Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mit kell vinni az újdonsült...

Mit kell vinni az újdonsült anyukának szülés után?

Figyelt kérdés

Most szült egy ismerősünk tegnap, vasárnap fogunk menni megnézni a babát, akkor még a kórházban lesz. Az anyukának mit szoktak ilyenkor vinni,amit ehet és ami jó a szoptatás szempontjából is? Gondoltam rostos üditőre, pl 100%-os narancslé, 50%os barack, ezek jók? Vagy almalé jobb? Gyümölcsök közül mi a jó? Naranc, alma, banán, vagy mi? Dinnye jó? Esetleg valami más? Csokoládé keksz akármi? Mi jó neki ilyenkor?

Köszönöm a válaszokat


2017. júl. 21. 12:17
 1/8 anonim ***** válasza:
86%
Én almakompótot kaptam annak idején, az nagyon jól esett :) Ha természetesen szült, akkor szinte bármit vihetsz, kivéve a nagyon puffasztó dolgokat. Császármetszés esetén meg könnyen emészthető dolgok kellenek, inkább folyékony, pépes állagúak.
2017. júl. 21. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
96%
Jómagam is ilyen hőségben szültem mind a kétszer, kizárólag mentes vízet ittam literszámra, az meg volt bent mindig. Ha csütörtökön szült, hétfőn ki is engedik((bár nem egyforma a korházi protokoll és nem tudom volt-e bármi gona szüléssel),ti meg vasárnap mennétek, olyan nagyon shoppingolni már nem kell. Megbeszéltétek előre vele? Tudja, hogy látogatni karajátok és szerté ezt ő is? Nem vagyunk egyformák, hozzám a kórházba szülés után csak a férjem és anyukám jött be, (anyósék nem voltak otthon akkor), nekem ez volt a kérésem. Ha "csak" ismerős, lehet akkor tennétek a legjobbat, ha hagynátok pihenni, regenerálódni és pár hét múlva otthon, mikor majd ő hív, látogatnátok meg. Persze lehet ezt megbeszéltétek előre, akkor storno az egész, de rengeteg friss anyukát kiver a víz a kórházi busójárástól, ha ezt udvariaságból nem is mondják meg.
2017. júl. 21. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
természetes úton szült.
2017. júl. 21. 12:28
 4/8 A kérdező kommentje:
Tud róla hogy megyünk, ő mondta hogy vasárnap menjünk. később mi sem gazán tudnánk menni jó darabig, mert messze lakunk egymástól.
2017. júl. 21. 12:30
 5/8 anonim ***** válasza:
97%
Szerintem narancslét ne, az elvileg tiltólistás szoptatás alatt. Almalé jó lesz. De szerintem kérdezd meg, hogy mit enne.
2017. júl. 21. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
69%
Nekem a gyümölcssaláta esett a legjobban, na meg persze a jó kis hazai tyúkhúsleves csigatésztával. :D Túl sok gyümölcslé nem ajánlott, ha szoptat. Na és az a baj ezekkel a levekkel, hogy kb minden látogató visz, és a legtöbb telis tele van cukorral, ami nem könnyíti meg a terhességi plusz kilók leadását.
2017. júl. 21. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
48%

Anyukának valami üdítő (alma, narancs), vagy alkoholmentes sör, karamalz.


emlékeim szerint a csokoládé mindig jó :D

2017. júl. 21. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
60%
Én kaptam narancslét,azt megittam. Banánt,azt nem ettem mert a WC-zés amúgy is nehezen ment. Almát vihetsz,mentes vizet,esetleg csoki,túrórudi.
2017. júl. 21. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!