Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Két hónapja szültem, azóta...

Két hónapja szültem, azóta úgy érzem, fizikailag egy roncs vagyok. Ez már így marad?

Figyelt kérdés
A varratom meggyógyult, de nagy babám volt és a vádlimon, a combjaimon, a fenekemen, a hasamon mind megrepedt a bőr, a hasam még nem ment vissza, a melleim nagyok és lógnak, székrekedésem van egy hónapja és vizelettartási gondjaim is vannak. Éjszakai keléseknél pedig érzem, hogy az ízületeim is ki vannak készülve, alig bírok menni mikor felkelek szoptatni. Sportoló voltam, fitt szülés előtt, ezért ez az állapot baromira nyomaszt.
2008. okt. 20. 12:29
 1/10 anonim ***** válasza:
73%

Majd kesobb, ha ott tudod hagyni a babat egy egy oracskara, elmenni mozogni, meg ilyenek, jobb lesz.

Sajnos a szules ezzel jar, nem hazudok, sose leszel utana olyan fitt, de ennel lesz jobb is, hidd el!

2008. okt. 20. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
86%
Nyugi és türelem!!! Nekem három hónap kellett, mire nagyjából összeszedtem magam. Sírtam a boldogságtól, hogy egy kicsit jobban vagyok mint a szülést követően. Azt hittem, hogy a szörnyű állapot már sohasem fog elmúlni. Nagyon nehéz szülésem volt, de már teljesen jól vagyok! Hidd el, 2-3 hét és sokkal könnyebb lesz minden!!! Addig is pihenj sokat, és ne szégyellj segítséget kérni. Én nem foglalkoztam még a takarítással sem. Mindent a férjem csinált, és Anyukám is sokat segített. De ha ez nem kivitelezhető, biztosan vagy egy barát-barátnő aki szívesen segít. Csak a Babáddal és magyddal törődj! Kiratrás, jobb lesz!
2008. okt. 20. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
79%
Nekem is hetekig voltak vizelettartási problémáim, de mára már teljesen elmúlt! (7 hós a Babám) Kitartás! Én is csíkos maradtam, de ez tényleg sajna ezzel jár. Egyébként egy idő után sokkal szebb lesz a bőröd is!
2008. okt. 20. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Két honap az nem sok idö.természetes ha panaszaid vannak.

A csikok nem fognak eltünni,max,nem olyan erösen fog làtszani,mint most,de ez minden nönél,aki szült igy van.

A hasad még nem ment vissza:még korai ,de neked is ràkellessz segiteni egy kis tornàval!

Minden helyre fog àllni,de nem 2 honap alatt!

Nemsokàra elkezd nöni a gyereked,olyan hirtelen gyorsan:9

aztàn lesz több idöd magadra is.

Tovàbbra ia sportolhatsz majd,és fittebbnek érzed majd magad,de ne feledd teljesen a régi màr nem lehetsz!

Anya lettél,és a szervezet valamelyest vàltozik!

2008. okt. 20. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Közel 4 hónapja szültem,de sokszor én sem vagyok még valami fényesen,pedig a babám már régóta átalussza az éjszakát.Sokáig éreztem én is gyengének magam,légszomjam volt és több hétig még a járás is nehezemre esett,állandóan leülhetnékem volt,de elkezdtem a babával sétálgatni egyre többet és elmúlt.Kitartás,minél több séta a friss levegőn és vitamin!
2008. okt. 20. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem marad így (kivéve a csíkokat), csak sokkal nehezebb lesz visszanyerni a kondidat, mint régen. Kevesebb időd jut magadra, kevesebb az energiád is. Próbálj meg türelmes lenni magadhoz, mert sokkal rosszabb, ha állandóan azon tiprod magad, hogy nézel ki. tudom, hogy közhelyeket írok, de ez az igazság. Nekem pl. kitágult nagyon a hüvelyem, és annyira zavar, annyira nyomaszt, hogy elutasítom a szexet. Szerinted jót tesz a kapcsolatomnak? Hát baromira nem. Így most a csíkos has, lógó mell, kitágult hüvely mellé felírhatom a kapcsolatom iránti aggodalmat is. És hát van egy gyereke is az ember lányának, ott vannak még az aggodalmak, hogy jól csinálom-e, jó anya vagyok-e, hogy néz ki a lakás, mosni kell, főzni kell... Érted, miről beszélek? Ha túl sok nyomasztó dolgot engedsz be, megbolondulsz. A hasadnak adj időt, visszamegy az, főleg ha már tornázhatsz is. Ha már fogysz, jobbak lesznek az ízületeid is. A csíkok meg... hát, baszki (mondom mindig magamnak) EZ VAN!!!

Én egyébként 2,5 hónapja szültem.

2008. okt. 20. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
81%

Én még nem szültem de már nagyon szeretnék túl lenni rajta.Úgy érzem magam mint egy tehén.Én aki egy pörgös nő voltam(és szeretnék ujra az lenni). Kicsit megrémít hogy mindenki azt írja már nem leszel olyan mint régen. Bisztosan nem, de nem szabad háttérbe szorítani a nőiességet sem.Nagyon sok olyan nőt ismerek akit az anyaság még nőiesebbé tett.

Biztatok mindenkit hogy legyen erős és bár biztosan nehéz de vegyen erőt magán és próbáljon újra nő lenni.Nem könnyű nőnek lenni,de azok vagyunk és tegyünk azért hogy vonzók legyünk újra.Én ezzel biztatok mindenkit és magamat is. Minden jót!

2008. okt. 20. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Koszi az őszinte válaszokat. A csíkok zavarnak a legkevésbé, inkább a fizikai változás, hogy már nem vagyok olyan fitt mint régen. Naponta kb egy órát sétálunk a babóval, más tornát még egyelőre nem végzek. A régi súlyom is visszanyertem már, talán 1-2 kiló plusz van még rajtam. Szar szembesülni vele, hogy öregszem, 31 éves vagyok, erőm teljében kéne legye, erre szükségem lenne a babázáshoz is. Remélem mielőbb helyreállnak a dolgok, legalább az alapvető széklet-vizelet gondok. Jó egészséget mindenkinek!
2008. okt. 20. 15:00
 9/10 anonim ***** válasza:
Ha jól tudom, székrekedés elkerülése érdekében sok folyadékot kell inni (főleg rostosat), vizelettartási problémára pedig az intim torna lehet a megoldás...
2008. okt. 20. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
65%
A lányom után én is így éreztem magam,de a fiam után viszont már egy hónappal kutya bajom se volt.Most a harmadik babámat várom,de remélem ő utána se lesz semmi komoly bajom.A csíkokkal meg szerencsés voltam eddig nincs egy sem.:)És az alakom is a régi,pedig nem diétáztam soha az életemben.Azt kívánom minden leendő anyukának,hogy járjanak ők is úgy,mint én.:)
2008. okt. 20. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!