyra ha aludni akarsz, van ahol nem. De pl. csaszarnal van ahol altatnak, van ahol csak erzestelenitenek. Van ahova mehet latogato a szobaba, van ahol csak uvegfalon at lathatjak a babat.


Szoval a korhazadat hivd fel szepen es erdeklodj ;)

2017. jún. 27. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Ahol én szültem ott úgy volt, hogy vannak a szülőszobák (ott vajúdnak és szülnek is az Anyukák külön szobában mindenki), utána letolják őket a kórterembe, ahol már a megszült anyukák és babák vannak. (Aki nem szült még meg az otthon van, vagy ha arra gondolsz akiket befektetnek valami miatt, akkor azok a nőgyógyászati osztályon vannak, szóval csak azok vannak együtt akik már megszültek.) De a Keszthelyi kórházról fogalmam sincs, érdemes ott tájékozódni.
2017. jún. 27. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nalunk csaszar utan is velem volt a pici vegig a 3 oras megfigyelesen apukaval egyutt.

Ugy tudom huvelyi szules utan egybol anyukara rakjak,es akkor is ott van a megfigyeles alatt.

Nalunk is csak a mar gyerekes anyukak vannak a szuleszeten.a kismamak a nogyogyon vannak,1 emelettel lejjebb.

Igaz regen,mikor az elso szuletett,meg volt a szuloszobanal egy 6 vagy 8 agyas szoba ahol a terhesek fekudtek.de az is kulon szoba volt.kismamat nem fektetnek mar megszult melle.

A baba itt egybol anyukaval marad.

Szoptatasban segitenek.csaszar utan is egybol mellre segitik tenni,miutan kitolnak a muttobol.

(Győr)

2017. jún. 27. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Leírom neked a császáros menetet Debrecenben, legalábbis velem ez volt:


Megszületett 6-kor a kicsim, én kaptam valamilyen fájdalomcsillapítót, amitől a férjem szerint eleinte félrebeszéltem majd elaludtam. Felkeltem 8-kor, és már hozták is a gyereket. Mivel nem volt komplikáció, este 6-kor kellett lemennem a gyermekágyas osztályra a gyermekkel együtt (a császárosok 12 órán át a szülőszoban maradnak, természetesen nem a vajúdókkal, hanem ez nekik egy külön szoba, de a szülészeten van. És azért írtam szülőszobat, mert úgy van berendezve).

Ez idő alatt prezentálni kell egy felülést, felállást és egy zuhanyzast.


Aztán császároskent 5 napot kell bent lenni. Nekünk 6-ot kellett, mert a kicsim mekoniumos volt és antibiotikumot kapott. Jönnek be a szobába a csecsemős nővérek kb. kétóránként, segítenek. Este fürdetés van, ők fürdetik a picit, illetve megmérik minden nap.

Minden nap jön a takarító brigád is, ez egy kis pakolással jár.

Ugyanígy hozzák areggelit, ebédet, vacsorát. Császárosként csak speciális ételeket ehetsz (kenyér, víz, krumpli, köménymagleves a menü az elején 3 napig. Utána már változatosabb, de végig speciális az étel).

Minden nap jönnek a nővérek a te állapotodat is ellenőrizni, hozzák a gyógyszert is (vasat általában, ezt persze a verkeped alapján állítják össze, belmozgatot és fájdalomcsillapítót).

Minden nap jött egy orvos is,ő is kikérdezte, hogy vagyok.

Minden délután jött egy ápoló, aki beadta nekem a vérhígítót.

3-5.nap jön az az orvos is, akinél szültél. Kikérdezi, hogy vagy, időpontot egyeztettek varratszedeshez és vizsgálathoz.

A kicsit vinni kell hallásvizsgálatra, ekkor mindenképp aludnia kell.


Most ennyi ugrik be. Régen volt már :) remélem, segítettem.

2017. jún. 27. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Pont nem szamit hogy kulonbozo varosok korhazaiban hogy van, kerdezo, a sajatodat kene felhivni es erdeklodni. Hiaba irja le itt a sajat szuleset barki, annyira leszel elorebb hogy tudod hogy olyan szokas is letezik de nem szamit mert lehet nalad teljesen mashogy van. Szoval en nem nosztalgiazgatok most a sajatomrol mert az szamodra nem hasznos, hanem tanacsolom hogy telefonon erdeklodj szulesfelkesitorol a SAJAT varosod korhazaban.
2017. jún. 28. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Egy a biztos, a szülőszobából ki fognak tolni a hálóba ahol vagy egyedül vagy a többiekkel leszel és ott alhatsz majd, ott lesz a bázisod 3 napig. De hogy a kórház megadja-e a két órát ismerkedésre vagy egyből tisztálkodás, esetleges varrás után kitolnak, azt már nem tudhatjuk.

Tényleg kórház függő az összes kérdésed.

2017. jún. 28. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!