Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Butaságon pattogok, nyugtassat...

Butaságon pattogok, nyugtassatok meg. Az apuka megint nem tud velem jönni a vizsgálatokra. Hogy nyugodjak meg?

Figyelt kérdés

Nemrég írtam ki egy kérdést az apukás UH-ról, és azóta sajnos már nem aktuális. 16. heti lesz holnap és mint mindig: megint egyedül megyek. Kikészít a munkahelye, utolsó pillanatban tudja meg, hogy mégsem tud eljönni... Komolyan mondom, lassan szabadságot kell kivennie ha dokihoz akar velem jönni.

Nagyon elegem van már, hogy minden UH után telefonon kell elmesélnem, hogy mit láttam és mit éltem át. Ráadásul holnap lehet kiderül a neme is...

Az apuka akar jönni, de ha meg akarja tartani a munkahelyét, akkor muszáj alkalmazkodni.


Fél órája tudom, azóta nem tudok leállni a sírással. Tudom, hogy a hormonok okozzák és azt is, hogy millióegy nagyobb ok van a sírásra a világon. Hogy nyugodjak végre meg?


2016. aug. 8. 15:11
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

3 gyermekünk született. A férjem szerintem soha egy UH-on sem volt bent, mert dolgozott. Egyéb vizsgálatokra az orvoshoz elkísért, de természetesen nem jött be. Semmiről nem maradt le, úgy érzem.

Ja, és soha nem kérdeztük meg a baba nemét, mindháromszor meglepetést szerettünk volna.

2016. aug. 8. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 Vilcsianyuja ***** válasza:
97%
Ha 16. heti, akkor gondolom, magánrendelőben lesz? Legközelebb próbálj meg úgy időpontot kérni, hogy a férjed aznap szabadnapos legyen. Vagy tényleg vegyen ki egy nap szabit, ennyit megér. Kérj videófelvételt a piciről, akkor legalább otthon meg tudod mutatni a férjednek. Elmehettek majd 4D-re is.
2016. aug. 8. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Igen, magánba megyek. Sajnos itt sosem lehet kiszámítani mikor szabadnapos, most is 6 munkanap után (hétvégét is beleértve, úgy a 6-ból két éjszakát volt itthon) reméltem hogy bár a holnapja szabad lesz. De tévedtem.


Igazság szerint a munkahelye borít ki, de most ebben a helyzetben borul ki a bili. Villanyszerelőként dolgozik, elsősorban magánházak teljes villanyszerelését vállalják. Ez azzal jár, hogy például az ország másik végébe mennek és egy-két napig ott vannak. Épp ezért nincs hétvége, nincs fix szabadnap, hanem akkor amikor épp "úgy alakul".


Utálom, hogy egy-egy UH után alig tudunk normálisan beszélni telefonon, mert ugyebár kollegákkal van és nem tud az ember mellettük olyan nyugodtan beszélni. És akkor holnap ilyen körülmények között hívjam fel, hogy fia lesz vagy lánya... Mert ugyebár megint távolabbra mennek, tehát este nem jön haza. Marad a telefonbeszélgetés.

2016. aug. 8. 15:39
 4/14 anonim ***** válasza:

Az, hogy egyedül mész UH-ra, nem tragédia.

Én is szeretem, ha velem van, de hát az esetek 90%-ban nem jön össze, most a negyediket várom, úgy fogok nőgyógyászhoz menni, hogy viszem a három nagyobb gyerekem, akik majd a váróban randalíroznak, mert még iskola szünet van, épp nem tudom hova tenni őket, mert délelőttre kaptam időpontot...


A nemét nem kell telefonon elmesélni, este haza megy, és elmondod neki nyugodt körülmények között.



Amit sokkal nehezebbnek gondolok a ti esetetekben, hogy a baba érkezése után sem lesz ez máshogy, mert ez a szakmája a párodnak, és gondolom mindig is ez volt, hogy "ugráltatták".

Edzd magad hozzá, hogy nem mindenben tud majd ott lenni, egyedül is meg kell oldanod dolgokat, és hidd el, hogy meg is fogod, mert vagy elég ügyes!

2016. aug. 8. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Ha már így vállaltál gyereket, hogy tudtad hogy ilyen a munkája, akkor jobb lesz, ha végre megbarátkozol vele, mert ha meglesz a gyerek, hidd el, még idegesítőbb lesz, hogy nem tudsz tervezni vele.


Egyébként nem tudom hogy egyáltalán milyen munkahelyen tolerálnák (az önfoglalkoztatókat leszámítva), hogy csak úgy elugorjon vki egy-egy vizsgálatra. Természetesen szabadságot vett ki a férjem, ha fontosnak tartottuk, hogy biztosan ott lehessen.

2016. aug. 8. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 Vilcsianyuja ***** válasza:

Sajnos, ha ilyen a munkája, akkor erre fel kellett készülnöd előre. Most még csak egy UH-n kattogsz (persze, most ez nagyon fontos neked, és a hormonjaid is tombolnak, szóval teljesen megértem a felindultságod), de gondolj bele, mi lesz majd, ha otthon leszel a picivel egyedül? Sajnos, ha ilyen a munkája, és nem talál hétköznap 8-4 közti álommelót jó sok pénzért, akkor ez van, ezt kell szeretni. Amíg a munkaadója talál melóst, aki nem hagyja ott egy hónap után ilyen munkakörülmények között, addig ez lesz.

Remélem, azért már sikerült megnyugodnod.

2016. aug. 8. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Valóban aggaszt a távolabbi jövő is, mi lesz ha korábban beindul a szülés és itt leszek egyedül... Szabadságot vesz ki a várható időszakra, de sose lehet tudni mikor jön a baba... 60 km-re van a kórház. De hát van mentő, el lehet menni azzal.


Eddig fix programú munkahelye volt, ez az aktuális kb. másfél éve van. Lassan az az érzésünk, hogy váltani kellene, pont emiatt a hatalmas kiszámíthatatlanság miatt, de pont így a gyerek érkezése előtt nehezebben mer belevágni.


Nem elugrani kellett volna vizsgálatra, hanem a 6 munkanap után megérdemelt szabadnap kellett volna. De pont úgy jött ki a lépés hogy estére hazaér és holnap muszáj menjenek a következő helyszínre. Így lesz összesen 8-9 munkanap szabadnap nélkül. Ez emberileg is nehéz. De a következő vizsgálatra hó elején benyújtjuk a hivatalos szabadnapkéréses kérvényt, akkor csak nem tudnak elsumákolni semmit.

2016. aug. 8. 16:33
 8/14 A kérdező kommentje:
Vilcsianyuja, köszönöm a választ. Ti mit tennétek a helyemben? Biztatnátok, hogy váltson? Mert ugyebár ez neki sem jó, nemcsak én kattogok. Vagy mit lehet tenni?
2016. aug. 8. 16:34
 9/14 Vilcsianyuja ***** válasza:

Hiába nyújtotok be akármit, ha nem adja ki a jogszabályok szerinti szabadnapokat, mire kötelezné egy szabadságkérő papír? Sajnos, amíg ilyen erőviszonyok vannak, addig nem igen tudtok mit tenni. Minden lépés a munkahely elvesztésével járna.

A munkahelyváltást nektek kell tudni. Ti ismeritek a jelenlegi anyagi helyzeteteket, ti tudjátok, hogy elbírja-e a családi kassza, ha esetleg kevesebb bérért, de jobb időbeosztású munkahelyet sikerül találni. Ha mindkettőtöknek fontos, hogy a párod lehetőség szerint sokat legyen otthon, és adódik lehetőség munkahelyet váltani, akkor bele kell vágni.

2016. aug. 8. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Valóban jól látod a dolgokat, itt minden szabályra fújnak magasról. És mivel projektalapú a fizetés, ezért nemegyszer jártuk meg úgy, hogy rokon ballagása vagy esküvő miatt kikért egy szabadnapot. Ebből az következett, hogy már az előző munkálatra sem hívták be, mert lehet eltart 3-4 napig (persze nem így volt) és a következőből is kimaradt, mert épp aznap kellett indulni. Tehát egy kikért szabadnap miatt egy teljes hét munka és fizu kimaradt. Szóval ezért nem kértük most, csak reménykedtünk a hetedik pihenőnapban.


Tegnap este komoly beszélgetéseket folyattunk és mindketten egyetértettünk abban, hogy ez eddig ment, de családdal nem lesz jó. Ha bármi történik itthon 60 km-ről haza tud jönni, de az ország másik feléből közös szolgálati busszal nem olyan egyszerű. Ez a munkahely elfogadható volt addig, amíg fiatal pár voltunk (bár a kiszámíthatatlanság miatt a nyaralások, társasági élet, barátokkal való közös programok rovására ment), de most váltani kell. Készítjük például a gyerekszobát. Biztosan úgy lesz, hogy 3-4 részletben tudjuk befejezni, mert a festés közepén szólnak, hogy menni kell. Tapasztalatból mondom, tavaly ősszel félig volt lerakva az előszobába a járólap, amikor elugrasztották egy ilyen párnapos munkára. Úgyhogy amíg hazajött addig ment az ugrálás a bejárati ajtótól a nappaliig :D

2016. aug. 9. 09:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!