Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ti végeztetek gátmasszázst?...

Ti végeztetek gátmasszázst? Rendszeresen csináltátok? Tényleg 10 percig kell? Valóban könnyebb volt a szülésnek az a része? Kellett metszeni?

Figyelt kérdés
Tapasztalatok érdekelnének.
2013. nov. 8. 00:56
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
szia!használtam orbáncvirág gátmasszázs olajat,piros volt,meg szedtem homeos bogyót,a nevére már nem emlékszem,de az valami gátizom lazításra,könnyebb tágulásra szolgál,na tágultam is baromi gyorsan úgy hogy a aszittem belehalok,de a végén metszeni kellett.aznap az én babám volt a legnagyobb aki természetes úton született,szóval a szerek nélkül még nehezebb lett volna,HASZNÁLD CSAK NE SAJNÁLD,biztos segít valamit;)
2013. nov. 8. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

mind a kettőnél használtuk, minden nap kente a párom, szülésnél pedig a szülésznő

egyiknél sem kellett metszeni, nem repedtem

hogy ez ennek köszönhető-e vagy a szöveteknek, az ugye már soha nem fog kiderülni, de jól esett, hogy nem volt semmilyen beavatkozás, megkönnyítette a regenerálódást

2013. nov. 8. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szia, én nem használtam semmit. Minimális vágásom volt, a gyógyulás gyors volt. 4 kg, 55 cm-es első babát szültem.

Csak egy tanács, amit a szülésznő mondott. Némelyik kismama agyonmasszírozza a gátját, a szöveteket a sok olaj, meg kence teljesen felpuhítja, így sérülékenyebbé válhat. Szóval, ha belekezdenél, csak ügesen! :)

2013. nov. 8. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Julie S ***** válasza:

Szülés előtt (38. héten szültem) három napig mandulaolajjal bekentem a gátam. Masszíroztam kb két percig. Ez szerintem semmit nem ért. :D De a szülésznővel abban maradtunk, hogy gátmasszázs olajjal, hát valamit tettem az ügy érdekében, hogy ne lógjam el teljesen a feladatot. De nekem így sem volt aztán gond a szülésnél, nem volt gátmetszés (nem is engedtem volna), nem repedtem, a baba is 3 kg alatti volt.


Azért sokaknak biztosan hasznos a gátmasszázs. Szóval hajrá, nem ellógni, mint én!

2013. nov. 8. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Igyekszem nem ellógni. De gőzöm sincs hogy jól csinálom-e. Csak a 10 perc tűnik soknak :D
2013. nov. 8. 13:02
 6/6 anonim ***** válasza:

Júj,én is csináltam,vagyis a párom nekem.DM-es Waleda olajat használtam.Szedtem bogyókat,ittam a teákat,gondoltam tuti lesz a dolog.Biztos jó is lett volna,ha hüvelyi úton szülök,de sürgősségi császár lett a vége túlhordás után,aztán mondta a doki,hogy valószínűleg téraránytalanság miatt meg sem tudtam volna szülni,nagy baba volt,nagy fejjel,amit az apjától örökölt...

:D

Na,de komolyra fordítva a szót,a Waledás dobozban képekkel van illusztrálva,hogy hol,mit kell csinálni,igaz németül van,de azért érthető.Ja,igen,és kell a 10 perc. :)

Itt egy leírás,mit hogyan kell:

[link]

2013. nov. 9. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!