Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Apák! Ti mikortól vettétek ki...

Apák! Ti mikortól vettétek ki a szabit? Mennyi ideig voltatok szabin?

Figyelt kérdés

Szülés napjától vagy amikor hazaengedték őket?


A szülés napjától gondoltam és mivel nem vettem ki idén szabit, így 3 héten keresztül is otthon tudok maradni.


2017. aug. 8. 15:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
74%
Onnan, hogy hazaengedték őket 5 napot voltam otthon az elsőnél, a másodiknál konkrétan a baba érkezese miatt nem vettem ki (a feleségem feleslegesnek tartotta)
2017. aug. 8. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
20%

Nálunk apa a szülés napjától szabin lesz 3 hétig, mert a nagyobbikat oviba kell vinni. Ha megtudnánk másképp oldani csak arra a 3 napra maradna itthon amíg mi kórházban vagyunk.


Anya

2017. aug. 8. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
60%
Nem tudott otthon maradni Apuka, mert a munkabeosztása nem office-time jellegű, de napközben sokszor hazaugrott pl. ebédelni, ha arra volt dolga.
2017. aug. 8. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
60%
Szülés napjától 2 hetet volt otthon. Nálunk egész nap bent lehetett velünk, ezért így vette ki. Ha szigorú látogatási rend lett volna akkor ráért volna munkaidő után jönni.
2017. aug. 8. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Azt nem írtam, hogy első babánk lesz.


Köszönöm a válaszokat. Most még inkább összezavartatok. :D

2017. aug. 8. 16:09
 6/11 anonim ***** válasza:
60%

Az első gyereknél attól naptól volt szabin,hogy haza jöttünk, és 2 hétig, akkor még 3 km-re dolgozott a kórháztól,így minden nap jött.

A második gyereknél a szülés napjától mert az elsőt hozni vinni kellett az oviba és áthelyezték őt jó messzire,így reggel fél6kor indul és este 6-ra ér haza,az ovi itt meg 6tól 5ig van (de úgy döntött,hogy nem viszi oviba a gyereket hanem inkább kettesbe programoznak). 2 hétig itthon volt.

A harmadik gyereknél szintén első naptól a másik 2 gyerek miatt,mert suli meg ovi,de miután haza jöttünk másnap már be kellett mennie 3 napra melózni,hogy lerendezze amit tud aztán a szokásos decemberi 3 hét szabi jött

2017. aug. 8. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
60%

Én most fogok szülni, mi úgy beszéltük meg, hogy férjem onnantól lesz szabin 2 hétig, hogy hazaengedtek bennünket.

Nálunk csak délután van látogatás a kórházban, tehát ezért feleslegesen maradna otthon egész nap.

Nekünk nem lesz segítség sem, mert szülök messze laknak, úgyhogy minden szempontból jobb, hogy nem fogy a szabadság a kórházban töltött idö alatt.

39 hkm

2017. aug. 8. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
60%
A párom attól a naptól veszi ki, hogy hazajövünk a kórházból a babával. Meglátogatni ott munka mellett is meg tud, így nekünk jobb, hogy utána együtt lehetünk. Neki is van még szabija, azokat a következő hétre veszi ki, tehát a hazaérkezéstől kezdve két hetet lesz itthon.
2017. aug. 8. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

13-ára voltan kiírva és 5-étől vett ki szabit, és még otthon volt velem 2 hetet. Nem akartam, hogy ha hamarabb megindul, akkor az Isten háta mögé kelljen nekem taxit hívni (mondjuk nem jöttek volna ki), se mentőt, (ha vezetnék, akkor meg nem indultam volna el fájásokkal).

Én így éreztem magam biztonságban, hogy ott van és számíthatok rá. Különben hamarabb szültem.

2017. aug. 8. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Kulfoldon lakom, mi csaszar utan egybol mentunk haza. Itt egy het apasagi szabi jar, es o kivett megegy hetet, igy kettot volt itthon.
2017. aug. 8. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!