Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hogy történik a szülés?...

Hogy történik a szülés? Terhesgondozás? Milyen orvosnál?

Figyelt kérdés

Szóval én hogyan választok orvost? Melyik kórházba kell mennem? Ha pl.a Péterfybe szeretnék menni, mert az szimpatikus, akkor hogy kerülhetek oda? Fizetni kell?

Vagy ha mondjuk nincs orvosom, és csak úgy odamegyek, mert az van a legközelebb éppen?


2017. okt. 25. 15:11
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nos, alap esetben ott szülhetsz ahova körzetileg tartozol. Akkor szülhetsz máshol, ha ott van a fogadott orvosod. Orvosválasztás: Körbekérdezed hogy kivel voltak megelégedve, és mennyi a gondozási díja és mennyi nála a szülés, majd kérsz időpontot a magánrendelésére, és ott megkérdezed vállalná-e a szülést.
2017. okt. 25. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Körzetileg a lakóhelyem, vagy a háziorvos körzete számít?
2017. okt. 26. 09:49
 3/10 anonim ***** válasza:
Ahova be vagy jelentve.
2017. okt. 26. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
értem, köszi
2017. okt. 26. 13:41
 5/10 anonim ***** válasza:
Szabad orvosválasztás van. Nekem egy barátnőm járt egy nőgyógyászhoz a Baross utcai Női Klinikára. Nagyon meg volt elégedve az orvossal, így én is elmentem Hozzá. Nem oda tartozom és nem is a magánrendelésére mentem.
2017. okt. 26. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen,orvosválasztás igen, de kórházválasztás nincs. Bárhova járhatsz terhesgondozásra, de szülni vagy a magánorvosod munkahelyén, vagy magánkórházban vagy a körzeti kórházban szülhetsz.
2017. okt. 26. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Vagy ott, ahova épp bemész a megindult szüléssel... Most már nagyon sokadszor olvasom már szült nőktől, hogy kijelentik, hogy vagy körzetileg illetékes kórház vagy magándoki. Hát nagyon nem így van. És ha épp rokonlátogatóban vagy az ország másik felén és hamarabb megindul a szülés?

Programozott császárt vagy előre megbeszélt indítást jó eséllyel nem fognak elvállalni máshol, mint a körzetileg illetékes kórházban vagy a magándokid kórházában. De ha spontán indul meg a szülésed otthon, akkor mehetsz bárhova, el fognak látni. A legrosszabb ami történthet, hogy kellemetlenkednek 5 percig, hogy mit keresel ott, de elhajtani nem fognak.

Saját tapasztalat az, hogy vidéki kisváros kórházához tartozó kismama nem szeretett volna ott szülni több okból kifolyólag. Felhívott egy budapesti kórházat, hogy nem mehetne-e oda, minden gond nélkül azt mondták, hogy dehogynem (nem, nem volt ott fogadott orvosa). Végül egy harmadik verzió lett a megoldás. Otthon, fájásokkal indult a szülése, a férjével beült az autóba, és besétált egy másik választott fővárosi kórházba, majd ott megszült minden probléma és bunkózás nélkül.

Egy szó, mint száz, lehet, hogy fogsz falakba is ütközni, lehet, hogy nem mindenhol fogadnak tárt karokkal és ha túlhordod/be kell feküdnöd, program császárod vagy előre időzített napon indításod van, akkor nem tudod olyan egyszerűen megoldani, hogy ott szülj, ahol akarsz. De!! Nem annyira fekete-fehér a dolog, hogy vagy körzeti vagy egy zsák pénz magándokira.

2017. okt. 26. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ismerősömnek megindult a szülése (direkt nem a körzetiben akart szülni) így 10 perces fájásokkal besétált neki szimpatikus kórházba. Ott megvizsgálták, majd átvitették körzetéhez tartozóba. Elvileg 3 perces fájással már nem küldhetnek el, addig rájuk van bízva megteszik-e. Ez is kórházfüggő.
2017. okt. 26. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Én vagyok aki írta először, hogy szabad orvosválasztás van. Egy darab magánrendelésén nem voltam és ott szültem ahol dolgozik, állami kórházban(SOTE 1). Fel sem merült, hogy nem szülhetek ott. A többi Babámmal is oda fogok járni és ott szeretnék szülni.
2017. okt. 26. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Fővároson belül még el tudom képzelni ezt az átszállítgatást, de egymástól másfél-két órányira lévő városok esetén nem igazán. Az a tiszta, ha az adott kórházban érdeklődsz, hogy mit és hogyan lehet. Ha pedig ragaszkodnak hozzá és neked is belefér, akkor fogadsz onnan orvost.
2017. okt. 26. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!