Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Vajúdás alatt mivel foglaltáto...

Vajúdás alatt mivel foglaltátok le magatokat?

Figyelt kérdés
Ha egy szülés 12-16 óráig tart akkor mit csináltatok közben? Gondolom vannak lazább időszakok, amikor a fájások még nem annyira durvák.
2017. júl. 23. 19:12
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
57%
Neteztem,beszélgettem a szulesznovel,kesobb pedig a férjemmel,mikor odaért.
2017. júl. 23. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
63%
Az elso szulesemnel meg nem volt tapasztalatom nyilvan, igy tul hamar mentem be a korhazba. Raadasul a kicsit durvabb fajasok is annyira megijesztettek, hogy semmi massal nem tudtam foglalkozni. 20 orat vajudtam. A masodiknal hajnal 3-kor kezdodtek. Pihentem 7-ig, aztan elkeszitettem a nagyot az oviba. Rendbe raktam a hazat, osszepakoltam es a ferjem 11:30 korul vitt be a korhazba. 15-ra lett meg a lanyom. A ferjemmel az utolso 2 oraban mar nem nagyon beszelgettunk.
2017. júl. 23. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
87%
Nem tudtam volna semmivel sem foglalkozni. Arra koncentráltam, hogy hogyan éljem túl 😊
2017. júl. 23. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
75%
Sétáltam.zenéthallgattam.aludtam
2017. júl. 23. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
71%
Mivel az oxitocin ellenére sem éreztem semmit, így 7 órán keresztül röhögcséltünk a párommal. A vége császár lett.
2017. júl. 23. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Első szülésem: reggel kezdődött nagyon gyenge rendszertelen fájásokkal és tágulási vérzéssel, én lazán főztem is mellette eleinte. Késő délután kezdett kicsit kellemetlen lenni és este fájdalmas, de még rendszertelen, én ekkor a férjemmel beszélgettem, a telefonom nyomkodtam. 3-4 órával a vége előtt már szülőszobán járkáltam, az utolsó 1-1,5 órában már csak szenvedtem, nem birtam felállni és a telefonom se volt erőm már elővenni, amit csináltam, hogy vártam az aktuális fájás végét a fogaim összeszorítva. Kerek egy napos szülés volt.


Második szülésemnél bár nem volt könnyű rész, hirtelen lettek erős fájásaim, a telefon nálam volt szülőszobán is majdnem kitolásig, egyedül voltam, a férjemmel messengeren írogattunk egymásnak. A vajúdás utolsó fél órájában pedig a gázt szívtam. Ez a szülés első fájástól volt 7 óra.

2017. júl. 23. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Vásárlás közben kezdődött délután 4 körül, aztán 4 óra múlva 5 perces fájásoknál még kutyát sétáltattam, gondoltam is mit nekem egy szülés, nem tűnt vészesnek. 11-re mentünk be a kórházba 3-4 perces fájásoknál. Fél 1-kor még van rólam videó, hogy röhögve beszélek telefonon a testvéremmel. Fél 2-kor folyt el a magzatvíz. Onnantól egybefüggő fájásaim voltak, nem volt szünet, a férjem forgatott az ágyon, mert nem bírtam megmozdulni, mindenre emlékszem, de nem nagyon voltam magamnál. Fél óra alatt tágultam ki 2-ről 5 ujjnyira, beilleszkedett a Kisbabám feje és 2,5 óra múlva már kinn is volt gátvédelemmel. Az orvosom azt mondta legközelebb korábban menjek be, nehogy baj legyen. Remélem a többi szülésem is ilyen tökéletes lesz.
2017. júl. 23. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Az első nekem is extra hosszú volt, az elején a szüléaznőm tanácsára pihentem, sorozatot néztem, fürödtem, ettem-ittam, sétáltam. A szülőszobán már csak szenvedtem, ott próbáltam befelé figyelni, fürödtem, labdán szenvedtem. Másodiknál elrendeztem a lakást meg lefektettem a nagyobbat, megfürödtem és mentünk is. Rövid volt.
2017. júl. 23. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Fájtam.

Elfolyt a magzatvíz, (akkor már kórházban voltam), én vittem még le a bőröndöm egy emelettel lejjebb. Fél óra múlva jött az első fájás, onnantól emlékeim szerint nem volt szünet. Két órával később felsírt a fiam. :)

A férjem épp csak a kitolásra ért be.

2017. júl. 23. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Eleinte otthon sétálgattam, próbáltam aludni. Kórházban kádban feküdtem, forgolódtam, ablakhoz sétáltam. De ment az idő, hogy már semmit nem tudtam csinálni mert nagyon fájt. Az utolsó 6 óra elrepült, azalatt különböző pózokba parancsolt a szülésznő.

Nagyon gyorsan telt az idő! Észre sem vettem!

2017. júl. 23. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!