Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hol szüljek emberi körülmények...

Hol szüljek emberi körülmények közt?

Figyelt kérdés

Gondolkodtam már az otthon szülésen is, olyan rémtörténeteket lehet hallni. Tudom hogy lenézően, megalázóan bánnak ma már a legtöbb helyen az emberrel, sajnos ez már teljesen megszokott, én mégsem értek egyet ezzel és nem is akarok ezelőtt fejet hajtani. Szeretnék élni emberi jogaimmal és szabadon megélni ezt a dolgot is, úgy, ahogyan én szeretném. Pl. az igaz, hogy teljesen meztelenül kell bevonulni szülni? És ha én nem akarom x ember előtt levenni az összes ruhámat? Tudom, hogy sokaknak ez is egy trauma. Én nem ragaszkodom ahhoz, hogy mindenképp itthon, vagy máshol, nekem az a lényeg, hogy nyugodt legyen, szabad legyen, emberbarát legyen. Igazán nincsenek nagy elvárásaim, de van pár dolog, amivel nem értek egyet és úgy szeretném csinálni, ahogyan én azt jónak látom. Azt sem akarom, hogy a pénzről szóljon ez az egész és csak akkor lehessen így, ha jól megfizetek valakit. Nem vagyok hajlandó pénzért megvenni azt, hogy emberként bánjanak velem. Röhej, ami itt folyik, de bízom benne, hogy van ebből is kiút és vannak még olyan emberek, akik hasonlóan gondolkodnak.

Milyen lehetőségeim vannak? Esetleg van e olyan hely, vagy személy, akit ajánlanátok?



2017. okt. 15. 12:37
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
76%
Hány éves vagy? Mert nekem kb. 16 évesen voltak ilyan paráim, hogy le kell vetkőzni, aztán hozzászokik az ember, hogy vizsgálatokhoz, szüléshez (!) le kell vetkőzni, mellesleg ha szülni fogsz a legkevésbé az fog izgatni, hogy nincs rajtad ruha.
2017. okt. 15. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
90%

hát ha nem vagy hajlandó magánorvost fogadni, akkor kizárásos alapon a körzetedhez tartozó kórházban fogsz szülni.

Az meg hülyeség hogy meztelenül kell lenni, nálunk adnak kórházi eldobhatós hálóinget.

2017. okt. 15. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
85%
Ahol én fogok szülni, ott saját hálóingben szülsz, nem meztelenül. Én 28 vagyok, de nekem is trauma lenne, ha meztelenül kellene bevonulnom valahova. Mindig is nagyon szégyenlős voltam és ez nem igazán változott az évekkel. De sajnos azt kell mondanom, hogy kell a pénz, ha az ember igazán biztonságban szeretné érezni magát. Persze nem kötelező, mindenkinek a saját döntése, de én szülésznőt és nőgyógyászt is fogadtam, hogy majd ne idegenek legyenek mellettem egy ilyen számomra kiszolgáltatott helyzetben.
2017. okt. 15. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
90%

Ja igen, meg ha nem akarsz fizetni, akkor ugye az otthonszülés is kiesik, mivel az fizetős, és találnod is kell valakit aki vállalja a felelősséget.

Tehát ingyen csakis a körzetes kórházadban, ügyeletesnél szülhetsz.

2017. okt. 15. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
89%
Ötször szültem, de egyszer sem kellett pucérra vetkőznöm és ilyen marhaságot sosem hallottam. Amúgy a bugyid azért muszáj leszel levenned. Az azért menni fog?
2017. okt. 15. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
98%

Állami kórházban dolgozom, ügyelek szülőszobán, olyan nők szülését vezetem, akiknek nincs fogadott orvosuk. Más nevében nem tudok nyilatkozni, de úgy gondolom, mindig is normálisan, emberségesen bántam a páciensekkel, nem szoktam lenéző lenni és igyekszem még hajnali kettőkor is a legjobb, legkedvesebb formámat hozni. A visszajelzések is ugyanezt mutatják.


Persze, lehet hallani rémtörténeteket, és nem állítom, hogy egyik sem igaz közülük. Sajnos, ahogy a bolti eladók, villamosvezetők, ügyintézők stb. között is vannak bunkó, arrogáns emberek, ugyanúgy sajnos akad az orvosok, szülésznők, ápolók között is.

De azért többségében azt látom, hogy ha tisztelettel bánsz velük, ők is úgy állnak hozzád.


Teljesen meztelenül pedig nem kell vajúdni és szülni, nálunk pl. kórházi hálóingben kell lenni.

2017. okt. 15. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat, valakinek meztelenül kellett bevonulni, nem tudtam hogy mindenhol így kell-e, de akkor megnyugodtam. Azt gondoltam, hogy az otthonszülésnél fizetni kell. Egyenlőre keresek jó lehetőségeket, így előre. Hamarosan aktuális lesz.

Én csak annyit szeretnék, hogy ne úgy kezeljenek (pláne az első babámnál) mint valami robotot, hanem tisztelettel, segítséggel, odafigyeléssel, és ne a pénz miatt legyen mindez. Remélem találok egy ilyen közeget. Az elég szomorú, hogy ezt csak fogadott orvosnál kaphatnám meg, akkor már mindegy, ha itthon szülnék, vagy magán kórházban!? Vagy az jelentősen drágább, gondolom!?

2017. okt. 15. 13:31
 8/23 anonim ***** válasza:
91%

Eletemben nem hallottam olyat h vhol teljesen lekelljen vetkozni. Hálóingben vagy értelemszerűen bugyi nélkül.. másképp elég nehéz lenne... nem is értelek komolyan.

Mi embertelen a szulesben?

Semmi! Segitenek nektek a szulesben es h epsegben legyetek. Kéznél van a muto ha baj van vagy ha a babával van vmi szintén kéznél van minden eszkoz. De az otthonodban nem lesznek életmentő eszközök. Aztán még a végén a hülyeséged miatt elveszited a gyermeked vagy kockáztatod az életed

Grat

2017. okt. 15. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
Gondoltam, hogy lesznek ledegradáló válaszok, ezen sem lepődöm meg, pont ezért van annyi igaz rémtörténet is és rossz megélt tapasztalat sok kismamánál. Örüljetek, ha nektek nem így volt. Én kíváncsi vagyok és jó lehetőségeket keresek, ennyi. Elhiheted, hogy a legjobbat akarom mindkettőnknek. De csodálatos otthon szülések is vannak manapság is, és vannak kórházi rosszul végződőek is. Na mindegy. Várom a további tanácsokat, tisztelettel.
2017. okt. 15. 13:37
 10/23 anonim ***** válasza:
88%

Én nem tudom honnan szeded ezeket a rémtörténeteket. Rengeteg ismerősöm szült mostanában és senki nem panaszkodott pedig többen is ügyeletes orvosnál szültek. Nem kell meztelenül szülni, én pl a saját hálóingemben szültem. Persze alul le kell vetkőzni. :D

Mindenki empatikus, normális volt velem az ott dolgozók közül a szülészeten, egy rossz szavam sem lehet és a többi kismamával is így bántak. Még 1-2 olyannal is, akit én tuti elküldtem volna melegebb éghajlatra a viselkedése miatt...

Ha nincs fogadott orvosod, akkor a körzetes kórházban fogsz szülni. Ne csak az interneten olvass össze mindent, járj el szülésfelkészítő tanfolyamra (a legtöbb kórház szervez és ingyenes), akkor talán elmúlnak ezek az aggodalmaid és a kérdéseidet is felteheted.

Vagy mehetsz magánklinikára, ott 6-800 ezer forintért luxus ellátást kapsz. Illetve kinézhetsz egy szimpi kórházat és fogadhatsz egy ottani orvost.

2017. okt. 15. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!