Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyen juttatásokra vagyok...

Milyen juttatásokra vagyok jogosult Ausztriában, ha kint dolgozik a párom, én pedig szülni fogok?

Figyelt kérdés

A páromnak kint van bejelentett munkája, van lakcíme, biztosítása. Én itt dolgozom Magyarországon, de szeretnék kiköltözni a páromhoz! Viszont nem tudom, hogy így, hogy nem dolgoztam ott, mikre vagyok jogosult? Össze kell házasodjunk, hogy kaphassak onnan anyagi juttatást?

És a szülés utáni anyaságit Magyarországról megkapom ha itthon is elmegyek terhesgondozásra?

Nemtudom így mi a helyzet hogy csak a párom dolgozik kint!

Ja és mi van akkor, ha kiköltözöm, de szülni hazajövök? Akkor onnan milyen ellátásra vagyok jogosult?

Köszi előre is!!!



2014. nov. 24. 09:21
 1/9 anonim ***** válasza:
Na szóval egyszeri anyaságit megkapod itthon. A többit gyest csp-t kint kell megigényelni. A gyed 1 évbe is beletellik mire utalnak. Szóval ennyi amit kint kaphatsz. A csp a párod fizetéséhez lesz kiszámolvan. Nekünk 50euró havonta. Nem kell hogy házasok legyetek.Mindegy hol szülsz igazából emiatt plusz ellátást nem kapsz. Még annyi hogy itthon van tb-d kint bonyulultam mert ott párod biztosítására szülhetsz csak vagy fizeted .
2014. nov. 24. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Igen azt már tudom, hogy csak akkor kapok kint havonta Gyest ha itthon megszüntetem a jogviszonyom!

És a Tgyás? Azt a magyar összeget vagy az osztrákot kapom? Ott ugye 8 hét itt 6. Ott van korrigálás az összegben mint a gyesnél??

A másik, hogy ott egyszeri anyasági mint nálunk, nincsen ugye? Köszi a segítséget :)

2014. nov. 24. 11:17
 3/9 anonim ***** válasza:

Úgy tudom, hogy a 8 héten át járó Wochengeld-et csak akkor kapod, hogy dolgoztál. Ennek épp az a lényege, hogy miután 16 héten át tilos dolgoznod, a kieső béredet kompenzálják. Egyszeri anyasági nincs.


Lényegében a csp marad, meg a gyes, aminek különböző formáit lehet választani.

2014. nov. 24. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

*bocs. Ha dolgoztál.

Mivel a fizetésedből számolják, nem tudom, mi van, ha nem dolgoztál itt kint.

2014. nov. 24. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Bocsi gyes akart lenni mivel kint nem dolgoztál így csak azt tudod megigényelni. Én itthon az anyaságit megkaptam a gyest csp kintről igénylem. Nem kaphatsz semmi mást. Max párod kint kap adójováírást.első voltam
2014. nov. 24. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszi a segítséget :) Azt akkor is megtudjuk igényelni ha én esetleg úgy döntök itthoni kórházban szülök???Élni kint fogok, az biztos, így együtt tudunk lenni, de ezt a részét még nem döntöttem el, egyenlőre elég bátortalan vagyok :)

Pláne hogy az első császáros volt, a másodikat rendes úton szeretném, de nem tudom kint mennyire értetem majd meg ezt a dokikkal..

2014. nov. 25. 08:04
 7/9 anonim ***** válasza:
Igen az egyszeri anyaságin kivűl mindent megkapsz majd kint. Én is itthon szültem sőt itthon is élek. Boldog babavárást probléma mentes szülést..
2014. nov. 25. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Neked kell eldöntened, mennyire zavar, ha nem beszéled a nyelvet. Itt sem fognak szórakozásból császározni, ha nincs rá szükség, ha meg kell, nem az a lényeg, hogy te mit szeretnél.

Én itt szültem, de nincs összehasonlítási alapom, mert otthon nem tudom, milyen.

2014. nov. 25. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

És mi van akkor ha itthon még dolgozom??

Akkor megkapom az itteni mondjuk 60 ezres gyedet és ennyi? Vagy van valami kompenzálás mint a Gyesnél???

Célszerűbb lenne ha felmondanék???

2014. dec. 10. 15:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!