Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Félek, hogy meg fog undorodni...

Félek, hogy meg fog undorodni tőlem a férjem. Hogy nyugodjak le?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretjük egymást, bár a baba nem tervezett volt. Én alig várom, hogy meglegyen, a férjem is boldognak tűnik, de csak remélni tudom, hogy nincsenek benne ellenérzések. Nekem most a gyerek az első, és biztos, hogy neki is nagyon fontos, de talán nem úgy, mint nekem. Szeretném, ha bent lenne a szülésnél, és ő is benne van. Egyedül nem bírnám. Viszont rettegek, hogy megundorodik tőlem. Nem bírja a vért. És undorítóan fogok kinézni. Ráadásul ha a beöntés se megfelelő(alapból is van székrekedésem), és kijön valami más is, az nagyon megalázó lenne nekem. Vagy ha ennyire tartok, lehet jobb lenne ha bent se lenne? Azt mondta, hogy hülyeségeken agyalok, de élesben lehet mást gondol majd, az érzelmeit nem tudja senki befolyásolni.

23N



2017. júl. 28. 13:02
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem mondd neki azt, hogy a vajúdásnál legyen bennt, aztán meg ha azt kéred hogy menjen ki akkor menjen ki. Mondd neki hogy nem tudod biztosra, majd meglátjátok.
2017. júl. 28. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
90%
Ha a párod önszántából akar bent lenni és nem csak te erőlteted,-akkoe biztos nem lesz gond, Pláne ha csak a fejednél áll..
2017. júl. 28. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
58%
Baratnomek 2 x terveztek el h bent lesz vegig az apuka de vegul mikor megindult igy igazan a szules , apuka kiment! Anyuka is így akarta. Nem tudom mért akarod ennyire h vegig bent legyen. Mondd neki h csak vajúdas alatt legyen ott kicsit aztán menjek ki és várjon ott.
2017. júl. 28. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
58%
A beöntést még a szülőszobába lépés előtt megcsinálják. Ha nem bírja a látványt, nem kell néznie. Legyen az arcodnál! De ha esetleg egyáltalán nem tud jelen lenni, azt is meg kell értened.
2017. júl. 28. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
60%

Simán megoldható hogy semmit ne lásson!

Nem kell ennyire aggódni egyébkent, gondolom a férjed is tisztában van vele hogy havonta pár napon át vér folyik belőled és székleted is rendszeresen van...

Látnia meg nem kell!

Én 2x szültem és utólag tudtam csak meg, hogy bizony nem csak szivárvány jött ki belőlem (a másodiknál pedig beöntést is kaptam), vért pedig csak azt a picit láttam ami a babákon volt mikor rámrakták őket

2017. júl. 28. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
94%

Miért nem vele beszéled meg a félelmeidet?

Mondd el neki, hogy mire lehet számítani egy szülésnél és az alapján döntse el, hogy hogyan áll hozzá.


A férjem bejött, nem volt olyan testnedv, amit ne látott volna. Sőt, én nem is tudtam,amíg el nem mesélte, hogy bizony széklet is távozott. Rákérdeztem, hogy nem zavarta a látvány? Csodálkozva kérdezte, hogy miért zavarta volna? Az zavarta, hogy láthatóan szenvedtem, ő meg nem tudott segíteni rajtam.


Szerintem értelmes ember tudja, hogy egy szülés ezzel jár és máshogy tekint rá, mintha hobbiból a nappali közepére nyomnál egyet - attól joggal undorodna.


No meg egy csecsemőből is alul-fölül jön minden, nyakig fossa magát, nem mindig gusztusos. Akkor a gyerekétől is undorodni fog? Vagy ott is a helyzetet figyelembe véve el tud vonatkoztatni ettől?

2017. júl. 28. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
89%

Ez a kapcsolatotokon múlik, és hogy milyen típus a férjed.


Nálunk nem szerette volna premier plánban végignézni (de bent akart lenni), mégis úgy sikerült. Nálam képszakadás volt, úgyhogy tulajdonképpen ő mesélte el nekem a szülésem jó részét.


Beöntést egyáltalán nem kaptam, és sikerült is produkálni a szülőágyon, de pont a férjem mesélte, hogy a szülésznők milyen rutinosan 1 mozdulattal tüntették el.

És azt is ő mesélte, hogy a nagy aggodalom ellenére a fiunk már akkor felsírt, amikor még csak félig volt kint. Tehát ő előbb is látta, mint én. :-)

Egyáltalán nem undorodott meg tőlem. Olyat látott tapasztalt, amit előtte sosem.

És a mai napig mondogatja (4 éves a fiunk), hogy el nem tudja képzelni, hogy éltem túl az a fájdalmat. Mert azt látta, mennyire fáj.


SZóval az is lehet, hogy nem "megundorodik", hanem pont hogy még jobban tisztelni fog, hogy mit élsz át a gyereketekért.

2017. júl. 28. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
92%

Ezt vele beszéld meg, hogy valóban tisztában van-e vele, mi várható.

De ezt a megundorodást én nem értem, ne haragudj. Egyrészt nyilván a fejednél áll, másrészt ha te látnád őt mondjuk sebesülten, véresen, megundorodnál tőle?

2017. júl. 28. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
63%
Hasonló gonddal küzdök én is. Még két hónap van hátra a szülésig. Rengeteget beszélgettünk már erről a férjemmel, elmondtam a félelmeimet, ő szeretne mellettünk lenni, de rám bízza a döntést. Az jár a fejemben, hogy hiába van tisztában a részletekkel, meg, hogy mire számíthat, akkor is új helyzet, amiről nem tudja, hogyan fog reagálni, érezni. Nagyon sok a pro és kontra az ügyben. Az első, hogy nálunk a kórházban, ha egyszer apuka kiment a szülésről, akkor vissza már nem jöhet, vagyis a 2 órás megfigyelésen sem maradhat velünk. Ez azt jelentené, hogy még 3-4 napot kéne várnia, hogy a kezébe vegye a saját gyerekét. Nem akarom elvenni tőle ezt az időt.
2017. júl. 28. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
52%
Párom nekem nagy segítség volt,ő szeretett volna bent lenni,én annyira nem örütem neki,de belementem,hisz az ő gyereke is. Megbeszéltük,hogy ha úgy érzi elég szépen kisétál. Végig maradt,nem bántuk meg. Volt annyi esze,hogy a durvább részeknél egyszerűen elfordította a fejét. Ha lesz tesó,egyertelmű,hogy újra ott lest.
2017. júl. 28. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!