Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 4 napja teszteltem pozitívat,3...

4 napja teszteltem pozitívat,3 hét múlva kaptam időpontot. Hogyan nyugodjak meg addig, nagyon félek?!

Figyelt kérdés

Nem tudom ez normális e, de nagyon félek (első baba)

Néha szúrkál feszül a hasam, Van hogy hirtelen ha felállok. Vérzésem nincs, mégis rettegek.

És eszembejut minden hülyeség, hogy mire ultrahangra mennénk üres lesz a petezsák....Tudom tudom nyugodjak meg és jóra gondoljak...De hogyan?

Ti hogy vezettétek le magatokba a félelmet?


2017. ápr. 24. 15:35
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Először is gratulálok! :)

És kérlek, nyugodj meg! Teljesen normális, hogy feszül a hasad, görcsölget. A magnézium segíthet rajta, azt érdemes szedni. Illetve folsavat is, ha még nem szedsz.


Én holnap leszek 7 hetes, és mondtam a dokinak a múlt héten, hogy néha görcsölget a hasam. Mondta, hogy ameddig nem vérzem semmi gond, szedjem tovább a magnéziumot.


Vigyázz magatokra! :)

2017. ápr. 24. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
24%
3 hét az nagyon sok idő. Nem várnék annyit, inkább magánba elmennék előtte, mert pl lehet hogy méhen kívüli, és az halálos is lehet. 6 hetes korban elmennék magánba legalább, utána arra az időpontra is ami már megvan. Ezzel nem kockáztatnék.
2017. ápr. 24. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm Első :) Nagyon aranyos vagy!!! Neked is gratulálok !!!


Kedves Második!Most nagyon megijedtem, lehet azért szúr a hasam mert méhen kívüli? Jajjj :(

2017. ápr. 24. 15:51
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
nem azért szúr a hasad. nekem rettentően beleszúrt,amikor egy kicsit is hirtelen felálltam pl. A hirtelen alatt azt értsd, hogy az addig megszokott tempóban. tehát nekem arra kellett figyelnem,hogy kicsit lassabban mozogjak. Hidd el amúgy, hamar el fog telni , inkább képzeld el gondolatban,hogy milyen lesz amikor mész a dokihoz és megerősíti a terhességet és hívod a párod telefonon és örültök.:)
2017. ápr. 24. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
87%

2- es , korhazi dolgozokent mondom, hogy a mehen kivuli azert ritka, es akkor ugy gorcsol a has, hogy bepisilsz fajdalmadban.


Kerdezo, 7-8. het elott teljesen felesleges orvoshoz menni, mert nem lat semmit. Kulfoldon elek, itt 10. hetig nincs semmi, es a 12. het elott nem is tekintik terhessegnek. Es ez minden Nyugati orszagban igy van.

Otthon a maganorvosok penzelese miatt lett divat hamarabb menni, total felesleges.


Kerdezo, kis fajdalom normalis, verzes, vagy elviselhetetlen gorcsok eseten kell ugyeletre menni.

2017. ápr. 24. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell így ráijeszteni szegény kérdezőre. Nyugodj meg, próbáld elterelni a gondolataidat. Enyhe görcs teljesen normális. Akkor van baj, ha barnázol, vérzel, és úgy görcsölsz, h felállni sem tudsz. Gratulálok, és boldog babavárást! :) 14+5 hkm (szintén első baba)
2017. ápr. 24. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a megnyugtató szavakat! Most hogy végre pihenek itthon sokkal jobb!

Kicsit aggódok, de megnyugszom és május 11-én doki 😊

Addig ha nem vérzek vagy nem fáj nagyon nem lehet nagy baj

Köszönöm mindenkinek

2017. ápr. 24. 16:42
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha a baba nem akar megmaradni, teljesen mindegy, hogy mikor mész uh-ra... Most is lehet üres petezsák, és igen, 3 hét múlva is lehet. Sőt, lehet szívhang is, majd utána simán el is lehet vetélni.

Nos ezek voltak a rossz hírek. :) A jó hír az, hogy a terhességek nagy többségénél viszont minden oké.

Értem én egyébként, hogy félsz, én is parázós vagyok. :)

Amit nem értek, hogy miért csak 3 hét múlva kaptál időpontot. Ez magándoki? Mert ott sokkal korábban is fogadnak.

Az én orvosom heti 2-szer rendel, és még soha nem küldtek el, akkor se, ha aznap könyörögtem időpontért, hogy sürgős. Ha Pesti vagy, és szükséged van rá, írj privit, megírom az elérhetőségét. Van önéletrajza is, le tudod csekkolni, mielőtt elmész hozzá. Kedden és pénteken van rendelés.

Ha egy vizsgálat megnyugtat, rá kell szánni azt a bizonyos összeget, a nyugalom sokat ér, főleg terhesen. De sajnos nincs semmi garancia a következő 40 hétre. De reménykedni kell...

2017. ápr. 24. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nyugodtan elmehetsz korábban is nőgyógyászhoz, gondolom nem csak időpontra fogadnak. Nekem 2 hónapra akartak adni és akkor kiakadtam, elmondtam, hogy akkor kifutok a 12. hétből is, stb. ezt hogy gondolják. És akkor mondták, hogy jaaa, terhességmegállapításra lehet időpont nélkül is jönni. Az is igaz, hogy 3,5 órát várakoztam mire behívtak, mert mindig az időpontosokat vették előre. De mégse 2 hónap volt, ez is valami.
2017. ápr. 24. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Szerintem is menj el hamarabb.
2017. ápr. 25. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!