Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Nem gond, ha máshol szülök,...

Nem gond, ha máshol szülök, mint ahol a dokim van?

Figyelt kérdés
A dokim egy nagyon rendes idős úr, de nem vállal már szülést, igy a közelebbi korházban szeretnék szülni, ahová tartozom. Nem probléma ez, hogy nem hozzájuk jartam vizsgálatokra?
2017. júl. 2. 14:48
 1/6 anonim ***** válasza:
67%
Fordítva lenne problémás. Ha ott szülsz, ahova tartozol, akkor nekik aztán teljesen mindegy, hogy téged ki és hol terhesgondozott, szépen ellát majd az, aki éppen ügyeletes, mikor bemégy a megindult szüléseddel. Ha nem ott akarsz szülni, ahova tartozol, akkor kell csak keríteni valami orvost, akihez járhatsz és rajta keresztül jutsz akkor be abba a kórházba.
2017. júl. 2. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi! És később NST-re oda kell menni, ahol a doki van? Első baba, bocsi, ha hülye kérdés.
2017. júl. 2. 14:52
 3/6 anonim ***** válasza:
43%
A körzeti védőnő nem tájékoztat ezekről? Kötelező terhesgondozás nincs nálatok? Én is járok magánba, de itt kötelező gondozóba is járni, ők adják a beutalókat. A körzeti védőnő is pontosan szokta tudni a helyi szokásokat.
2017. júl. 2. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
De. Eddig egyszer találkoztunk, kb 10 perc alatt kitöltött mindent, a kérdésekmre azt válaszolta, hogy majd legközelebb, mert most sokan vannak.
2017. júl. 2. 15:02
 5/6 anonim ***** válasza:
66%

"de itt kötelező gondozóba is járni, ők adják a beutalókat"


Sehol nem kötelező bejárni a gondozóba, beutalók se szükségesek, ha nem a kórházba akarsz menni a beutalóköteles vizsgálatokra, hanem egy magán alapon működő helyre/laborba. Ha meg mégis kell beutaló, azt se csak a "gondozóba" lehet beszerezni. A lényeg az, hogy járjon terjesgondozásra orvoshoz, meg menjen el elvégzetetni azt 2-3 vérvételt, meg a 2-3 nagy ultrahang vizsgálatot. Ezt lehet a gondozón keresztül is megoldani, meg anélkül is, de nem kötelező. Én se jártam, minek is mentem volna, ott ülni (de inkább állni) sorba egy csomót, mikor a magánorvos minden szükséges vizsgálatról tájékoztatott és egyik ilyen helyen se kértek beutalót mert egyiket sem a kórházban csináltattam meg. De ha kértek volna is megírta volna a beutalót ő vagy a védőnő vagy vérvételre a háziorvos is..

2017. júl. 2. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Nincs ezzel semmi gond. Odatartozol, szépen ellátnak, ennyi. Ha nem tartoznál oda és orvosod se lenne ott, az lenne a baj, nem ez.


Nem tudom amúgy honnan veszik egyesek, hogy kötelező a terhesgondozóba járni, meg a kórházba. Én se voltam egyszer se, mert minek? Az egész terhesség alatt magánorvoshoz jártam, a 12. 20. és 30. heti ultrahangot (+a vérvételt a 12. hetihez) az ő tanácsára a Rózsakertben csináltattam, ahova nem kellett beutaló, és a vérvételekre se kellett beutaló, mert magánlaborba mentem mivel nálunk a kórházba odacsődül 200+ ember egyszerre és ott kell ülni üres gyomorral fél napot mire sorra kerülünk, ráadásul nincs is mindenféle vizsgálat mindennap, pl. cukor terhelést csak egyik nap csinálnak, de vércsoport meghatározást csak másik nap így egy csokor vizsgálatra minimum két napot kellett volna szánnom, plusz személyesen kell az eredményért is visszamenni, hát kösz, de ebből nem kértem. DE az orvosom mondta, hogy ha mégse magánlaborba megyek, akkor szóljak és ad ő beutalót, így meg egyszerűen kinyomtatta a kórlapon, hogy miket nézessek meg a laborban. Szó se esett semmilyen terhesgondozóról, meg ilyenekről, összesen annyiról, hogy mikor a 12. heti szűrés eredménye megvolt, akkor keressem fel a védőnőt, hogy legyen kiskönyvem, mert az még akár jól is jöhet. De a védőnő meg szintén nem a terhesgondozóban van, hanem ott, ahol a gyerekorovos egy sima rendelőben.


Úgy am block még a terhesgondozás se kötelező, csak ajánlott, pont még azt írnák elő, hogy hol vegyél részt rajta, röhög a vakbelem.... nem véletlen találták ki, hogy ha valaki egyáltalán részt vesz terhesgondozáson 4x akkor még pénzt is adnak, hogy mégis motiválják már az embereket valamivel.


Lehet, hogy egyes helyeken vagy egyes embereknek a terhesgondozóba járni a legegyszerűbb/legolcsóbb, de ne találjunk már ki ilyeneket, hogy az bárhol és bárkinek kötelező lenne és a kérdező milyen hülye, hogy nem járt még ott. Egy rakás nő a környéken sem jár, de attól még részt vesz terhesgondozáson és senki se csodálkozik, mikor megjelenik a kórházban szülni, mivel odatartozik és az a dolguk, hogy ellássák. A kiskönyvbe is minden vizsgálat eredményét szépen bele tudja vezetni a nőgyógyásza meg a védőnő, szóval az is szépen meglesz neki, abba se köthet bele senki.

2017. júl. 2. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!