Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hol szüljek emberi körülmények...

Hol szüljek emberi körülmények közt?

Figyelt kérdés

Gondolkodtam már az otthon szülésen is, olyan rémtörténeteket lehet hallni. Tudom hogy lenézően, megalázóan bánnak ma már a legtöbb helyen az emberrel, sajnos ez már teljesen megszokott, én mégsem értek egyet ezzel és nem is akarok ezelőtt fejet hajtani. Szeretnék élni emberi jogaimmal és szabadon megélni ezt a dolgot is, úgy, ahogyan én szeretném. Pl. az igaz, hogy teljesen meztelenül kell bevonulni szülni? És ha én nem akarom x ember előtt levenni az összes ruhámat? Tudom, hogy sokaknak ez is egy trauma. Én nem ragaszkodom ahhoz, hogy mindenképp itthon, vagy máshol, nekem az a lényeg, hogy nyugodt legyen, szabad legyen, emberbarát legyen. Igazán nincsenek nagy elvárásaim, de van pár dolog, amivel nem értek egyet és úgy szeretném csinálni, ahogyan én azt jónak látom. Azt sem akarom, hogy a pénzről szóljon ez az egész és csak akkor lehessen így, ha jól megfizetek valakit. Nem vagyok hajlandó pénzért megvenni azt, hogy emberként bánjanak velem. Röhej, ami itt folyik, de bízom benne, hogy van ebből is kiút és vannak még olyan emberek, akik hasonlóan gondolkodnak.

Milyen lehetőségeim vannak? Esetleg van e olyan hely, vagy személy, akit ajánlanátok?



2017. okt. 15. 12:37
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
86%
Melyik kórházhoz tartozol? Hátha van valaki aki ismeri az ottani helyzetet így fel tudsz rá készülni. Az otthonszülés viszont nagyon veszélyes, azt semmiképp nem ajánlanám.
2017. okt. 15. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
100%

Egy hete szültem, prigramcsaszarra készültünk (sajnos muszáj volt, nem kívánságra) viszont beindult a szules, így éjszaka volt a sürgősségi csaszarom.


A műtőbe valóban meztelenül kell bemenni, viszont le voltam takarva, mindig az a testreszem volt szabadon ami orvosilag indokolt volt.


Maga a szules nem volt szép élmény, de amikor hallottam a kisfiamat az sok mindent feledtetett, viszont végig mindenki emberként bánt velem és le a kalappal az összes kórházi dolgozó előtt!

2017. okt. 15. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
26%
12-es, ismered az otthonszulesek es a korhazi szulesek statisztikajat, kockazatait, vagy mibol gondolod, hogy az otthonszules veszelyes?
2017. okt. 15. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
85%

Én ugyan nem a 12-es vagyok,de a családunkban egy tragédia történt szeptember 16.-án..

Unokanővéremet temettük rá 5 napra, a baba életben maradt. Otthon szült vagyis ott kezdte a szülést. Mindene volt h otthon szuljon egyszer. Három gyereket hagyott hátra..

Hiaba vitték a kórházba , csaszar kozben meghalt !

2017. okt. 15. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
89%

Én vagyok a 12es, és bár a statisztikákat konkrétan nem ismerem, de 3 évig volt szülészet órám az egyetemen, és alaposan átvettünk minden létező komplikációt, ami szülés közben adódhat, és amiknél percek alatt meghalhat vagy a szülő nő, vagy a baba, esetleg mindketten. Elég csak a DIC-et említeni, van a hirtelen magzati szívhang leesést, esetleg ha nem jól becsülik meg a magzat súlyát vagy méretét, és elakad a szülőcsatornában..mire észreveszik és beérnek velük a kórházba, meg előkészülnek császárra már maradandó károsodást is szenved a gyerek. Vagy elég ha csak visszagondolunk a hírekben hallott tragédiákra.

Én szülés közben kaptam tüdőembóliát, előtte semmilyen tünetem nem volt. Ha nem kórházban vagyok, hanem otthon, akkor nem élem túl.

2017. okt. 15. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
68%
14es, ráádsul a statisztikák összevetése nem helytálló, mivel a kórházi szülések aránya többszöröse az otthonszülésekének, így logikus hogy így a komplikációk aránya is nagyobb (számadatilag), holott ha átlagot vonunk, sokkal veszélytelenebb a kórházi szülés. A szülészet tanárom mesélt ilyen otthonszüléses rémtörténeteket, így én biztosan nem kockáztatnék.
2017. okt. 15. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
31%
A korhazakban hany surgossegi esetet okoz a folisleges beavatkozas es a korhazi protokoll?
2017. okt. 15. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az otthon szülés kockàzatos vàllalkozàs.Màsrészt a rémtörténetek elég ritkàk,csak a jó sztorikkal senki sem foglalkozik.Harmadrészt,mire szülésre kerül a sor,addigra valószínű vàltoznak a preferfenciàid,és kb.màr a folyosón letolod a bugyit,annyira hozzá szoksz 😀
2017. okt. 15. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
72%

18as, és az otthonszülés felesleges kockázata hány sürgősségi vagy menthetetlen esetet okoz?

De erről felesleges vitázni, te szülj otthon, úgy kockáztatod a saját és a gyereked életét ahogy neked tetszik, én nem fogom.

2017. okt. 15. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 babyboom567 ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!

Debrecenben szültem a klinikán.Adtak kórházi hálóinget,én rettegtem hogy megfogok fagyni(decemberben szültem),meg nekem is egy csomó félelmem volt,(nevetséges ,de pl hogy le kell venni a zoknim,ugyanis utálok zokni nélkül lenni),meg féltem a szüléstől,meg amiket elmondasz te is hogy nem emberségesek.

Na a szülés annyira fáj,hogy ezt mindet szülés közben le fogod sz.rni.Csak arra fogsz gondolni,hogy legyen már kint,mert nagyon fáj.Vagy jót röhögsz majd magadban,pl nekem van egy olyan sztorim, hogy mivel gerinc érzéstelenítést kaptam nem éreztem hogy pisilni kell,és a nővér hozta a következő adag fájdalomcsillapítót,és kérdezte hogy kell e pisilni.Mondtam nem tudom, de biztos,hisz 3 órája itt fekszem.Akkor jó segítenek kimenni.Segítettek felállni,mondom jaj szerintem bepisiltem,erre a nővér,óhh akkor rohanjak:))))))))))))

Hát ez számomra olyan vicces volt,lezsibbasztott lábbal, nagy pocakkal, fájó csípővel rohanni:)))De különben mindenki kedves volt.

Szülés után jöttek a takarítónők, és még ők is kedvesek voltak,gratuláltak.

Kitartás:)

2017. okt. 15. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!