Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Lehetséges, hogy ezért éri...

Lehetséges, hogy ezért éri ennyi vád a császármetszéses szüléseket, mint a természetes szüléseket?

Figyelt kérdés

Múltkor benn volt a tévében, hogy az elmúlt 30 évben sokszorosára nőtt a császármetszések aránya.

Tehát a laikus emberben felmerül a gyanú, hogy minden 2. 3. nem tudná megszülni a gyermekét?

Ellenben mindenki váltig állítja, hogy mindenképp szükséges volt a császármetszés.

Ekkor gondolja a hétköznapi ember, hogy ennyi anyánál ez biztos nincs így, és ekkor jön az ítélkezés.

Jól gondolom?


2017. aug. 14. 13:40
 1/7 anonim ***** válasza:
51%

Nem kell gondolkodni.

Mindenki tudja, hogy a megfelelő összegért talál indokot a doki a császárra.

És valóban, manapság sok nő maga kéri a császárt.


Igen, amíg kizárólag az életmentés miatt volt császár, addig kevesebb volt.

Most meg vagy az anyuka kéri, vagy a fogadott doki pont szabira menne, így még előtte gyorsan kiveszi a gyereket, hogy nehogy más kapja a borítékot...

2017. aug. 14. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
90%
Miert kell versenyeztetni a szuleseket? Ha a baba es az anya is jol van, bem tok mindegy, hol jott ki a gyerek?
2017. aug. 14. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
66%
Biztos vannak olyanok, akik kérték (nyugaton tudtommal már választható), akár félelemből, akár féltésből, akár mert azt hitték, ez a könnyebb és tervezhetőbb. Ugyanakkor egyre kriplibbek is vagyunk, később születnek a gyerekek, nehezebben jönnek össze a terhességek, több a veszélyeztetett... Tehát el tudom képzelni, hogy az indokolt esetek száma is nagyon megnőtt. A másik oka lehet még, hogy a császár már nem annyira rizikós, mint 30 éve, amikor még hosszában vágtak és melegen ajánlották, hogy max. 1-2, ma meg már 3-4 szülést is lehet így vállalni és ezért (meg a műhibapereket elkerülendő), tán könnyebben nyúlnak az orvosok is hozzá. (Utána meg már biztos azt mondják, hogy szükséges volt.)
2017. aug. 14. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
91%

30-40 éve nem volt NST, amivel figyelték a magzati szívhangot. Aztán vagy sérült oxigénhiány miatt a gyerek szülés közben, vagy nem. A férjem, amikor született meconimus vízben volt már (tehát stresszállapotban = oxigénhiánnyal küzdött), de akkoriban kipasszírozták az anyjából. Barátnőmet alig tudták a születése után felpofozni, annyira a nyakára volt tekeredve a zsinór. Ha ma születnek, mindketten császárral születtek volna, mert az orvosok a magzati veszélyeztetettség állapotában már nem kockáztatnak. A szerencsén múlt, hogy nem károsodtak. A kisfiam születése is "simának" indult, de császár lett belőle, mert komolyabb fájásokkor esett a szívhang. 30-40 éve röhögve megszülesztik velem őt is, senkit nem érdekelt a szívhang. Én örülök, hogy inkább biztonságban kiemelték.


Szóval a válaszodra a kérdés, de, meg tudtam volna technikailag én is szülni a babát, az ő állapota indokolta a császárt. De ha lehet választani, hogy 50-50%, hogy oxigénhiányos lesz-e, vagy sem, vagy tutira makkegészségesen kiveszik hasi úton, akkor szerinted épelméjű orvos, vagy anya választja a hüvelyi utat? Ez nem a szülési képességekről szól, hanem a baba biztonságáról.

2017. aug. 14. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Először is válasszuk külön azokat a nőket, akik kérik a császárt (és jó pénzért meg is kapják), meg azokat, akiknél valamilyen orvosi oka van. Az első tényleg vitatható, a második már kevésbé. Én pl szívesen szültem volna természetes úton, de elkaptam egy fertőzést, amit terhesség alatt nem lehetett kezelni és a baba szülés közben elkaphatta volna, ezért programozott császáros voltam. Aztán a császár alatt kiderült, hogy még a köldökzsinór is a babám nyakán volt. Tehát vajúdhattam volna feleslegesen egy sürgősségi császárért. Az én esetem mondjuk nem kérdéses, de az tény, hogy Magyarországon átlag feletti a császárok száma. Ennek az az oka, hogy félnek az orvosok a perektől és a császármetszés sokkal biztonságosabb , annak ellenére, hogy műtét és valahol azért természetellenes.
2017. aug. 14. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

En is szulhettem volna normal uton.

Elso szuleshez viszonyitva gyorsan,4 ora alatt kitagultam teljesen.nem is eltem meg olyan borzasztonak,mint ahogy mondtak.aztan a kitolasnal elakadt a dolog.a baba nem jott kifele,minden fajasnal esett a szivhang.probaltuk,hogy par fajast egyik oldalon,parat masik oldalon fekve.hatha rendezodik,de nem.ahogy mar irtak,regen ezt a kutya se latta volna.kinyomtak volna belolem a gyereket,vagy hozzak a vakumot,vagy mindketto.ahogy apumat is ugy pasziroztak ki,es tiszta szurken szuletett meg,alig akart levegot venni.2 hetes koraban pedig egyszeruen leallt a legzese.az volt a szerencse,hogy epp orvosnal voltak a tesoval,es a doki eszrevette idoben,hogy szurul.

Na de visszaterve hozzank.

Az orvosom a csaszar mellett dontott.es milyen jol tette.a koldokszinor a gyerek hona alatt 2x plusz a nyakan 1x volt korbetekeredve.egyszeruen nem maradt annyi belole,hogy meg tudjon szuletni.huzta vissza,es igy az oxigen sem jutott el hozza.ezert esett a szivhang.

Csak ugy tudott volna megszuletni,hogy a zsinor szakad,vagy tepi magaval a mehlepenyt.

Akkor vagy a gyerek serult volna,vagy en verzek el.vagy mindketten ottmaradunk.

Az elso csaszar miatt,a masodiknal mar ovatosabbak voltunk.8 napot meg igy is hagyott az orvosom rahuzni,hatha megindul.de nem.hiaba dolt belem az oxy,hiaba voltam akkorra mar hetek ota 2 ujjnyira nyitva,hiaba repesztett burkot,a budos kolok nem akart kibujni.4 orat kaptam,hogy elinduljon.nem indult.csaszar lett.a heg miatt.ertheto ok,igaz?

A 3. Mar szinten ertheto okbol program csaszar volt.es az is milyen szerencse,hogy 38+3. Napra irt ki az orvosom.aznap reggel tavozott a nyakdugo,es mar ereztem a derekam.a gyerek feje teljesen beekelodve.egy ejszaka alatt 1 ujjnyira kinyilt a teljesen zart mehszajam.magyarul indult volna o aznap valoszinuleg.

A hegem viszon mint a muttoben kiderult,kb 2-3 fajast birt volna.teljesen el volt vekonyodva.eppen csak tartotta magat.

Ha 30-40 evvel ezelott eltem volna,lehet az elso gyerekemnel ottmaradok,vagy serult lenne.

Viszont hala az orvostudomany fejlodesenek,3 egeszseges gyerkoc,egeszseges,boldog anyukaja vagyok.

Miattam 3 al tobb csaszar az elmult 10 evben,de teszek ra.

2017. aug. 14. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Jelentkezem, én kifejezetten azt gondoltam, hogy jobb lenne, ha császár. Sok oka volt. A környezetemben volt abban az időszakban több szerencsétlen természetes szülés, oxigénhiányos babával, vákuummal, egyébbel. Nyilván volt teljesen átlagos is, csak akkor az nekem nem tűnt fel. Tartottam a hosszú vajúdástól. Tartottam a kiszámíthatatlanságtól. Egyébként is kontroll mániás vagyok. Sok mindentől még, ami most nem lényeges. Mondtam is az orvosnak, hogy császárt szeretnék. Lehet, hogy én vagyok az egyetlen a világon, aki nem találta meg ehhez a megfelelő embert, de ő azt mondta, lesz császár, ha lesz rá indok. Momentán nincs. Így császár sincs. Gondolkodtam, most mi legyen. Aztán egyszercsak harántfekvéses lett a lányom a semmiből. Aztán faros a legvégén és úgy is maradt. Biztosan meg lehetett volna szülni, sokan megteszik és őszintén tisztelem őket, főleg ha jó a vége. Én nem szerettem volna. Így császár lett. Nekem semmi gondot nem okozott. Sőt...
2017. aug. 15. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!