Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Beöntés után és beöntés...

Beöntés után és beöntés nélkül történt szülés közbeni tapasztalatok?

Figyelt kérdés
A legjobban ettől rettegek. Nem attól, hogy ha kapok az fáj, csak attól, ha kapok és nem tökéletes az, vagy ha nem kapok, akkor az eredmény meglesz a szülőszobában. De itt sem a legjobban az izgat, hogy a szülésznő, vagy a doki látja, hanem az, hogy esetleg a férjem látja. Na mert abban a kórházban, ahol én szülni fogok, a bevált gyakorlat az, hogy nem fekve, hanem félig ülő pozícióban van a mami szülés közben, és így szerintem még nagyobb az esély arra, hogy a férjem végignéz mindent.. Na ettől félek nagyon!
2010. máj. 27. 16:53
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
84%
Egyrészt egyikőtöknek sem ez lesz akkor a legnagyobb gondja, másrészt ha a kapcsolatotokra gyereket vállaltatok egy ilyen természetes dolgot át kell ugrania!
2010. máj. 27. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Kétszer szültem, először beöntés nélkül, utána beöntéssel. Ez utóbbi jól sikerült, úgyhogy nem jött kaksi.

Először igen. (Nem utasítottam el akkor sem a beöntést, a szülésznő meg sem kérdezte akarok-e, én meg a vajúdás alatt teljesen megfelejtkeztem róla...)


Szülésnél én sem feküdtem teljesen, a férjem a fejemnél volt. Nem látott semmit, max. szagot érzett, de nagyon gyorsan eltakarítják az egészet. Abban a pillanatban ez egyébként sem engem, sem a férjemet nem érdekelte, csak legyen már kint a baba.

Ha az megnyugtat, inkább kérj beöntést. Én rosszabbra számítottam, de gyakorlatilag semmi az egész...

2010. máj. 27. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
81%
Feleslegesen aggódsz, a beöntés semmi a szüléshez képest, picit feszít, amikor öntik, kellemetlen, de nem több. A baba mindent kiprésel maga előtt, de ezt az ott lévők természetesen kezelik, rögtön letörlik. Sok szülésvideón is látszik, ahogy a végbélnyíláson is "jön valami", szerintem ezt nem lehet biztosra elkerülni. Ha a párod nagyon érzékeny, és fennakad ilyesmin, inkább ne menjen be, mert ott folyik minden, vágnak, és a nők bizony nem éppen nettek és szexisek közben.
2010. máj. 27. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
81%

Húúú...én már csak nevetek azon,hogyan paráztam én is ettől.

Hidd el,én vagyok a világon a legszégyenlősebb nő,még az édesanyám sem látott kiskorom óta meztelenül,a férjem előtt is nagyon szégyenlős vagyok.Nagyon-nagyon féltem ettől,és amikor odakerültem,ez a legkevésbé sem izgatott.Ott már annyira magával ragadnak az események,hogy ezen sem időm,sem energiám nem volt aggódni.Neked sem lesz.Ne félj!

2010. máj. 27. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
...ja és nekem volt beöntésem,de szülés előtt ment a hasam szinte egy hétig,szóval a víz is tisztán jött ki,meg közben sem volt semmi.
2010. máj. 27. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a gyors válaszokat.. igyekszem tovább nem idegelni magam ezen a témán:))
2010. máj. 27. 19:57
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Elsőnél kaptam,nem volt kaka,2.-nál nem kaptam,szintén nem volt kaka.
2010. máj. 27. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

A beöntés nem nagy ügy, attól ne félj. Nem fáj.


Nekem mondjuk beöntéssel együtt is kakilnom kellett a szülőágyon. A szülésznő alig hitte el nekem, hogy nem a tolófájások azok, hanem tényleg ágytálat kérek (infúzió és ctg miatt ágyhoz voltam kötve). Az is igaz, hogy a férjemmel kapcsolatban nincsenek ilyen paráim, már mindketten takarítottuk el egymás hányását, hasmenését, láttuk el egymás vérző sebét, és mivel az egyetlen vécé a fürdőben van, gyakran kénytelenek vagyunk egyidőben használni a helyiséget kétféle célra. (Magyarul: kakiltunk már együtt...) Egy igazán bensőséges viszonynál ez nem lehet probléma.


Szülésnél egyébként apuka általában nem a szülő nő lába között sorakozik, hanem anyuka kezét szorongatja és a feje mellett áll, hogy ne legyen útban az orvosnak, szülésznőnek, csecsemősnek stb.


Könnyű szülést!

2010. máj. 27. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Műtét előtt volt beöntésem, kibírható, semmi extra.


Szülés előtt viszont nem kaptam beöntést, hasmenésem sem volt, mégsem jött semmi a szülőágyon, megkérdeztem a férjemet, ő mondta.

Végignézte az egészet. Azt mondta, amikor előtte erről beszéltünk és rákérdeztem:

"Na és ha jön valami? Ez van, majd eltakarítják, nincs ebből semmi."

Biztos férjfüggő is, szerintem mondd el ezt az aggályodat a férjednek és nevessetek rajta egy jót.


Egyébként úgy tudom a beöntés sem garancia arra, hogy nem jön ki még egy kis kaki.

2010. máj. 28. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Én nem kaptam beöntést, egy pici jött is, de egyáltalán nem volt ciki. Ne izgulj, nem ez lesz közben a legnagyobb gondod. Amúgy én előre felhívtam a férjem figyelmét arra, hogy szülés közben milyen meglepetések várhatják, nem volt belőle gond.:)
2010. máj. 28. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!