Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » SOTE1 szuleszet, mostani...

Mirella Fererr kérdése:

SOTE1 szuleszet, mostani velemenyek?

Figyelt kérdés

Esetleg aki iden szult.

Minden erdekelne. Csecsemo osztalyrol is.



2017. aug. 16. 11:39
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
100%
Szia, márciusban szültem ott. Olyan volt, mint amire szâmítottam. Nekem a biztonság volt a legfontosabb, ez pedig az egyik legjobban felszerelt kórház az egyik legjobb szakembergárdával az országban. Hátránya szerintem hogy tènyleg sok a kismama, én az utolsó héten CTG-re jártam oda, sokat kell várni. Próbálkoztunk megszülni a babát, de végül császár lett. Saját orvosom és szülésznõm volt, maximálisan elégedett voltam. A csecsemõ osztályról vegyes élményeim vannak, de tudni kell, hogy 2-en vannak mūszakban és van vagy 32 ágy as osztályon. Az alapvetõ dolgokat elmondják, megmutatják maguktól, de ha bármi felmerül, oda kell menni és kérdezni, kérni, akkor segítenek. Néha gyereknek anyja se... Többféle szoba van, nem tudom az is érdekel-e. Ha van rá lehetõséged, menj el megnézni a szülõszobát, nekem sokat segített fejben. Van szülésfelkészítõ is. Összességében én elégedett voltam, ha lesz kistesó, õt is itt szeretném szülni. Nyugodtan kérdezz, ha van vmi :)
2017. aug. 16. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
Szia! Én novemberben szültem. Maximálisan meg voltam elégedve mindennel. Az egyik gyerekorvos doktornéni elég szigorú a csecsemő osztályon, mi benn is voltunk 1 hetet, mert besárgult a Kisbabám, de azt mondom inkább legyen ez, minthogy felelőtlenül hazaengednek. Szülés után 1,5 órát velünk volt a Kismanó és miután elvitték 2 óra múlva hozták is nekem vissza a gyermekágyi osztályra és onnantól végig velem volt. A csecsemős nővérek nem annyira kedvesek, de nincs velük baj, a felnőtt ápolók nagyon aranyosak. A látogatási rendet és időt szigorúan betartják. Hétköznap délután 5-7 között lehet menni, hétvégén a délutánin kívül még déleőtt 10-12 óra között is van látogatás. Egy kordon van a folyósó elején. Nekem a Férjem mondjuk max 1 métert tudott bejönni, ha szerencsénk volt nem szóltak ránk. Én már 2.nap kb a szobatársaimra "hagytam" a Babám vagy a csecsemősökre, ha jött a Férjem, megadtam a számom és csörögtek, ha van valami, inkább kimentem egyedül, mert óriási tumultus van azon a 3 méteres szakaszon a folyósón és mivel tél volt hideg volt és huzat. Mi azt csináltuk aztán, hogy látogatási időn kívül jött és akkor szóltam, hogy "lementem a büfébe". Odaviheted a Babád a kordonhoz, de senki nem foghatja meg, csak Te, tényleg szigorúan figyelik. Viszont nekem van olyan ismerősöm, aki 1 ágyas szobában volt (amikor én szültem nem volt szabad és "érkezési" sorrendben lehet kérni, de nagyon nem bánom így utólag, sok hasznos tanácsot kaptam a többi Kismamától) és belógott a Férje. Nagyon szerettem ott szülni, ott feküdni, a többi Babámat is ott szeretném a világra hozni.
2017. aug. 17. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
Elsõ vagyok, igen, ezt a szigort én is meg tudom erõsíteni. Kicsit kényelmetlen, meg szūkös, de tényleg a babák védelme miatt van. Nem baj, ha nem járkálnak idegenek az utcáròl az osztályon. Van 2db 1 ágyas és 1db 2 ágyas alapítványi szoba, ezek fizetõsek és amikor érkeztek szülni, jelezni kell, ha igényt tartasz valamelyikre. Érkezési sorrendben lehet elfoglalni, ha van hely, kapsz ott ágyat. Alternatív szülõszoba is van, ez jóval nagyobb, mint a többi, van benne sarokkád pl., meg franciaágy, bordásfal, labda, bár ez utóbbi kettõ a sima szobákban is van. Ez nem fizetõs, de csak problémamentes terhességgel lehet ott szülni.
2017. aug. 17. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 A kérdező kommentje:

Nagyon szepen koszonom hogy valaszoltatok :)

Izgulok, elso baba es nem sokara itt az ido

A szuloszoba latogatasra hogy lehet menni?

2017. aug. 21. 14:47
 5/32 anonim ***** válasza:
Ha van szülésznõd, megkérheted, h mutassa meg, ill. csütörtökönként van a szülés felkészítõ, annak keretében is körbe szokták vinni a népet és lehet kérdezni bármirõl. Ha jól emlékszem 4-tõl szokott lenni csütörtökönként, de a honlapon vhol jól eldugva fent van a tematika.
2017. aug. 21. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 A kérdező kommentje:
Ertem. Hat jolenne elkapni legalabb 2 agyast mert az hogy 2 szobara azaz 8 emberre 1 kozos furdoszoba van ez engem nagyon aggaszt.
2017. aug. 21. 18:37
 7/32 A kérdező kommentje:
Lanyok ti mit vitettek be a picurnak es magatoknak ?
2017. aug. 25. 13:50
 8/32 anonim ***** válasza:

Szia, a márciusi vagyok. Én voltam a felkészítőn, ott a csecsemős nővér ezeket kérte a babának:

- 2-3 textilpelenka

- 1 csomag sima pelenka

- popsitörlő

- 2db cumisüveg

- min. 3 body (érdemes 56-os és 62-es mérettel is készülni)

- mellszívó

- sapka

- kesztyű

- takaró


Magamnak:

- szoptatós melltartó

- min. 2 elöl gombos hálóing

- köntös

- 10 db eldobható, hálós bugyi

- szülés utáni betét (én 1 csomag Chiccot vittem, asszem 30db-os)

- papucs (tusoláshoz is)

- 2-3 csomag nedves wc papír

- 4 csomag eldobható papír wc ülőke

- törölkőző, kéztörlő

- hajgumi, hajcsat

- szőlőcukor

- szívószál

- pohár

- papírzsepi

- telefon töltő

- orvosi papírok, hivatalos iratok

- fényképezőgép

- szénsavmentes ásványvíz

- bimbóvédő krém

- aranyér kenőcs


És persze 2 táskába érdemes pakolni, 1-et beviszel a szülőszobára, a másik pedig a benttartózkodáshoz lesz

2017. aug. 25. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
ja és evőeszköz, mert azt nem adnak!
2017. aug. 25. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszodat.

Naggyabol enis ilyenekre gondoltam.

Szuloszobara mi az amit magammal vihetek?

2017. aug. 25. 16:54
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!