Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mostanában milyen a Bp, XI....

Mostanában milyen a Bp, XI. kerületi Szent Imre Kórházban szülni?

Figyelt kérdés
Évekkel ezelőtt eü gyakorlatra kellett járnom oda, de az még 10-13 éve volt. Most mi a helyzet? Kit ajánlanátok orvost? Szülésznőt? Olyat is lehet h csak szülésznőt fogadok de orvost nem? Második szülésemről van szó.
2017. nov. 13. 14:23
 1/6 anonim ***** válasza:
én csak vérzés miatt voltam bent, amúgy magán dokim van és ő máshol van, de rettenet bunkók voltak. A doki konkrétan azt mondta nem kell minden vérzéssel berohangálni..
2017. nov. 13. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nem lehet csak szülésznőt fogadni, orvossal együtt engedik csak.

Én ügyeleten szültem ott most és mindenki nagyon kedves volt és segítőkész. A gyermekágyas osztályon a csecsemősök kicsit túlterheltek de a szülészet nekem tökéletes volt. A szülésznők közül rosszat senkiről nem hallottam és a személyes tapasztalatom is jó volt az orvosokkal is. A következő babát is mindenképp ott szeretném megszülni.

2017. nov. 13. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nekem bevált, szülésznőt csak orvossal együtt lehet fogadni. Kondor Katát nagyon ajánlom, szuperjó!
2017. nov. 13. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

TB alapon szültem tavaly Váradi Zsófiánál. A doktor nem tudom ki volt, több is volt akik bejöttek megnézni.. Zsofia - szülésznő - nagyon kedves volt, suttogóan kedves, de amikor kell, nagyon határozott. Kádat is tudtam használni vajúdáskor.


Alapvetően tiszta, felszerelt kórház. Koraszülött osztálya viszont nincs.

A szülőszobákat meg lehet nézni bármikor (oda kell szólni, hogy tudnak-e fogadni) illetve hasznos és ingyenes szülésfelkészítőjük is van. Talán havonta?


Szülni jó volt ott nekem, de hallottam jót is rosszat is. Én a magam sztoriját tudom mondani, hogy a szülés alatt mindenki kedves volt, holott nem magán úton voltam ott. A szoba tiszta volt és nappali hangulatú. A közös szobák is rendezettek, szép új épületben van az egész. Én egy két ágyasban voltam. A kaja elmegy, az ebéd minden alkalommal jó volt! A reggeli, vacsora nem igazán tartalmas..


Csecsemősök segítenek ha kéred őket, de amúgy nem mutatnak meg semmit. Fontos nekik, hogy szoptass, de úgy kezelnek mintha tudnod kellene hogy is kell. Elég sok munkájuk van.. De én kérésre megnéztem tőlük a köldökcsonk ápolást és a pelenkázást is.

Illetve azt is szeretik, ha minél előbb hozzád kerül a baba. Ha nincs erőd, tud a baba náluk aludni, de inkább örülnek ha kevés baba éjszakázik náluk.

2017. nov. 13. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én most szülök ott majd márciusban ötödször! Személyesen én max egy drnővel találkoztam csak ott, aki elég tapló volt, de az 15 évvel ezelőtt volt. Amúgy mindenki normális volt velem. Szülésznők is azok, bár mindegyiknek más a stílusa, ugyebár nem vagyunk egyformák. Szóval én nagyon tudom ajánlani. Most ügyeletben készülök szülni, előtte csak szülésznővel-már ilyet nem lehet, azelőtt pedig fogadott orvossal szültem. Mindegyik verzió jó volt.
2017. nov. 13. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tapasztalatokat. Első szülésemnél hiába volt választott dokim Sote-n, annyira elfoglalt volt, hogy kizárólag a magánrendelésén taliztunk (ahol meg nincs UH gép). Mindig megkérdezték persze hogy ki a dokim, de ennek ellenére másfél-2 órákat várakoztam vizsgálatokra. Valahogy így képzelem azt is ha nincs orvosom. Na jó, akkor ezek fényében még gondolkodom kicsit.
2017. nov. 15. 12:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!