Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hogy mukodik a szules Ausztria...

Hogy mukodik a szules Ausztriaban ha a parom nem a férjem csak kint dolgozik?

Figyelt kérdés
Gondolom lehet ilyet,ha az ő gyerekéről is van szó...?!
2017. nov. 6. 16:02
 1/8 anonim ***** válasza:
34%

Lehet, persze, de a gatyádat ráfizeted, ha nem vagy - és nem vagy - kinn biztosítva.


Ennyi, értelmes ember seho nem vesz igénybe kórházi ellátást (kivétel sürgősségi) biztoítás nélkül.


Egy nő nemrég svájci topikban kérdezett pont ugyanilyet (szülés biztosítás nélkül), aztán felvilágosítottuk, hogy ha műteni kell (előfordulhat), akkor már most későn kezdené összeszedni a 10+ ezer franknak megfelelő összeget.


Eszedbe ne jusson csak úgy kinn szülni.

2017. nov. 6. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
67%

Hat nem teljesen igaz, amit írsz, első. Ha a kérdező véletlenül épp kint van, amikor megindult a szülés és van európai egeszsegbiztositasi kártyája, minden kórház ingyen fogja ellatni, mert életmentő beavatkozásnak számít.

Az viszont érdekes lesz, hogy hogyan tervezed majd haza hozni a gyereket, hiszen egyrészt pici meg az utazáshoz, másrészt csak egy osztrak születési anyakönyvi kivonata lesz, ami nem utiokmány, így azzal nem utazhat. A születés magyarországi anyakonyveztetese külföldön pedig több hónapos menet

2017. nov. 6. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ausztriában mások a jogszabályok, mint Magyarországon. El lehet számolni az apa egészségbiztosítására is a szülést. Mi a határ mellett lakunk, én itthon vagyok biztosított, férjem kint. És tőlem is többen kérdezték, hogy kint szülök-e? Mert lehet. Én nem szerettem volna, így nem jártam utána, de lehetséges, ha az apa rendesen biztosítva van, és rendelkezik e-carddal.


De az biztos, hogy nem lehet csak úgy kint szülni. Előzetesen be kell jelentkezni a választott kórházba és kintre is kell vizsgálatokra járni.


A hazaút kapcsán pedig előre engedélyeztetni kell, nem akarlak félre vezetni, de létezik ilyen egyszeri hazautazási engedély. Ha tényleg komolyan gondoljátok, keressetek fel egy osztrák adótanácsadó céget! Ők biztosan tudnak segíteni.

2017. nov. 6. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
49%
Valoban létezik egyszeri hazautazasi engedély, amit a konzulátuson lehet kérni. Feltétele a magyar anyakönyvi kivonat a gyereknél, amit ugye több honap utan lesz csak meg
2017. nov. 6. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Határ kozelében lakunk egyértelmuen !!! Nem nagy utazasrol lenne szo . Csak hogy ugy is mukodik e hogy nem a ferjem??
2017. nov. 6. 21:07
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Érdeklődj ausztriai hivatalos szerveknél vagy kórháznál, mert pl. Szlovákiából (is) önként mehetsz Magyarországra vagy bármilyen Eu-s országba szülni. A kórház kiállít egy számlát a szülés költségeiről és a szlovák biztosító 30 napon belül átfizeti. Szerintem Magyarország és Ausztria közt is van hasonló megállapodás.
2017. nov. 6. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Egyszeri hazautazàsihoz elèg az osztràk anyakönyvi kivonat. Ausztria nincs messzebb, mintha vidèkől Budapestre menne valaki szülni. Viszont az ellátás csak jobb lehet, mint a magyarországi...
2017. nov. 6. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

újra a 3-as vagyok:

Kérdező: teljesen mindegy hány kilométert utazol, a lényeg, hogy engedély nélkül, és a picinek valami igazolás nélkül nem lépheted át csak úgy a határt. Ha igazoltatnak, nem fogadják el, hogy a határ mellett laktok.


Egyébként tényleg kérdezz meg egy erre szakosodott céget, ha itt éltek a határ mellett, tele van velük a környék. Nálunk legalábbis nagyon sok ilyen cég van, Mosonmagyaróváron.


Hogy a kérdésedre válaszoljak: SZERINTEM nem gond, hogy nem a férjed, a gyermek apja. Legalábbis nálunk az osztrák gyes kapcsán nem volt probléma, hogy nem voltunk akkor még házasok. Ugyanúgy fizetik a gyes/ családi pótlék különbözetet, ha apuka kintre biztosított. A lényeg, hogy egy címen kell lenni a bébivel.

2017. nov. 7. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!