Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Kismamák, akik rendszeresen...

Kismamák, akik rendszeresen sminkelitek magatokat, szüléskor is volt valami rajtatok? Ha igen, nem szóltak érte?

Figyelt kérdés
Nyilván, akik szinte soha nem sminkelnek, azok nem akkor fogják elkezdeni a dolgot. De például én olyan vagyok, hogy egy kis alapozó és szempillaspirál szinte mindig van rajtam. Ha úgy alakul és lesz hozzá kedvem, meg erőm, akkor szeretném ezeket akkor is, mikor a kórházba kellesz mennem, csak nem tudom mennyire lehet? Sajnos nincs épp tiszta bőröm, sok a szeplő meg mindenféle bőrhiba, így jobban érezném magam egy kis sminkkel. De ki tudja, lehet ez lesz akkor a legutolsó gondolatom, csak kiváncsi lennék mások tapasztalataira. Na meg az is eszembe jutott, hogy ha esetleg a szempillaspirál elmaszatolódik az rosszabb, mintha nem lett volna rajtam semmi.
2017. okt. 14. 13:04
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
98%

Brutalis sminkmanias vagyok, a sminkeles a hobbim, minden csinjat-binjat imadom es hatalmas markas gyujtemenyem is van. A magzatviz hajnalban folyt el, eszem agaban sem volt sminkelni :) Minek? Szetfolyik, es annal nincs ocsmanyabb latvany egy non. Raadasul cseppet sem erdekelt van-e rajtam szemfestek amikor kibujik a babam es hidd el, az orvos es a ferjed sem a Te arcoddal fog foglalkozni egy percig sem.

Szoval persze ha napkozben sminkben vagy es megindul a szules, nem mosnam le de csak a szulesre make up-olni.....meg sminkmaniaskent is baromsagnak tartom.

2017. okt. 14. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
78%

Én nem sminkeltem direkt, az elmaszatolódástól tartva.

Amúgy előre annyit közölt a szülésznő, hogy a smink rendben van, amennyiben nekem kell, de a körmömet ne lakkozzam ki előtte/szedjem le ha ki van lakkozva, mert ha hirtelen császár kellene, akkor kell, hogy ők lássák az esetleges elszineződést (altatás?) közben.

2017. okt. 14. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
61%
Ezen en is gondolkoztam, elsőnél nem tettem semmit, de most programcsaszar lesz, nem fogom annyire leizzadni, elkenni, ugyhogy lehet egy kis BB krem es spiral belefer.
2017. okt. 14. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
48%
Nyugodtan sminkeld magad, csak az számít hogy jól érezd magad és ha így szoktad meg akkor nyilván feszélyezne ha smink nélkül mennél szülni. Én csak rúzst tettem, anélkül olyan fehér a szám hogy azt hiszik éppen ájulni készülök. Szóval muszáj volt.
2017. okt. 14. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
44%

Minden nap sminkelek, a szülés napján is sminkeltem (reggel még nem tudtam, hogy aznap meg lesz a baba. Csak egy kis bb krém, szemöldök por, szempilla spirál és pici szemceruza volt rajtam. Minden vízálló, így nem maszatolódott semmi. Senki nem szólt érte, mondjuk nem is nagyon látszott, hogy van rajtam smink.

A körmeimen gél lakk volt (kezemen is, lábamon is), altatásban császároztak, senki nem mondta, hogy nem kellene kifestve lennie és senki nem is próbálta lekapargatni róla.

2017. okt. 14. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
53%

Kórházba KELL menned. Nem "kellesz".


Akkor most elmondom, mit fognak nézni és látni a kórházban. Az arcodat nem. Helyette a kitágult vaginádat meg az egész alfeledet, a belőled kiömlő vért, ami a legtöbb esetben keveredik némi vízenyővel, vizelettel és kakival. Aztán jön a gyerek, aki egy nyálkában és vérben tocsogó, ragacsos lila kis mazsola lesz. Téged meg összefércelnek.

Ha teszel is magadra sminket, az szanaszét fog kenődni, mivel bőgni fogsz, ordítani, nyáladzani és izzadni, mint egy ló. A szép sminked meg majd elfolyik az arcodon és még csúnyább leszel, mint sminkelés előtt.

Komolyan, lányok, én elhiszem, hogy szeretnétek mindig szépek lenni, de azért az agyatokat is használjátok néha.

2017. okt. 14. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
52%
Itthon indult útnak babám smink volt rajtam de nem egy tonna. Szolíd de látható. Senki nem szólt , hogy nem kellett volna ki mázolni magam (de ha tudom előre , hogy aznap szülni fogok akkor is megcsinálom☺). El sem kenődött.
2017. okt. 14. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
36%
Spirál szem-és szemöldök ceruza (ezek nélkül úgy nézek ki mint egy utolsó stádiumos) és kiegyenesített haj nélkül sehová egy tapottat sem, úgyhogy szülni is így indultam. Semmi nem kenődött el, nem izzadtam..
2017. okt. 14. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
50%

#6

Én most megcáfollak mert én nem izzadtam , nem vagyok izzadós típus és több kismamától hallottam , hogy Ők sem izzadtak még csak izzadtság szaguk sem volt. Aki vízálló sminket használt arra folyhat Niagara is a sminkje megmarad.😀

2017. okt. 14. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
73%
A kutyát nem érdekli, hidd el... Baromira senkit nem érdekel egy kórházban, hogy nézel ki, de még az sem, hogy szívecske lesz-e borotválva a fanszőrzetedbe, ameddig nem zavarja az ellátást. Sajnos vagy szerencsére az egészségügyi személyzetnek te egy egyén vagy a sok közül, akit ellátnak.
2017. okt. 14. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!