Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Programozott császár, hogy...

Programozott császár, hogy megy? Főleg a Debreceni klinikán, de akár máshol.

Figyelt kérdés
2017. júl. 28. 16:38
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha van magándokid, ő kinéz egy időpontot a naptárából, ami neki megfelelő. A megbeszélt időben a motyóddal együtt megjelensz a szülőszoba előtt. Találsz egy csengőt az ajtó mellett (olyan, mint egy kaputelefon). Megnyomod, egy nővér megkérdi, hogy mi járatban vagy, röviden vázolod a szituációt (programcsászárra jöttél, xy dokival van megbeszélve), majd hallassz egy kattanást, ami jelzi, hogy kinyílt az ajtó és beléphetsz. Ott egy előkészítő helyiségbe vezetnek, közben előkerítik a dokidat, ha nincs még ott. Az előkészítés kb. háromnegyed óra (kérdőívek kitöltése, adatok bediktálása, beleegyező nyilatkozatok aláírása, átöltözés kórházi lepelbe, beöntés, zuhanyozás, vérnyomásmérés). Ezután kapsz egy ágyat az őrzőben, itt lerakod a cuccaidat, kapsz egy branült a kézfejedbe, felrakják a katétert, adnak csini kórházi sapit, amit fel kell venned és betolnak a műtőbe (előtte megengedik, hogy a párod adjon egy puszit, onnantól ő csak üvegen át láthatja az eseményeket, nem lehet ott a fejednél sem). Ott felülsz a műtőágyra, megkapod a gerincedbe az érzéstelenítőt, amitől kb. két másodperc múlva deréktól lefelé semmit sem érzel, majd elfüggönyöznek a mellkasodnál. Kb. öt perc elteltével kiemelik a picit, odatartják az arcodhoz, hogy láthasd egy percre és megpuszilhatod. Aztán kiviszik oda, ahol apa várja óriási szeretettel meg a csecsemős nővér a centivel és mérleggel:) Innentől még vagy húsz perc, mire összefoltoznak és végül betolnak a helyedre az őrzőbe. Ott apa bent lehet veled egy kicsit, ő hozza utánad a picit. Az újszülötteket nem öltöztetik fel és nem mosdatják meg, csak áttörlik a kis testét, szóval itt ott még lesz rajta magzatmáz, ami nagyon jó a börének. Fontosnak tartják a bőrkontaktust, ezért nem kap ruhát rögtön. A mellkasodra teszik és próbálkozni kell a ciciztetéssel. Ha nagyon ramatyul vagy, kérésre elviszik az újszülött osztályra, hogy pihenni tudj. Hat óra elteltével kiveszik a katétert és fel kell tápászkodni, wcre menni és lezuhanyozni. Ha nincs gond, kapsz egy ágyat az osztályon, ahová átköltöztetnek mindenestül (egy betegszállító áttol tolószékben). Ha minden oké, négy nap múlva hazaengednek.
2017. júl. 29. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a részletes leírást :)
2017. júl. 29. 09:38
 3/8 anonim ***** válasza:
Istenem, barcsak nekem is csaszar lett volna! Eletem legrosszabb dontese volt h nem az lett. Eskuszom elsirom magam ha ragondolok h ilyen egyszeru is lehetett volna. :(
2017. júl. 29. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
80%
Kedves 3-as válaszoló! Nem gondolnám, hogy annyira el kéne keseredned, hogy nem császároztak meg anno. A császármetszés komoly hasi műtét lassan gyógyuló belső és külső hegekkel. Én hetekig úgy éreztem, hogy menten szétszakadok, ha fel kellett fekvésből tápászkodnom, vagy simán csak át akartam fordulni éjszaka a másik oldalamra (komolyan olyan érzés, mintha késsel szurkálnának a hasad alján, pedig nekem elég jó a fájdalomtűrő képességem). Egy hónapig vérhigítót kellett szúrnom magamnak otthon a trombózisveszély miatt, amit sima szülés után nem kell. A picit a hasi seb miatt nagyon nehéz volt szoptatni, mert mindenhogy nyomódott közben a vágás helye. Hetekig nagyon macerás volt a fürdés, mert nem érhette víz a sebet a varrat kiszedéséig. Szóval nyugodtan elrakhatod a zsepiket, mert a császár sem leányálom.
2017. júl. 29. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
77%

Kerdezo, ne hagyd magad lebeszelni.

Csak pozitiv dolgokat hallottam csaszaros ismerosoktol.

Verhigitot szurni a legtobb mutet utan kell, sot pl bokaszalag huzodasnal is, amit nem is mutenek, csak stabilizalo gipszet tesznek ra...szoval nem egy "nagymutetes" dolog.

A hasad (mehed) az igy is ugyis kilessz. En vagy fel evig alig tudtam wcre menni termeszetes szules utan. Ja, menni is alig tudtam plane lejton felfele. Nehany milimeteres gatseben van, megis, ha ugy fordul a fehernemu, a szele ugy belevag hogy ugy erzem szet szakadok. Egy hetes tulhordasnal inditottak, ha programozott lett volna elobb meglett volna a baba! Iszonyuan fajt a 2 naponti kotelezo magzatviz vizsgalat! A borom csodalatos volt a 40. hetig, az utolso napokban szanaszet repedt, a mai napig latszik! Az utolso magzatviz vizsgalatnal a bunko idiota orvos valamit elrontott,megvagott, masnapra vermergezest kaptam, a babanak majdnem leallt a szive! Sosem fogom kiheverni se testileg se lelkileg ezt a sz@rt!!! Kozben meg a csaszaros baratnoim vigan meselik h nem is volt veszes. Komolyan duhrohamot kapok amikor valaki azt mondja h a termeszezes szules jobb! Maximum ha egy mazochista vagy...

2017. júl. 29. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Nereida3 ***** válasza:
Nekem nem programozott volt, nyolc óra vajúdás után császároztak meg, elakadt a baba... Akkor már alig vártam, hogy beszúrják az érzéstelenítőt. Mindenhol felvétellel indul minden szülés, programozott jobb, mert legalább nem üvöltöznek veled a kimerült anesztesek, mint velem... Nem leányálom sehol, de a lelki része jobban megviselt. Semmi segítőkészség... Tényleg rettentően fáj a metszés, de otthon már úgysem érdekel. :) Túl lehet élni.
2017. júl. 30. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Nereida3 ***** válasza:
Engem a megfigyelőbe vittek, és nem láttam a kicsit, csak másnap, három óránként hozták fel szoptatni.
2017. júl. 30. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Hát nem tudni még, hogy mi lesz. Ugye eddig keresztbe vagyunk 33. hét.. meg volt egy nőgyógyászati műtétem amiből kifolyólag lehet csak császárral tudok majd szülni de ugye az csak akkor derül ki. Annyira megoszlanak a vélemények van aki a természetest soha többé nem vállalná be mert annyira megszenvedte, van aki a császárt mondja hogy ő, ha legközelebb szül is csak igy akarja.. De jövőhéten megyek a dokimhoz akkor mindent megbeszélek vele. De köszönöm az eddigi válaszokat. :)
2017. júl. 31. 14:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!