Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülés utáni felépülés milyen...

Szülés utáni felépülés milyen gyorsan ment nektek? Hogy éreztétek magatokat eleinte testileg és lelkileg egyaránt?

Figyelt kérdés

A fizikai része nálam, hogy elképesztően fáj a gátam, van egy jó pár varratom. Sajnos aranyerem is lett, amit hiába kezelek, semmivel sem jobb. Wc-zés maga a rémálom. Szoptatáskor van, hogy sírok, annyira fáj a mellem, az egész bimbó csupa seb, már bimbóvédőt használok, de így is szörnyű.

A lelki része pedig, hogy nem mindig érzem magam boldognak. Pedig nagyon szeretem a lányomat, de sokszor sírnom kell, kimerült vagyok, a terhességem szörnyű volt, nem emlékszem rá, hogy mikor volt utoljára egy fájdalom és minden kellemetlenség mentes napom. Persze ezek miatt lelkiismeret-furdalásom van, amitől csak még rosszabb néha. Gondolom ha ez a sok fájdalom megszűnik, akkor a lelki része is jobb lesz.

4 napos anyuka :)


2017. nov. 3. 16:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Egyre jobb lesz minden. Nekem a testi része egész hamar helyrejött. Az biztos, hogy a 6 hetes kontrollon már semmi nem fájt. A leli része kemény volt, sokat sírtam..nem tudtam megmondani, hogy miért. Olyan is volt, hogy meghallottam egy dalt, amit Anyukám énekelt nekem kiskoromban és ordítva sírtam. Szerintem most minden èrzésed normális. Ne aggódj napról napra jobb lesz minden.
2017. nov. 3. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Hosszú szülés, kimerültség, első gyerek, nehéz ülés. Igazából szépen varrtak, nem lett aranyerem, de ülni sokáig nem tudtam normálisan. Fájt a gátam, lógott a tüdőm, kifulladtam mindig és folyton aludni akartam. Óriási teher volt a szoptatás megkezdése, szenvedtem akkor amikor beindult, vörös volt mindkét mellem, nem tudtam felsőt magamon hagyni. Aztán fájt a szoptatás, csomós lettem, túl sok a tej, de most akkor fejnem kellene vagy mit kell tenni? Végül sikerült a szoptatás, sírás amikor nem jött elég és sírás amikor nagyon sok jött - hangulat ingadozás...

Az első hónap után MINDEN nyugisabb lett.


2 hét után már nem fájt a gátam (bár érzékeny volt), meg tudtam csinálni az otthoni feladatokat, tudtam főzni, kiegyensúlyozott lettem amennyire lehetett és végre élveztem, hogy van egy gyermekem :)


Úgyhogy hajrá, igen, lesz jobb. A lelki dolgokban az segíthet a leginkább, ha van egy hobbid amit tudsz napközben csinálni. Legyen az egy csendes kávézás, kötés, bármi. Ha tudod és az agyad is felfogja, hogy van "énidő" és magaddal foglalkozol, akkor picit egyenesbe jön a hangulatod. Nekem ez mindenképp a kávézás volt az erkélyen csendben illetve egy kád fürdő amíg a pici aludt. Ilyenkor jó a baba figyelő ha nem mered magára hagyni :)

2017. nov. 3. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Akár én is írhattam volna amit írtál.Az első napjaim szinte ugyanígy zajlottak!

Ez most sovány vígasz neked,de hidd el,tényleg napról napra jobb lesz.Majd.

Nekem először napról napra rosszabb volt,egészen addig,míg ki nem szedték a gátvarratokat.Azt követő nap még elég nyomorultul éreztem magam,de aztán tényleg minden egyes nappal jobb lett egy kicsit.

Ma 16 napos a lányom,és tulajdonképpen már nem fáj semmim,néha a hüvelyemben érzek olyat,mintha enyhe izomláz lenne,de ennyi.

Kitartás,nem tart ez örökké 😊

A lelki része más tészta...hol jobb,hol rosszabb.Tegnap szinte egész délután bőgtem,mert úgy éreztem ne bírok el két gyerekkel egyedül.A férjem dolgozni volt...

Ma egész nap nevetek mindenen.Játszanak még a hormonok is szerintem...

A lényeg,hogy ne fordulj be!velünk 2 hétig itthon volt a férjem,hatalmas segítség volt,főleg,hogy mikor látta,hogy magamba zuhanok,rögtön visszarángatott.

Nem egy leányálom ez az időszak,de hát nem is mondta senki hogy az lesz!😊

2017. nov. 3. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Először is azzal kezdenék h nyugodj meg mert ez az állapot nem tart örökké. Lelkileg természetes h megvisel, én kb 3 hónap után "fogtam fel" igazán h úr isten anya vagyok,én. És ez a pici tényleg az enyém, pedig elláttam, szerettem mégis csak akkor tudatosult igazán. Nekem is fájt a cicim az első pár hétbe, én kenegettem és javult. A végén már alig fájt igaz csak 2 hónapig sikerült szoptatni. Szerencsèmre nekem a szülés nem volt gáz, gátmetszésem volt de nem fájt már szülés után se ( szentül hiszem h a profi dokimnak köszönhetem). Inkább lelkiekben viselt meg a dolog, főleg a korházi 4 nap, életem legrosszabb pár napja. Otthon már jobb volt. És mindig egyre jobb ne aggódj! Már egy éves a kisfiam és már méröldekkel könnyebb. Igaz most is vannak nehézségek de már újra "én vagyok" , ehhez azért kellett idő. Kitartás Kedves Kérdező.
2017. nov. 3. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

A gat az kb egy hetig fajt. Addig nekem is szörnyű volt..alig tudtam ulni. Hulla voltam. Faradt-almos. A baba sirt, fogalmam sem volt miért.. Aggasztott. Utaltam magam korul a kaoszt. Naponta többször megkérdeztem a párom, hogy "ennyire szar anya vagyok?" Volt olyan, hogy majdnem elszaladtam otthonról.. Es nem kepletesen ertem, nem.. En vettem a cipom, h na csá.. Kész en ezt nem bírom. De mindig leültem egy percre, raneztem a fiamra, aki gyönyörű es akármilyen bena is vagyok hozza, inkabb pityeregtem egy jot es folytattam.

Aztán kicsit jobb lett. Sokat segitett amikor elkezdhettem lemenni vele az utcára. Első dolgom volt hozzaszoktatni a nagy setakhoz

Fáradtnak faradt vagyok de pont az elobb gondolkoztam rajta, hogy ma ki se akadtam.. Sot boldog vagyok. Meg csak hat hetes. Ne keseredj el. Egyre jobb lesz. (vagy valaki okosan azt mondta nekem hogy nem lesz csak te szokod meg)

2017. nov. 3. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Nalam a 3. heten volt a melypont, de csak mert a 2.ra jobban lettem, a 3.on meg megint rosdzabbul, es nem szamitottam hullamvolgyre, pedig nalam nem konstans volt a felepules. A gatam odemas lett, vadhus lett rajta, azutan, hogy leecsetelte az orvos, sokkal jobb lett, a 4. hetre hirtelen szinte egyik naprol a masikra lettem jobban, addigra a szoptatashoz is hozzaszokott a mellem, pedig en is volt, hogy sirtam szopik elott.


Jol teszed mellre? Bekapja a bimboudvar also ket harmadat is? a teljes testevel feled fordul szopi kozben? Probaltad szoptatni a hasadra fektetos pozban, amikor teljesen rajtad fekszik? Szoptatasi tanacsado latott? S bimbovedovel vigyazz, cumizavart is okozhat, en is vettem, mert kivoltam, de inkabb probald a sebes mellbimbo okat megkeresni. Nincs lenove a nyelve?

2017. nov. 4. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
A lelki es a fizikai resze is fokozatosan jobb lesz, most meg dolgoznak nagyon a hormonok is, es hatalmas ez a valtozas. Nekem segitett rengeteget, mikor mar hordozhattam a fiam kendoben, illetve az egyuttalvas, testkozel. Elmulik a fajdalom, en nagyon orulok, hogy kitartottam a szopival, hiaba volt nagyon nehez, nalam az kellett, hogy hozzaedzodjon a mellem, illetve a fiam is egyre ugyesebben szopott, meg az elejen meg erosebben is szivnak.
2017. nov. 4. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Szia. Én is türelemre intenélek. Kb hasonló problémáim voltak, mint most Neked. Engem is varrtak, aranyerem is lett, amitől ülni is képtelen voltam. A mellbimbóm rettenetesen fájt, kb egy hónapig. De olyannyira, hogy nem hittem, hogy ez valaha jobb lehet. De lett, olyannyira, hogy 2 éve szoptatom a lányom. A lelki része számomra azért volt nehéz, mert olyan furcsa volt látni magam anyukaként, mellettem egy Picivel, aki eddig Benned lakott. De annyira igaz a mondás, olyan mintha mindig is velünk lett volna és a jövetele olyan magától értetendőnek tűnik. Idő kérdése és monden rendben lesz!!!
2017. nov. 4. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok: *bennem lakott!:D. Illetve hozzátenném, 2 éve nincs átauldt éjszakám. Kibírható. Bár lehet ezt sem hinném el másnak:D
2017. nov. 4. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
26%

En duhot ereztem, hogy nem hallgattam arra, aki azt mondta, hogy csaszarral szuljek! Azota is erzem ezt, eletem legrosszabb dontese volt a termeszetes. Szerencsere mar volt annyi eszem a szoptatasnal, hogy NEMet mondjak, igy nem nyomoritottam tovabb a testem, a gyerek kapott tapszert. Azota 1.5 eves, soha nem volt beteg es tokeletesen fejlodik, 10 hosan mar szaladt, es mar kezd beszelni.

En kotelezove tennem a programozott csaszart es tapszert is, nem tudom ki ragaszkodik hozza 2017ben h szenvedesrol kell szolnia ennek az egesznek!

2017. nov. 14. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!