Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A Péterffybe fogok szülni....

A Péterffybe fogok szülni. Szültetek ott mostanság? Pozitiv és negativ vélemények? Mit adnak a babának, mire van szüksége, érzéstelenitések szülés közbe? Irjatok pár élményt kinek milyen volt.

Figyelt kérdés
2010. máj. 25. 12:38
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én császárral zsültem ott, pont egy éve az oszt.vezető főorvosnál, dr. Szepesinél. Eszméletlen jó doki, neki köszönhetem, hogy rendben vagyunk mindketten a fiammal. Bár fogadott dokim volt. Te kinél? Nekem jó tapasztalataim vannak, a nővérek szuperek, a csecsemősök ugyan nagyképűek, kioktatóak (bár nem mindegyik), de nekik köszönhetem, hogy tudok szoptatni, nagyon hozzáértőek. Nem tömték a gyereket táppal, hanem 2 óránként cicire tetették, hogy legyen tejem... Sőt, jár szoptatási tanőácsadó is, bármikor bármit kérdezhetsz. Pelenkát napi 5-öt adnak, az semmire nem elég szinte... Popsitörlőt vinned kell, popsikrémet adnak. Ruhát is adnak a babának, nem lehet sajátban, én vittem kezére kiskesztűt a körmei miatt, ezt jól tettem, meg a feje alá textil pelust. Aztán: én alapítványi szobában voltam, császár miatt pláne jól döntöttem, mert bent volt a szobában a wc, zuhanyzó, így nem kellett a folyosó másik végébe menni. A baba non-stop veled van, de ha mész fürdeni, akkor nyugodtan beadhatod a csecsemősöknek. Kaját hozass, mert szerintem nagyon gáz. A szülésznők is nagyon rendesek. Hiába császárom volt, az nst-t ők csinálták. Aztán: érzéstelenítés: sima szülésnél adnak edát, ha kéred, én császárnál spinálist kértem, az aneszteziológus is ezt ajánlotta, és állítólag kevésbé fáj , mint az eda, ugyanúgy 6 óra múlva fel kellett kelnem ( de segítettek). Ha bármi érdekel még, akkor kérdezz, szívesen válaszolok. Ja még egy nagyon fontos: nekem második nap bedurrant a cicim, becsomosódott. Ott a csecsemősök marhaságnak tartják a fejést, azt mondják ne tedd. Ez nem igaz! Nekem nem evett meg annyi tejet a gyerkőc, amennyi volt, így begyulladt... Ott azt mondták: szoptassak, és majd elmúlik. Hát nem, a végén már sírva szoptattam, aztán hazajöttem, a gyerekorvos rámparancsolt, hogy azonnal fejjek, mert baj lesz! Megetettem, első gyerek volt nem tudtam kire hallgassak....ÍGy elkezdtem fejni, mert a nem fejés nem vált be. Gyönyörűen lement a cicimről a csomó, nem fájt utána. Hát ha a kórházban elkezdtem volna fejni, akkor nem csomósodott volna így be a cicim.... Szóval a következőnél, nem érdekel mit mondanak a csecsemősök, fejni fogok!!!! K. 14 hónap alatt beállt a kereslet-kínálat, addig fejtem. A fiam 19-én volt eg éves, de még reggel este csak szopik, és délben is ebéd után... Ha valami kérdésed van, kérdezz nyugodtan!
2010. máj. 25. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Jaj de jó hogy irtál:) Csősz Györgynél fogok majd szülni. Jó doki ő is nagyon csipem:)! Legalább is eddig a vizsgálatoknál minden oké volt vele.

Be lehet menni mint jövendőbeli "vendég" és szétnézni körbeérdeklődni mi hogy müködik?

Az alapitványi szoba neked mennyi volt? Van két ágyas is vagy csak egy ágyas? Ha nem alapitványi szobába vagy ott nincs veled a baba? LEhet azt kérni hogy a szülés után egy kicsivel ha le akarsz pihenni ne legyen veled? Látogatni mikor látogathatnak? Ha esetleg egy ágyas alapitványi szobát kérek apa "beköltözhet"??

Most igy hirtelen más nem jut eszembe meg amit a babáról leirtál az kielégitő volt:):)

A babádnak és neked amugy boldog szülit:)

várom válaszod

2010. máj. 25. 16:49
 3/9 anonim ***** válasza:

Szia! A szülőszoba látogatást megengedik, nekem úgy volt, hogy a dokim mutatja majd meg, de aztán kiderült, hogy programozott csásár lesz. :( ÍGy ez kimaradt. Az osztályt meg nagyon szívesen megmutatják neked azok a nővérek, szülésznők, akik a 36. héttől csinálják az NST-t. LEgalábbis nekem osztályon csinálták, nem az elsőn, a terhesgondozóba. A babád mindkét esetben veled van, akár alapítványi, akár normál kórteremben szülsz. Sőt, el is várják. Amúgy én pár órával szülés után megkaptam, amint kijött a "melegítőből", aztán lvitték, és csak szopizni hozták, mewrt császáros voltam. ÍGy az első éjszakát mi külön töltöttük, másnap hajnalban kaptam meg, és onnantól velem volt. A szobatársam simán szült, pár órát egyedül volt pihenni, aztán kérte a picit. Olyankor, amikor megszületik, hidd el nem lesz az a fáradtság és fájdalom, hogy te kérd, legyetek külön. :) Pár ra múlva nem fogod bírni nélküle. :)

Alapíványi szobából van két és egy ágyas. Egy ágyasnál veled lehet a párod is, ez asszem 7 ezer volt tavaly, a kétágyas 5000/éjszaka. Ha nem lesz bent a párod, akkor viszont nem ajánlom az egy ágyat, nem jó egyedül, és bármi van, nem udsz segítséget kérni. Nekem első két nap egy 4 gyerekes anyuka volt a szobatársam, hát iszonyú jó volt, aztán egy éjszaka egyedül, az nem volt jó, aztán egy idióta, senkire tekintettel nem levő nőci.... De ettől függetlenül nem bánom a kétágíast. Távozás napján adnak egy csekket, azt kell majd befizetned, elvileg nincs ráírva összeg, de azt súgják a folyosón, hogy ennyit illik fizetni.

AJa, még egy: ha délután egyig megszülsz, akkor 3 éjszakát kell bent töltened, ha délután egy után, akkor négyet. Engem kedd reggel császároztak, és pénteken délelőtt mehettünk haza. Sima szülés ugyanez.

Mikorra vagy kiírva?

2010. máj. 25. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ja, és még kéredezted a látogatást. Azt bármikor, nekem a férjem reggel 8 fele jött, és ott volt este fél 10-ig. :) A nővérek még örültek is neki, mert ugye akkor ő tudott nekem segíteni zuhanyozni, stb. nem kellett nekik. Bár mindig bejöttek érdeklődni, hogy kellenek-e. Nyilván ez függ a szobatárstól is, hogy őt nem zavarja-e. És persze ugye kiegy apuka , ha másik anyuka szoptat. ( na ebből a szempontból volt tuskó a második szobatárs...ki be járkált a familia, amíg szóvá nem tettem....) Normál kórterem ha jól emlékszem 4 ágyas, és nem mindegyik felújított, de ugyanolyan tiszta. Az alapítványiban külön hűtő, mikro, zuhany, wc, és még tv is van(bár mi be sem kapcsoltuk).
2010. máj. 25. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Megint köszi a választ! Októberre vagyok kiirva, félidőben vagyok. Még egykicsit korai tudom, de türelmetlen vagyok és érdeklődök készülődök:) Mire odakerülök elfelejtem majd lehet de itt van és igy ujra el tudom olvasni:):)


NST re tuti hogy a kórházba hivnak be?? Ha magánrendelőbe járok akkor is?

2010. máj. 26. 10:48
 6/9 A kérdező kommentje:
Eszembe jutott még valami. Holnap megyek genetikára, Péterffybe. Esetleg Te is ott voltál? Ha nem 4d-t csinálnak akkor csak 2d van ugye? Tisztára össze vagyok zavarodva. Most mentem fel a honlapjukra és ott csak 2d t irnak és 4d t. Viszont a dokim meg azt mondta 3 d ben is csinálnak genetikát. meg hogy délelőtt van 13 ig a 2 d, délután 2 től meg 4 d. Engem meg 13 10 re hivtak...most akkor??
2010. máj. 26. 15:16
 7/9 anonim ***** válasza:
Szia! Első válaszom: én is magánrendelésre jártam, csak vérvételre és uh-ra jártam a kórházba, de a 36. héttől már nem kellett mennem a magánrendelésre, hanem csak a kórházba, és ott csinálták az nst-t. Ezt tuti nem csinálják a magánrendelőben. Egy: sok idő, mert nem biztos, hogy mozog a gyerkőc, illetve szerintem kevés helyen van magánrendelőben ilyen gép. És amúgy sem a doki csinálja, hozzá csak a kapott papírral kell menni, amin rajta vannak a méhösszehúzódások és a magzatmozgások.
2010. máj. 26. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Genetikát a nagy uh-ban csinálnak, mert az a legjobb gép a kórházban (sőt...), nekem is délután csinálták, de 2 d-ben. Sőt, ha később mész fizetős 4d-re, akkor is a méréseket 2d-ben fogják csinálni, mert mérni csak úgy lehet. Leírom mi a külömbség a 3 és 4 d között, mert én sem tudtam sokáig: az egyik mozgókép, a másik meg egy állókép, a 2 d, meg amit a kisrendelőben is csinálnak. Mi 3d-n voltunk a 20. és a 30. vagy 32. héten (most nem ugrik be). Mindkettő nagy élmény volt. Az utolsón simán felismerhető volt a kis krampusz mikor megszületett. A 20. heti meg azért volt jó, mert ott nem töltöte be a teljes képernyőt, és abszolút jól látszódott minden, már kész emberke volt az arcát leszámítva, meg sovány volt. :)
2010. máj. 26. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Hát szomorú vagyok egy kicsit! de azért jó lesz igy is:) Már nagyon rég nem láttam. Köszi a válaszokat:)
2010. máj. 27. 08:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!