Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mi van, ha nem fogadok fel...

Mi van, ha nem fogadok fel orvost?

Figyelt kérdés

Akkor tényleg lekezelő lesz az ügyeletes, ha nem a saját dokimmal szülök?

Van itt valaki még, akinek nem volt fogadott dokina?


2017. júl. 3. 16:21
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
80%

Semmi, ugyeletesnel szulsz es kesz, sokan vannak igy.

A sajatban az a jo, hogy barmi van hivhatom, amikor az ejjel elfolyt a magzatvizem ami veres volt, rogton hivtam, mondta hogy mi a teendo, mikor induljak, stb. es jott o is. Figyelt ram mindig, folyamatosan bejarkalt hogy hog. allunk a tagulassal, stb. A szobatarsam is nala szult de neki nem a fogadottja volt hanem "csak" az ugyeletes de vele is rendes volt.

Engem az nyugtatott meg hogy barmikor hivhattam es barmit megkerdezhettem. Pl. eros derekfajdalmam volt 29 hetesen, felhivtam hogy mit csinaljak, mondta hogy menjek be a korhazba mert ez lehet fenyegeto koraszules is es vizsgalat kell. Akinek nincs fogadott doki az pl. itt gyakorin irja ki hogy mit csinaljon, aztan 8 ember szerint semmi gond, 6 szerint lehet gond.....

2017. júl. 3. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Semmi. Nem fogják benned hagyni a babát. Én sem fogadtam,nem voltak velem bunkók egyáltalán, a dokit amúgy is csak addig láttam míg bejött vágni es varrni. Utólag sem adtunk egy forintot sem senkinek. Fel voltam keszülve arra, hogy ha esetleg bunkóznának, de igazából utólag abban a helyzetben pot lesz..tam volna, nem volt igényem rá, hogy körbemosolyogjanak. A dolgukat végezzék el, nekem ez elég volt.
2017. júl. 3. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Miért lenne lekezelő, mi oka rá? Hatmillió kismama szül ügyrletesnél. A személyisége, stílusa persze zsákbamacska.
2017. júl. 3. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Ügyeletesnél szültem, nagyon kedves volt.

Itt inkább az orvosi elkötelezettség az, ami számít. Aki utálja a munkáját vagy a fizetését, az dünnyög ha nem kap pénzt.


De amúgy inkább szülésznőt nézz. Mármint ahol szülni fogsz, menj el egy szülésfelkészítőre és láthatod milyenek az ottaniak. Sokminden kiderül egy ilyen előadáson.

2017. júl. 3. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
69%

Hidd el, amelyik orvos bunkó, az akkor is bunkó, ha megfogadod. Simán előfordul egy csomó kismamával, hogy rá se néz, nem megy be stb.

Aki pedig rendes, az alapból az, és nem a pénzért csinálja.

Nekem sincs fogadott orvosom, és őszintén nem is hiányzik, hogy kedvesen vigyorogjon, mert ellátnia úgyis el kell. Ha meg bunkóskodik, én nem fogom a szívemre venni. Te se vedd, ha nem választasz senkit.

2017. júl. 3. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
91%

Hát az az őszinte igazság,hogy ha nem fogadsz orvost,akkor nem lesz fogadott orvosod...ezenkívül szerintem semmi.

Nekem nem volt,és nem is bántam meg.Lehet szerencsém volt,de az ügyeletes orvos a végtelenségig aranyos és türelmes volt,sokat segített.

Most sem fogadtam.Nem érzem szükségét,nem látom értelmét.

Sőt,inkább azt vettem észre,hogy ha van fogadott orvos,akkor a többi doki szinte szóba sem áll veled...még csak egy tanács erejéig sem...

Arról nem beszélve,hogy súlyos tízezreket spórolsz meg!

2017. júl. 3. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
24%
Szerintem annyiból volt jó, hogy normális kórházban szülhettünk. Fogadott orvos nélkül a területileg illetékes, lepusztult kórházba kellett volna menni.
2017. júl. 3. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
71%
Zsebedben marad egy csomo penz amibol mellesleg vehetsz egy franko babakocsit (en igy tettem). Semmivel sem kapsz rosszabb ellatast, az orvosnak ugyanigy kitekessege ellatni max nem udvarol annyira korbe. Ennyi roviden :)
2017. júl. 3. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
67%

Nem fogadtam fel dokit, mégis minden simán ment. Egyébként rengeteg olyan van, akit a fogadott orvos cserben hagy, mert nyaral...

Kórházat is te választasz, mivel fizeted a TB-t. Mindenhol kötelesek ellátni!

2017. júl. 4. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Utolsónak igaza van. Fogadott orvos nélkül fogok szülni a szomszéd megyében, terhesgondozásra is oda járok. Senkinek sincs vele problémája.

Én is azt tapasztaltam, amit az egyik válaszoló írt, ha van fogadott orvos, a többi orvos rá se néz az anyukára.

2017. júl. 4. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!