Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ti mennyire voltatok hangosak...

Ti mennyire voltatok hangosak szülés közben?

Figyelt kérdés

Most itt nyilván hüvelyi szülésre gondolok elsősorban, és azon belül is inkább a kitolási szakaszra. De akár a vajúdást is bele lehet érteni nyugodtan, szóval elméletileg bárki írhat.


Ami az alapkérdésen felül még különösen érdekelne, hogy ahhoz képest, amit előzetesen elképzeltetek, elterveztetek, hogy hogyan viselitek majd az egészet, figyelembe véve például a saját fájdalomtűrő képességetekről korábban magatokban kialakult képet, na ezt sikerült tartani nagyjából, vagy végül ennél hangosabbak, esetleg halkabbak voltatok? Konkrétabban fogalmazva, volt olyan, aki úgy ment be, hogy ő bírja a fájdalmat, és méltósággal visel majd mindent, aztán egy idő után már mégis folyamatosan üvöltött? Vagy fordítva, amiatt aggódott, hogy biztos üvölteni fog kínjában, aztán mégis kibírta halkan zihálva, végig szépen a légzéstechnikára koncentrálva, lényegében csendben?


Jó, tudom, most meg fogom kapni néhányaktól biztos azt, hogy nem szégyen sírni szülés közben a fájdalomtól. Én sem gondolom, hogy az lenne, de azért az ember csak szeretné elkerülni, ha lehet, szerintem.


Esetleg némileg ehhez kapcsolódóan még egy plusz kérdés: Van olyan, aki nemcsak sírt vagy sikított, hanem egy adott ponton már azért könyörgött, hogy szedjék ki belőle másképp a gyereket? Gondolok itt például arra, hogy császározzák meg, ha még fennáll a lehetősége. Vagy ha a kitolás közepén járt már, akkor arra, hogy húzzák ki fogóval, vákuummal, stb., és legyen már vége. Ez mennyire ciki ilyenkor? Vagy a jelenlévők ugyanúgy elengedik a fülük mellett, mint a sima sírást? Mert hallgatni, gondolom, nem fognak az ilyen kérésekre, amiket a szülő nő módosult, beszűkült tudatállapotban kiabál. Azt az orvos ettől függetlenül dönti el, mikor indokolt egyéb eszközökhöz folyamodni.


2017. nov. 10. 02:30
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Vajúdásnál csendbe voltam. Csak pofákat vágtam a fájdalomtól. A kitolási szakasznál már volt kicsit hangom. Nem sikitoztam vagy valami,csak akkor már a nyomások után a levegőt mikor kifújtam olyen hangosabb nyögések jöttek ki.

Annyira emlékszem hogy a szülésznőnek mondtam egyszer hogy már nem bírom, nagyon elfáradtam. Akkor már 24 órája voltam fent.

2017. nov. 10. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Én nagyon féltem a szüléstől. Igazi elvárásaim nem voltak, csak hogy túléljem. Egy elég csendes, nyugodt ember vagyok, azt hittem ezek miatt, hogy az a csendben szenvedős típus. Ordítottam, mintha muszáj lenne, de nem direkt, képtelen voltam csendbe maradni. Apukám kinn hallotta a folyóson.... Sokan mondják, hogy nem szabad kiabálni, mert az energiát veszi, de nekem hihetetlen erőt adott. Amúgy 2,5 óráig tartott a borzalmas fájás szüléskor, miután elfolyt a magzatvíz egybefüggő fájdalmaim lettek, azok közben nem tudtam koordinálni magam. Olyankor már nem tudtam a légzésre figyelni, csak túlélni. De 30 perc alatt kitágultam és vágás, repedés nélkül szültem. Nem tudom, hogy a többi szülésemnél mi lesz, de legközelebb is úgy fogok cselekedni ahogy jön. Hihetetlen jó élmény volt nekem az egész szülés, életem legdurvább és egyben legcsodálatosabb néhány órája.
2017. nov. 10. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó vagyok. Azt elfelejtettem írni, hogy a császár eszembe se jutott. Férjem annyit mondott, hogy azt ismételgettem, hogy "nem bírom már, nem bírom."
2017. nov. 10. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Kb. úgy voltam, mint az első.

Én inkább befordultam a fájások alatt a vége felé, "vergődtem", amire emlékszem az kb. annyi volt, hogy én is mondogattam, hogy nem bírom, nem bírom. A kitoláskor meg adtam ki hangokat, de hát hang nélkül nehéz nyomni, kb. mint a teniszezők ütés után olyasmit. De hangosnak nem volt hangos, és nem is ordítottam, ingert sem éreztem rá. Kitolásnál párszor mondtam, hogy ez most nagyon-nagyon rossz, nagyon fáj.

2017. nov. 10. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Én a kitolási szakban egyszer orditottam ,annyira fájt hogy képtelen voltam befogni a számat.Vajudás alatt mondhatni csendben voltam
2017. nov. 10. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem erőm se volt kiabálni, úgy fájtak a tágulási fájások.

Kitolás az nem fájt, ott inkább nyögtem volna de az orvos mondta h csukjam be a szám, és csendben mert akkor jobban oda tudom koncentrálni az erőt...de igaz, próbáljátok ki. Ja és s szemet is be kell csukni h ne vérezzen be.

2017. nov. 10. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
De a válasz a kérdésre, sokkal jobban fájt, mint képzeltem, én is a túlélésre játszottam, ahogy vki írta. Egyiknél a vége fele elsírtam magam, de az gyengített, éreztem h úgy még rosszabb, inkább próbáltam összeszedni magam. Egy másiknál arra gondoltam h én ezt még egyszer nem csinálom végig, de ezt is elhessegettem, h most erre kell koncentrálni és ezt a helyzetet megoldani. De amúgy visszagondolva jó élmény. :)
2017. nov. 10. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Feleségem csendben volt, ő ilyen csendben szenvedős típus. Persze nagyon fájt neki és sok mindenre nem is emlékezett a nagy fájdalom miatti módosult tudat állapot miatt, én meséltem neki utólag.


Szomszéd szülő szobából viszont durva nyögések, sikítások jöttek.

2017. nov. 10. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Én egyik fájásnál tudtam normálisan lélegezni és ellihegni a fájást, a következönél nem birtam tartani magam és orditottam. Ezt váltogattam végig:D

A kitolás egyáltalán nem fájt, ott csak nyögtem mintha erölködnék a vécén. Második szülésnél már alig vártam h jöjjenek a tolók,mert tudtam h az már megváltás. Csak odáig eljutni volt nehéz:D a szülésznök minden kiabálásomnál rám szoltak h probáljak rendesen lélegezni visitozás helyett. Rohadtul felcsesztek ezzel,de tudom h csak jot akartak. Ha az ember kapkodja a levegöt összevissza,azzal nem könnyiti meg a saját dolgát.

2017. nov. 13. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Én mindennapos relaxációval készültem a szülésre. Ez eltüntetett minden félelmet amit kiskoromtól tápláltak belém a kedves női ismerősök. Gondolom sokan kaptak hasonló sztorikat. Szóval elképzeltem minden relaxáláskor, hogy egy matracon lebegek Görögország egyik szép, kietlen partján. Jönnek a hullámok, először picik, egyre nagyobbak. Ilyenkor mindig fent maradok a matracon szépen. Aztán egyszercsak egy messzi hatalmas hullám tetején meglátom a kisbabámat. Közelít. Majd elér és a kezembe vehetem. Kiúszunk a partra apához és együtt pihenünk a homokban a parton. :) A szüléskor csak csípőtáji görcsöcskéket éreztem. Burkorepesztés után ezek beerősödtek. Ilyenkor kapaszkodtam az ágy két szélében, mint a relaxációmban a matracon. Jött egy lágy hullám, erősödött, majd mikor már nagyon kapaszkodtam, elkezdett gyengülni és elmúlt. Így mentem végig a kitolásig. Megvalósult a relaxáció alatt elképzelt történés, nagyon érdekes. Közben volt egy betanult légzéstechnikám is, a lassú légzés. 1-2-3-4 befelé lassan, majd 5-6-7-8- kifelé lassan. Ez segített sokat mert közben éreztem, hogy teszek valamit, nem csak fekszek és tűrök. Elvonta a figyelmemet is, de közben szépen belemerültem én is a módosult tudatállapotba. Én annyi hangot adtam ki, hogy lélegeztem. Amikor erős volt a görcs akkor picit hangosabban szerintem, de nem emlékszem. Viszont amikor az orvos minden vizsgálatkor tágítgatott, akkor hangosan mondtam, hogy ez fáááj, fáááj, közben kúsztam felfelé az ágyon. Az nagyon rossz volt. Kitolásig nem jutottam el, mert elakadt a baba. Érdekes, de olvastam, hogy a vajúdás végén, amikor a bizonyos átmeneti szakasz van, amikor a leghosszabb és legerősebb az összehúzódás, akkor mindenki azt mondja, hogy nem bírom, szedjék ki stb...ez a végső kétségbeesés ideje és amikor itt jársz, tudd, hogy már jön is a kitolás pillanatokon belül.:) Nagyon ajánlom a relaxálást, isteni csodákat tesz és gyönyörűnek fogod átélni a történteket.
2017. nov. 13. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!