Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hol szüljek emberi körülmények...

Hol szüljek emberi körülmények közt?

Figyelt kérdés

Gondolkodtam már az otthon szülésen is, olyan rémtörténeteket lehet hallni. Tudom hogy lenézően, megalázóan bánnak ma már a legtöbb helyen az emberrel, sajnos ez már teljesen megszokott, én mégsem értek egyet ezzel és nem is akarok ezelőtt fejet hajtani. Szeretnék élni emberi jogaimmal és szabadon megélni ezt a dolgot is, úgy, ahogyan én szeretném. Pl. az igaz, hogy teljesen meztelenül kell bevonulni szülni? És ha én nem akarom x ember előtt levenni az összes ruhámat? Tudom, hogy sokaknak ez is egy trauma. Én nem ragaszkodom ahhoz, hogy mindenképp itthon, vagy máshol, nekem az a lényeg, hogy nyugodt legyen, szabad legyen, emberbarát legyen. Igazán nincsenek nagy elvárásaim, de van pár dolog, amivel nem értek egyet és úgy szeretném csinálni, ahogyan én azt jónak látom. Azt sem akarom, hogy a pénzről szóljon ez az egész és csak akkor lehessen így, ha jól megfizetek valakit. Nem vagyok hajlandó pénzért megvenni azt, hogy emberként bánjanak velem. Röhej, ami itt folyik, de bízom benne, hogy van ebből is kiút és vannak még olyan emberek, akik hasonlóan gondolkodnak.

Milyen lehetőségeim vannak? Esetleg van e olyan hely, vagy személy, akit ajánlanátok?



2017. okt. 15. 12:37
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező! Fogadott szülésznőm és orvosom volt.

Utcai nyári ruhában mentem be szülni, magzatviz el folyassal indult. Mikor beértünk még ugyanabban a ruhában voltam. Megvizsgáltak, zöld volt a magzatvizem és egyáltalán nem tagultam. Mondta az orvos is és a szuleszno is hogy ez a kettő nem túl jó párosítás így ebből csaszar lesz. Készítik is a műtött addig nst-re kötnek. Itt kérte q szuleszno hogy vegyek le minden ruhámat és ő betakar. Én persze mondtam neki hogy én elképesztően szégyenlős vagyok és akkor mondta hogy itt ilyesmivel ne torodjek, ugyanis ez a szülőszoba itt ok már nagyon sok mindent láttak. Fekudjek le az ágyra o betakar bár mindjárt jön a műtősFIÚ (!!!) aki segít atmaszni a műtőságyra. Itt már kicsit kellemetlenül éreztem magam, de igazából inkább arra gondoltam hogy semmi baja ne legyen a kisbabamnak. A műtőben szinten elég rossz volt, sokan voltunk (altató orvos, 2 asszisztens, 2 orvos, mutosfiu, szuleszno, csecsemos nővér)

A műtét után is 2 férfi tett fel a kórházi ágyra. A műtét után 12 órával pedig a szülésznőm segített felkelni az ágyból elmenni a tusoloig és szinte ő furdetett meg. Mondjuk vele kialakult egy olyan ‘bensőséges’ kapcsolat a hetek alatt még nst-re jártam hozza hogy előtte nem voltam olyan szégyenlős.

Lényeg a lényeg: mi is arra készültünk a párommal hogy ő, a szülésznőm az orvosom és én leszünk ott a szülésnél, és nem így alakult. Szerintem akkor és ott ezzel nem fogsz foglalkozni! Kitartást neked és könnyű szülést!

2017. okt. 15. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
100%

A fogadott orvosos szülés azért nem annyi, mint egy magánkórház. Vagy is hát attól függ, hogy kit és mennyire akarsz és kell lefizetni.

Az otthonszülést én nem ajánlom. Az én családomban sokan szültek otthon, hiába mondják, hogy jaj ha háborítatlan semmi nem lesz, pl. nagyanyámat az ötödik gyerekével vitték szekéren kórházba, mert nem tudta két nap alatt se megszülni. Pedig állítólag a többedik gyerek aztán végképp csak kiesik.. Na persze. Az élet első esélyegyenlőtlenségét méred a gyerekedre azzal, ha otthonszülsz. Ha minden rendben, akkor tök jó, de ha nincs? Ne tévesszen meg, hogy 5-10 perc a kórház. 5-10 perc, ha fitt vagy el vagy készülve és csak beugrasz a kocsiba. Na szülés közben ennyi idő lesz kijutnod a francia ágytól segítséggel a kocsiig/mentőig.. Ha a babádnál vészhelyzetet tapasztalnak a kórházban, akkor lehet, hogy 10 percig még minden károsodás nélkül átvészeli és addigra ki is emelik a műtőben, de 15-20 perc múlva, mire a franciágyból odajutsz, már súlyosan károsodott lesz. Én tudom, hogy az otthonszülők, akiknek bejött felháborodnak ezen, de ez tény. És ha te így jársz, akkor egyik se lesz ott veled, hogy felnevelje a károsodott gyerekedet, aki amúgy teljesen egészségesen is a világra jöhetett volna, ha nem találod ki, hogy téged csak a franciaágyadban nem háborgat senki..

2017. okt. 16. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
100%
23# vagyok, már nem most szültek otthon a családomban sokan, hanem akkoriban, mikor még ez természetes volt legalábbis falvakban, amit úgy felistenítenek az otthonszülések hívei, hogy akkor szerintük minden jobb volt. Hát nem volt.
2017. okt. 16. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!