Idősebb magzat?

Figyelt kérdés
Az baj, hogy a 31.heti ultrahangon idősebb a baba az eddìgi koránál egy héttel? Vagy az összes mérés alapján jön ki ez az eredmény? combcsont, fej, has, minden ra van irva a papírra, hogy azok alapján hány hetes es sok eltérés van. Pl: az egyik 29hetes5 napos a masik alapjan 34hetes. Ezek osszegebol jon ki a meretei alapjan a datum?

2017. júl. 8. 07:51
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Kettő gyerekem idősebb volt UH szerint 1-1,5 héttel. A középső gyerek meg 1 héttel fiatalabb. Ez normális. Mondjuk a 29,5 és 34 között azért elég nagy a különbség. Ha nem mondják hogy baj van, akkor szerintem nincs ok aggodalomra.
2017. júl. 8. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 16. héttől 1 héttel nagyobb a babám.


Nagyon sokáig a feje volt nagyobb a koránál. Tegnap voltam uh-n 36+5nél és feje 36 hetesnek combcsontja 37 hetesnek, pocakja meg 39 hetesnek felel meg.. kis haspók :D


De a szülés várható idejét a 12. heti uh alapján számítják, mert onnantól más más ütemben nőnek a babák :) Ha nem mondják, hogy gond van akkro nincs gond kár is ezen aggódni.


Így lesz valakinek 40. hétre 4 kilós vagy 3 kilós babája :D És a kérdésre még válaszolva igen a fej, combcsont és hasból számítják kalkulátor segítségével. De ez ugye eltérhet, csak átlagolnak.


Minden jót!

2017. júl. 8. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nekem is pontosan igy van,egyik adat szerint 2héttel idősebbnek felel meg,másik szerint viszont 1héttel kisebbnek :) ez gépi számítás,semmit nem jelent :)
2017. júl. 8. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Akkor jo, negnyugodtam. kis haspokok 😆😇 Koszonom a valaszokat ☺
2017. júl. 8. 12:00
 5/5 anonim ***** válasza:

A 12. hétig fejlődnek kb. egyformán, aztán már eltérések lehetnek, hisz amikor megszületnek sem egyformák: van, aki hosszabb és van aki dagibb és nem egyforma a fejük és combcsontjuk mérete sem. A várható szülés dátumát már ilyenkor nem módosítják, csak azt nézik, önmagához képest fejlődjön. Van egy átlag és egy -tól/-ig tartománya minden méretnek, hogy mi fér bele a normálisba. 1 hónap különbség elég nagy szerintem is egy babán belül, de nem biztos, hogy aggodalomra ad okot, kérdezz rá a dokinál. De totál pontosan sem tudnak mérni, hiszen térben van és mozog.

Az én gyerekeimnek is nagyobbak voltak összben kb. két héttel, de a combcsontjuk meg hiába átlag, a többihez képest 2 héttel kisebb (tehát arányaiban nem az a kecses, de hát ezt örökölték:) ) és időre születtek.

2017. júl. 8. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!