Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mit kell vinni a korházba?

Mit kell vinni a korházba?

Figyelt kérdés
Olyan listát keresek ami tényleg azokat a dolgokat irja le szedi ösze ami tényleg a segítségemre van. Interneten keresgéltem de nem tudom melyik a hasznos.

2016. szept. 27. 15:12
 1/8 anonim ***** válasza:
Kórházfüggő is.
2016. szept. 27. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Jól írja az előző, kórházfüggő. Èn a nyíregyházi Jósa András kórházban szültem oda ezeket vittem:

- 2 papucs (egyik a kórterembe, másik zuhanyozni)

-több bugyi, zokni, melltartó

-köntös

-tenalady betét (1 csomag), always éjszakai betét (1 csomag)

-melegítőalsó

-leggings

-2 db hálóing

-2-3 db felső

-zsugor ásványvíz

-telefon+töltő

-személyi okmányok (házasságianyakönyvi kivonat ha van)

-tisztálkodószerek

-a babának 1 csomag popsitörlő, 15 db pelus (a hazavivős cuccokat férjem később hozta)


Azt hiszem ennyi volt...majd még gondolkodom és ha valamit kihagytam majd megírom 😉☺

2016. szept. 27. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Akkor azért találok több listát.
2016. szept. 27. 15:37
 4/8 anonim ***** válasza:

Igaza van az elsőnek. Érdemes megkérdezni a védőnődet, nekem pl ő adott listát és abból szűrtem ki, h mi az ami fontos. Pl bimbókrémet nem viszek be, de ha pl kell lesz úgyis aki behozza. Fölösleges nagy pakk-kal menni szerintem.

A babának pl nálunk nem kell semmit vinni, egy db pelust sem, csak majd hazahozatalra a ruhácskát stb.

2016. szept. 27. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom miért aggodom ennyire mert a korház mellettlakunk. Gyalog 10 perc. Így a férjem biztos mindíg ott leszvagy ha kell valami hazaugrik érte. Csak jobb felkészülni. Köszönöm azért aki leírja. A védönöt megkérdezem ő tud-e listát adni.
2016. szept. 27. 15:48
 6/8 anonim ***** válasza:

De majdnem minden kórhába kell tusfürdő, sampon, papucs, hálóing, bugyi, zokni, köntös, fésű.

Lehet vinni a wcre papirülőkét, wc papirt, papirzsebit.

Ha adnak betétet attól függetlenül rakhatsz.

A kicsinek ruhát lehet adnak de vihetsz.

Vizet, tartós kekszet, ropit, 3in1 ha iszok olyat.

2 db papucs.

Az időtől is függ mennyi melegebb ruha kell.

Én pl a köntöst sosem használtam meg a hálóinget se szeretem.

Vittem szopis melltartót meg nagy nyakkivágású pólót, kényelmes bő nadrágot ilyen hárem nadrág. Alváshoz használtam inkább hálóruhát.

Persze mindenki köntösbe hálóingbe mert sok gombos kell a szoptatás miatt.

2016. szept. 27. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Konyharuha, evőeszköz, szalvéta. Én vittem 2 törölközőt, folyékony szappant + kéztörlőt is. De általában ki van írva a szülészeteken (én kb ezerszer elolvastam nst közben, ott is volt egy), hogy neked és a babának mi kell.
2016. szept. 27. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nekem a TENA bugyi jött be nagyon, bugyi és betét egyben, nem kell vele sz@rozni külön külön, baromi jó volt, hogy azt vettem. Semmi sem folyt ki, kényelmes és praktikus. Nem feltűnő ruha alatt!


A többit az előttem szólok leírták.

2016. szept. 27. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!