Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » Középidős (vagy idősebb)...

Középidős (vagy idősebb) magzat elvesztése után kb.2 hónappal hogy érezted magad?

Figyelt kérdés
Enyhült a fájdalom? Sokat sírtál, vagy már ritkábban? Tudtál már pozitívan gondolni a jövőre?
2014. nov. 17. 08:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

A fájdalom épphogy elviselhetővé vált, teltek a mindennapok és ott volt a két és fél éves kislányom, meg a férjem, tennem kellett a dolgomat. De nem volt olyan nap - talán amióta elveszítettem - hogy legalább egy gondolat egy sóhaj, vagy egy könnycsepp ne az Övé lett volna.

Akkoriban még a "túlélésen" gondolkoztam. Annyit tudtam, hogy szeretnék kisbabát de akkoriban esett le az is, hogy Őt már soha nem fogom visszakapni, bármi történik is, Ő volt és elment és együtt van Édesapámmal.

10 hónap telt el, mióta elveszítettem. Visszamentem dolgozni - nagyon jól esik. Kislányom oviba ment, más lett az életünk. Most erre szeretnék koncentrálni és mivel tudom, hogy a terhességem veszélyeztetett lesz - műtét - így szoktatom magam a gondolathoz és próbálok minden jót felszívni magamba, sok mindent megtenni addig, sok jó emléket összegyűjteni élvezni az életemet, úgy ahogy az most van. Törekszem arra, hogy elfogadjam a Kisbabám halálát, megbirkózzam a hiányával. De minden nap velem van, a szívem egy kis szeglete az Övé és néha visszavonulok oda egy kicsit, na akkor mindig eltörik a mécses. Hiányzik és szeretem, de meghalt. El kell fogadnom, ezzel kell együtt élnem.

2014. nov. 17. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Könnyes lett a szemem, miközben olvastam a soraidat! :(

Nekem sem telt még el úgy nap, hogy legalább 1 gondolat ne Róla szólt volna. Napközben kevesebbet jut eszembe, mert eltereli a figyelmemet a munka, a hétköznapi teendők, feladatok, de este mindig gondolok rá. :(

Te hány hetesen veszítetted el a kisbabátokat?

2014. nov. 17. 09:04
 3/12 anonim ***** válasza:
Sajnálom nagyon! :( Ebben a hónapban lesz 7 hónapja, hogy történt..és múlt hónapban éreztem először, hogy jól vagyok! Úgy igazán jól vagyok! Az elején, főleg annyira az elején, hogy 2 hónap..nos, akkor még iszonyúan éreztem magam! Sírtam, agresszív voltam, volt, hogy csak feküdtem.... vagy, ami rosszabb, beleástam magam a témába és csak ezzel foglalkoztam! :( Mostanra tényleg mosolyogva gyújtok érte és a testvéreiért gyertyát, mosolyogva gondolok rájuk! Lányom halála sokkolt, szó szerint is! Egészséges kisbaba volt, aki 2 nappal a betöltött 21. hete előtt született, teljesen váratlanul!! Mostanra már megértettem, hogy azzal, hogy a születése idő előtt megtörtént, azzal megkímélte őt az élet egy későbbi tragédiától!! Hiszem, hogy egy nagyon rossz dolog elől, Isten kimenekítette őt!! Most már boldog!! Nem szenved!!! És, ami a legfontosabb, általa új ember lettem!! Egy boldog 3 gyermekes Anyuka, akinek 3 csodálatos Anygalkája van, odafent az égben, akik vigyáznak rá!!! Örökké szeretni fogom őket!
2014. nov. 17. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Jaj Istenem, beleborzongtam a Te soraidba is. :(


Ha nem vagyok túl indiszkrét, megkérdezhetem, hogy próbálkoztok újra? Írtad, hogy már 7 hónapja történt...

Nekünk még 1 hónapot kell kivárni a háromból és utána újra belevágunk.

2014. nov. 17. 21:41
 5/12 anonim ***** válasza:
Köszönöm! :( Fél évet kellett várnunk, de még nem mertünk belevágni! Nem tudom mikor leszünk újra készek rá, hogy akarjunk babát!! Nektek sok sikert kívánok!!!
2014. nov. 18. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Csak akkor vágjatok bele, ha lelkileg is úgy érzed, hogy felkészültél. Minden jót kívánok Nektek!


Én úgy érzem, hogy csak akkor nyugszik meg a lelkem, ha újra várandós leszek és egészséges kisbabát tarthatok a kezemben. Pótolni nem fogja a 22 hetes kislányunkat, de a fájdalmat talán enyhíti majd.

2014. nov. 18. 22:55
 7/12 anonim ***** válasza:
Köszönöm! Az elején én is ezt éreztem, hogy a lelkem csak egy babától lesz nyugodt! Ez az érzés mostanra átalakult! Ma már azt érzem, hogy az életem csak egy babával lesz teljes! De nem sietem el a dolgokat, egy kicsit magammal törődöm, mielőtt újra belevágnék ebbe a nehéz és csodálatos feladatba! Minden jót kívánok!
2014. nov. 19. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Én is minden jót és egy egészséges gyermeket kívánok Nektek!

Még annyit kérdezhetek, hogy hány éves vagy?

2014. nov. 19. 21:37
 9/12 anonim ***** válasza:
Köszönöm, ismét a kedves szavakat! A korom, 26!
2014. nov. 20. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nálunk három hónapja történt... A 18 hetes kislányomat veszítettem el down-szindróma miatt :( Minden nap Vele kelek, Vele fekszem, napközben is sokat gondolok Rá, sokat sírok, de egy-egy napom mintha már könnyebb lenne. Jövőre próbálkozhatunk majd újra. Nagyon szeretnék egy egészséges kisbabát, remélem, a kis angyalkám elküldi nekünk a kistestvérét.
2014. nov. 20. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!