Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülés után hány napig voltato...

Szülés után hány napig voltatok kórházban? Mikor engedtek haza? Milyenek a bent töltött napok? Hasznos tanács esetleg? Én kaposváron fogok szülni

Figyelt kérdés

2016. okt. 31. 15:55
 1/8 anonim ***** válasza:
52%

En penteken szultem hetfon mentunk haza. Nagyon jo volt. Jo fejek voltak a szobatarsak, elso baba volt es ujdonsag volt minden, de nagyon elveztem. Az is jo volt hogy hetvegere esett mert csend es nyugalom volt egyebkent a korhazban. Elony hogy en felujitott korhazban voltam igy kellemes volt ilyen teren is a bent let. Ez Pesten volt.

Hasznos tanacs annyi hogy ne hagyd el magad szules utan, bar nehez is lenne egy pici baba mellett:)

2016. okt. 31. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

harmadik gyerek

1.-én éjjel mentem be

2.-án délelőtt/délben lett meg a gyerek

3.-án kora délután hazamentem

mindezt császár után ...


második gyerek

10.-én mentem be

11.-én délelőtt császár

13.-án reggel jöttem haza

császár után


első gyerek

18.-án befektettek

19.-én szülés

21.-én délután haza

sima szülés

2016. okt. 31. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Vasárnap hajnalban mentünk be.

Hétfőn reggel szültem.

Csütörtökön jöttünk haza.

Nálunk 4 napra engednek haza.

Reggel 6-tól este 10-ig velünk van a baba. Csak látogatási időre lehet bevinni, vagy ha esetleg zuhanyzunk

(bár annak nem annyira örülnek).

2016. okt. 31. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Annyit tudnek tanacsolni, bar nem ott szultem, ahol te, de gondolom mas korhazakban is hasonloak zajlanak a dolgok, hogy ha a baba ellatasat, a szoptatast illetoen bizonytalan vagy, kerdesed van, akkor kerj segitseget a csecsemos novertol, akar ugyis, hogy mar az agyukra mesz!

En ugy kepzeltem el, hogy majd jonnek a noverek, megkerdezik, hogy minden rendben van-e, segitenek a szoptatasban, megmutatjak a pelenkazast, koldokapolast stb., de nem, ez nem ilyen termeszetes.

Kulon kerni kell,ha epp kifogsz egy kedvesebb noverket, hogy segitsen.


Fejben biztosan mar felkeszultel es minden babamagazint, cikket, konyvet elolvastal, amit csak lehetett, viszont, amikor odaadjak a babat neked a szuletese utan, hogy tessek itt van, akkor mar nem is olyan egyszeru az egesz :-)


Sok sikert es konnyu szulest neked!

2016. okt. 31. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
koszonom mindenkinek :)
2016. nov. 1. 10:21
 6/8 anonim ***** válasza:

Pénteken délután 2re lett meg a lányom és hétfő délben már jöhettünk is haza.

Jók voltak a bent töltött napok. :) Semmi gondom,bajom nem volt.

Hasznos tanács? Huhh.. Ne görcsölj semmire sem rá. Sodródsz majd az árral és vigyáznak rátok(jobb esetben) :) És fele annyi dráma nincs egy szülésben mint az 1-1 videón(youtube-on látni) :) Ha persze egyáltalán láttál ilyet..:) Tök természetes dolog.:) Könnyű szülést.

2016. nov. 1. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szia! Nem láttam a kommentek között császáros élményt, bár lehet, hogy figyelmetlen voltam... Szóval én császáros voltam úgy, hogy eleinte minden rendben volt. Aztán kiderült, hogy mekoniumos volt a magzatvíz, ezért gyorsították a szülést. Nem tágultam eléggé, ezért lettem császáros. Rendszeresen sportoltam előtte (hosszútávon futottam), állítólag ez is közrejátszott.

Császárosként 5 napig vagy bent, ha a baba mekoniumos, akkor legalább 6, azaz addig, amíg a fertőzés eltűnik nála antibiotikumos kezeléssel. A kórházi dolgozók szerintem nagyon kedvesek, jól ellátják a picit és téged is. Jó tanácsokat adnak. Ha véletlen császáros lennél, akkor készülj fel arra, hogy piszkosul fáj, főleg az első 5-6 nap. Az első nap azzal küzdessz, hogy fel tudj ülni... Én nem számítottam ekkora fájdalomra, ezért az első órákban sírtam is pl. Ne tedd! :D sírástól általában beindul az orrod, és az orrfújáshoz is hasizom kell... Konkrétan nem tudtam kifújni az orromat.

Na de. Nem akarok neked rémtörténeteket mesélni, nem olyan vészes ez, csak engem váratlanul ért. A férjem ott volt velem végig, segített mindenben, emelni a babát, felülni stb. Az első két nap ilyen esetben kérj szerintem segítséget. Utána már könnyebb.

Annyi még, hogy valamiért nekem a fájdalomcsillapítók nem különösebben haszanltak valami miatt...

Kívánok neked komplikációmentes szülést! :) a legjobbakat!

2016. nov. 2. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok... Volt egy császáros. Bocsi, figyelmetlen voltam. :-) a mi kórházunkban az a protokoll, h a császáros 5 napig van bent (Debrecen). Nekem legalábbis így mondták, de nem vagyok szakember, nem tudom biztosan. De ezek szerint van, akit korábban engednek. :-)
2016. nov. 2. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!