Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Óvodai ott alvás? Én nem...

Óvodai ott alvás? Én nem értem ezt vagy máshol is volt ilyen gond?

Figyelt kérdés

A következő:

4éves a fiam most lesz középső csoportos.Tavaly még nem aludt ott mert kicsinek gondoltam ahhoz és otthon voltam egy éves lányommal.Fél 12kor alszik mindig 2ig a kicsi ezért nekem elég nehéz az ovi miatt h fél 1kor már el kell hoznom és kevesebbet alszik igty a kicsi csak egy órát.Most szova tettem az ovonéninek h szeretném ha a nagy bent aludna és fél 3körül hoznám,ebben komprumisszum kész vagyok.De olyan szinten felháborodott és dühös lett hogy én éreztem magam szar anyának h ott akarom altatni..megkaptam h mivel otthon vagyok ezért vigyem el ezért kapom a pénzt...amit mellesleg nem a nagyra kapok hanem a kicsire(gyes)...mellesleg tul sokmindent én sem tudok ez idő alatt csinálni..máshol is van ilyen?vagy én vagyok a rossz?


2013. aug. 21. 13:28
1 2
 1/13 zabmester ***** válasza:
81%

Fel nem tudom fogni, miért akad ki ezen némelyik óvónő, és miért veszi személyes sértésnek.


Amúgy általában azért akarják, hogy az otthon lévő anyukák vigyék haza a gyerekeket ebéd után, mert kicsik a csoportszobák, sok a gyerek, szóval kevés a hely. Nade alapvetően annyi gyereket vehetnek csak fel, amennyit altatni is tudnak, olyan nincs, hogy néhány gyerek csak délelőttre van felvéve. Mindegyiknek joga van az egész napos ellátásra.

Szerencsére mondjuk ez nem mindenhol van így. Nálunk pl. elég sokan vannak otthon kistesóval, és mégis délután, négy körül jönnek a nagyobbért, pont amiatt, hogy a kicsivel alvásidőben már nem akarnak elindulni.

2013. aug. 21. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
84%
Szia! Nálunk is igy van! Sőt barátnőm is most terhes a tesóval, és abba az oviba is, már most terhesség alatt el kell hozni alvás elött a nagyot! Nem értem a rendszert... Dehát ez Mo. Mit lehet tenni?
2013. aug. 21. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Kicsit felháborít...a fizetésüket is ezért kapják ezt választották...én meg szülő létemre huzzam meg magam és legyek csöndben,nagyon csunya stílust kaptam...fuu
2013. aug. 21. 13:42
 4/13 anonim ***** válasza:
83%

Próbálj meg még egyszer beszélni az óvónővel. Ha megint így áll hozzá, akkor menj a vezető óvónőhöz. Ha ő is elutasít, írja a jegyzőnek hogy írásban indokolja meg, miért nem alhat ott a gyerek.


Az óvónő szemszögéből: sokszor van, hogy a gyerekek nekik panaszkodik és sír mert anya a kicsivel foglalkozik, tehát anya a kicsit szereti és őket már nem.

Nálunk az oviban mindig 3 gyerek marad utoljára, mind a háromnak otthon van az anyukája. Ők meg azt látják, hogy mindenkiért jönnek, csak értük nem, mert anya a kicsivel van.

2013. aug. 21. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
73%
Nálunk nem így van, sok gyeses anyuka gyereke bent alszik. Felvették? Napköziotthonos az ovi? Akkor nincs apelláta, reggel 6-tól este 6-ig bent lehet! Egyszerűen csak lusta az ottani óvónő, nehogy már még egy plusz gyerekkel is foglalkoznia kelljen. Felháborító!
2013. aug. 21. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk simán ott aludhatott a lányom. Ez első pár hónapban elhoztam ebéd után. Mikor megszületett a 3. babánk, maga az óvónéni mondta, hogy aludjon ott a lányom, mert télen hóban ne öltöztessem fel a két kisebbet, és ő meg akart benn aludni.

De óvónő függő. Másik csoportban van gyerek, akit elvisznek alvás előtt az óvónő kérésére. Mondjuk kifejezetten problémás gyerekről van szó, szerintem ez is számít sajnos.

2013. aug. 21. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
68%
Csak próbálkoznak az ovónök ne hagyd magad! Nem vagy köteles elhozni!
2013. aug. 21. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is "megkérik" az otthon levő anyukákat, hogy vigyék el a nagyobbakat ebéd után.

És tényleg kevés az óvónő,és túl sok gyereket vesznek fel, ez nem az óvónők hibája.

Sajnos a vezető óvónő nagyon gáz, az intézményvezetőt meg meg lehet ugyan keresni a problémákkal, de ő meg mindent a vezető óvónőre hagy, ezért ördögi kör. :(

Nekünk kellett dönteni, hogy elviseljük-e a bénaságokat, vagy váltunk. SAjnos az óvoda váltásnak is meg vannak a nehézségei, főleg ha már több gyereked jár oda, és garancia nincs, hogy ott minden fenékig tejföl lesz...


Én is pont így voltam az első kettővel: a nagy az első évben csak ebédig járt, elég is volt neki, hiszen éppen betöltötte a hármat, én meg a picivel otthon voltam, aki egy éves múlt akkor.

Második évben a pici bölcsis lett, a nagy egész napos bent alvós, én dolgozni kezdtem. Közebn útban volt a harmadik. KÖvetkező évben (a nagy gyerekem 4 évet jár oviba, mert szeptemberi) kénytelen voltam őt újra ebéd után elhozni, a középsővel egy csopotrtba kerültek (vegyes csoportok vannak), ez neki nagyon rossz volt. Aztán megállapodtunk abban, hogy hetente 3x bent alhatnak, két nap pedig elhozom őket, így telt a múlt év, a mostani nem tudom hogy lesz, most a picim van pont abban a korban, hogy nem fogja kibírni hazáig alvással, ha meg elalszik az autóban, nem tudom sem áthelyezni, és ha felébred, otthon nem tudom vissza altatni, tehát "szívás" estig, miközben a két nagyobb meg aludjon, a nagy már inkább csak "olvasgat" az ágyában, de a középsőnek még nagyon kell a délutáni alvás.


Így állunk.


Egyébként én vegyesnek gondolom a bent alvást. Van előnye is: pl. az udavaron játszanak uzsonna után, otthon én legtöbbször nem tudok elmenni velük már játszóra, de hátrány, hogy kevesebb értékes időt vagyunk együtt.


Sajnos a különböző gyerekeim igényei eltérőek, akárhogy is csinálom, nem lesz mindegyiknek jó. KOmpromisszumot kell keresni.


Az óvodának meg hivatalosan kutya kötelessége őket zárásig ellátni. Az egy másik kérdés, hogy érdemes-e ezt nagyon kitalpalni, hiszen ha mindenkivel összetűzsbe kerülsz, hogyan bánnak majd utána a gyerekedel?


Kiszolgáltatott helyzet...

2013. aug. 21. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 JnéHN ***** válasza:
100%
Nálunk meg megpróbálnak mindenkit rábeszélni arra, hogy aludjon ott a gyere ha délután nincs gyereke, akkor kevesebb a munka, ha kevesebb a munka akkor kevesebb dolgozóra van szükség, így örülnek neki, hogyha ott alszik valaki.
2013. aug. 21. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 JnéHN ***** válasza:
*gyerek. Mert ha, ...
2013. aug. 21. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!