Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A gátmasszázs olaj segít a...

A gátmasszázs olaj segít a gát épségének megörzésében? Mennyire hatékony?

Figyelt kérdés
Szeretnék gátvágás nélkül szülni,és gondoltam az olaj segít a megfelelő tágulásban.vagy van valami más megoldás is?
2008. okt. 20. 14:33
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia!

Próbáld meg a keresőt használni, mert már ez a kérdés is a "lerágott csont" kategóriába tartozik :)

Azért segítségképpen itt egy link a sok közül.

Üdv. 36 hetes kismama


http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__terhes..

2008. okt. 20. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Persze, van más megoldás is a gátmetszés elkerülésére a gátvédelmen kívül, mégpedig a császármetszés... :-D

Viccet félretéve: ha gátvédelmet szeretnél, akkor azzal kezd, hogy keresel egy orvost és/vagy szülésznőt, aki segít neked benne. Mert te bármennyire is készíted fel magad a masszázzsal, ha a dokid feltétlenül vágni akar, illetve a szülésznő nem csinál szülés alatt gátvédelmet, akkor bukod az egészet.

Én külföldön szülök, itt a szülések döntő többségénél gátvédelem van, csak akkor vágnak, ha feltétlenül szükséges. A repedések aránya minimális. Itt az számít különlegesnek, ha vágni kell...

Az olaj fontos a masszázshoz, de arra figyelj oda, hogy ne használj túl sokat és ha nyitva van a méhszájad már, akkor masszázs után akár töröld is le, mert az olajban nagy előszeretettel tapadnak meg a bacik és a nyitott méhszáj miatt a fertőzés feljuthat a babához. Én a 35. hétben vagyok és most kezdjük el, a férjem csinálja.

A legjobb hatás akkor van, ha mellette intimtornát is csinálsz. Egyébként a dolog még így is a szülésznőn múlik, övé a munka oroszlánrésze és neked szülésnél mindig hallgatnod kell rá. Gátvédelemnél a kitolási szakasz hosszabb, lassabban kell tolni, előfordulhat, hogy te őrült nyomási kényszert érzel, a szülésznő mégis arra kér, hogy várj, mert neki elő kell készíteni a hüvely, eligazítani a gátat.

2008. okt. 20. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!