Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Nagyobb kockázattal jár...

Nagyobb kockázattal jár szerintetek, ha valaki inkább a császármetszéses szülést választja a természetes szülés helyett?

Figyelt kérdés
Menynire könnyű ilyen orvost találni aki elvállalja a császárt, habár az nem lenne indokolt?
2012. márc. 22. 15:28
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
biztos van ilyen, de egyre kevesebb számban. nagyon meg kell indokolni a császárt!
2012. márc. 22. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Igazából inkább felvágatnám magam, mert nagyon nem bírom a fájdalmat. Tud valaki olyan orvost, aki vállal ilyet?
2012. márc. 22. 15:37
 3/14 anonim ***** válasza:

Én saját példámból tudom, hogy 3 napig volt a kórház igazgatósága előtt a kartonom császárt kérve.


Végül 3. nap az UH-ból toltak a műtőbe és sürgősségi császárom volt, mert a lányunk életveszélyben volt.

Az orvosom nem várta meg a kórház döntését, a mi állapotunkat nézte.

Volt utána vízhangja az esetnek, de engem cseppet sem érdekelt. Azon gondolkoztam utána 1-2 nappal, hogyha ne adj isten a lányom meghal szülés után vagy halva születik, akkor a kórháznak jobban megéri egy per, mint egy indokolt (nem kicsit indokolt) császár?!


Barátnőmet mentő vitte a kórházba mert balesete volt. Párja mesélte, hogy a mentősök szó szerint könyörögtek az adott ügyeletes kórháznak, hogy fogadják császármetszésre őket, mert a gyerek szívhangját akkor már 5 perce nem hallották!

Végül nagy nehezen fogadták őket. Barátnőm párja szerint nem nézték őket jó szemmel hajnali 3-kor, főleg nem az ügyeletes orvos, hogy nem aludhat..

Azonnal telefonáltak a saját orvosuknak, aki a mentő megérkezése után kb. 10 perccel odaért a kórházhoz. Igaz, nem csinálhatott semmit, de bemehetett a műtőbe az anyukához.

Amint stabil lett a barátnőm és a fia is, átszállította az orvosuk a saját kórházába, ahol dolgozott.

2012. márc. 22. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

2. vagyok:


Ha nem bírod a fájdalmat, akkor felejtsd el a császárt... megfogsz tőle őrülni, úgy tud fájni.

És nem csak max. 48 óráig, mint a természetes szülés, hanem van hogy 4-6 hétig is!!!

Ha érzékeny vagy a frontokra, akkor pedig életed végéig érezhetsz apró szúró, iszonyatosan kellemetlen (!!!) fájdalmakat!


Én 22 évig versenyszerűen sportoltam, minden nap futottam, edzettem .. felvágtak és 8 órával később amikor lábra kellett állnom, azt hittem ott halok meg!

A pokolra kívántam mindent és mindenkit! Pedig nem vagyok egy anyámasszony katonája!

Szerencsére hamar felépültem, de mai napig (8hónapos a lányom) megőrülök néha a fájdalomérzettől, amikor hidegfront van!

2012. márc. 22. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
81%

Jaj utolsó, ne általánosíts már......................


Barátnőm császárral szült. Két napig fájt a seb, ennyi. És még akkor sem vészesen. NEM MINDEN SZERVEZET EGYFORMA.

Nem győzöm mondogatni.

DE: van aki hetekig nem tud felállni rendesen a császársebtől.

Kedves kérdező!


Nem tudhatod, NEKED melyik fájna jobban. A szüléssel járó fájdalom, vagy a nyílt hasi seb varrata. Egyik sem leányálom, honnan tudod, hogy neked melyik a rosszabb? Ezt előre senki nem tudja..

2012. márc. 22. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Én végig császárt szerettem volna, ikrek, nem vagyok már fiatal, rossz a szemem, de a dokim hajthatatlan volt. Utolsó héten be kellett feküdnöm, és rögtön a második nap az UH-n kiderült, hogy az egyik baba nem fejlődik már úgy, a lepénnyel is gond volt. Így elő lettem írva császárra.

Bár utána iszonyú fájdalmaim voltak (két hétig ülve aludtam, mert se lefeküdni, sem felkelni nem tudtam üvöltés nélkül) és az időjárás változást mindig megérzem, nem bántam meg a császárt. Pláne, hogy kettőt kellett volna kitolnom.

2012. márc. 22. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
ELMÉLETBEN Magyarországon TILOS az indokolatlan császármetszés. Amelyik orvos megteszi és kiderül, hogy valóban indokolatlan volt, nagyon megütheti a bokáját.
2012. márc. 22. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Hogyan lehet indokot keríteni rá?menjek pszichiáterhez ?
2012. márc. 22. 16:01
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekem vakbélműtétem volt - szörnyű volt. Persze, nem vagyunk egyformák meg nem ugyanaz, de én emiatt nagyon féltem, nehogy császár legyen.

Mondjuk magától a szüléstől is féltem :-))))


Végül sima szülés volt.

Tudom, nem összehasonlítható, de még 16 óra vajúdás és gátmetszés után is azt mondom: a műtét rosszabb volt.

2012. márc. 22. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Azért leírnám , hogy a "csak" császárként nevezett szülés, MŰTÉT. Méghozzá a komplikáltabbak közül való. Fájdalom akkor is van, utána.
2012. márc. 22. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!