Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A saját környezetedben mi a...

A saját környezetedben mi a legidősebb életkor, amikor valaki anya lett?

Figyelt kérdés
Esetleg azt is tudod, hogy milyen okból szült ilyen későn? Hogyan alakult az élete, jelentett-e a késői anyaság bármilyen különlegességet? Hányadik gyermeke volt? A gyermekek közötti nagy korkülönbség esetén mit szóltak a testvérek?

2017. nov. 17. 08:08
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
84%

40 év körül.

Második házasság és pár évre rá közös gyermek.


A korkülönbség náluk nem volt gond, a nagyobbik már dolgozott. Viszont nevelésben nem tett jót, ugyanis a legkisebb neveletlen lett mert a szülők elfogultak lettek a késői gyermek érkezés miatt.

2017. nov. 17. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
80%

Dédanyám 41 évesen szülte a mamámat, harmadik gyermekként. Ugyanúgy éltek, egészségben, mint bárki más. Ja, és utána még egy gyermeket szült.


Két másik rokonom is a negyvenes éveiben szülte második gyermekeit, mindketten második házasságban éltek. Nekik sem volt semmi különös gondjuk.

Úgy látszik, a mi családunknak ilyen szerencsés a genetikája. Ennek ellenére én a harmadik kisfiamat 34 évesen szültem, aztán slussz! :D Nem lesz több.

2017. nov. 17. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
38 eves volt, mar volt addigra 3 nagy gyerekuk, a kicsit nem terveztek. A testverei szeretik.
2017. nov. 17. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

44 evésen szült a sógornőm. Ő már 30 evésen is akart gyereket, de a férje nem. Végül 40 éves volt, amikor zöld utat adott, 3 évig próbálkoztak lombikkal, mire sikerült.

De van egy gyerekorvos a kórházban, aki 48 evésen szült. Későn talált a meg a párját, majd nehezen sikerült.

Amikor kórházban feküdtem, akkor volt egy 49 éves nő. Volt 3 20 év feletti fia. Azt hitték, hogy mar nem kell védekezni, mert 6 éve nem volt ciklusa. Akkor ment amniocentézisre, nem tudom, hogy végül megszületett-e a baba.

2017. nov. 17. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
44 évesen az anyósom.Nem számítottak rá,mert azt hitte klimaxol.Megtartották,mert jól éltek,nem jelentett gondot.3. gyerek,a férjem akkor volt 20,aki nem ismerte őket,azt hitte a lánya.A középső 15 volt,ő nem igazán foglalkozott vele.
2017. nov. 17. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
69%
Egyik barátnőm anyukája 41 évesen bevállalta a 3. babát. A barátnőm akkor volt 14, a tesója 17 éves. Véletlenül csúszott be, de megtartották, mert a körülményeik megengedték. Nagyon jó testvérek, a nagy körkülönbség ellenére is, nagyon védelmezi a két idősebb a kisebbet, gyerekként is sokat foglalkoztak vele, vigyáztak rá stb. Bár amikor maga a terhesség ténye kiderült, emlékszem, hogy a barátnőm ki volt akadva nagyon, és nem örült annak, hogy lesz egy kistestvére. De aztán ez változott.
2017. nov. 17. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
43 lesz keresztanyu mire szül,10éve próbálkoztak
2017. nov. 17. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
7es vagyok, első babájuk
2017. nov. 17. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Egy ismerős családnál jött a negyedik gyerek későn, nem volt tervezett. Szülésnél 46 volt az anyuka 50 apuka.

A legidősebb gyerekük 19 éves volt akkor.

Teljesen egészségesek és szeretik a testvérek egymást.

2017. nov. 17. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
93%

Anyu 40 évesen szült engem. 11 évig próbálkoztak, évekig járkáltak orvostól orvosig. Amikor kezdtek beletörődni, hogy nekik nem lesz gyerekük, akkor sikerült.

Nagyon sokszor nézték a nagymamámnak, ami ovis/kisiskolás koromban nagyon zavart. A nagy kornkülönbségnek köztük vannak hátrányai, de ugyanakkor előnyei is. Mivel egyszem gyerek vagyok és rengeteget küzdöttek, hogy lehessek (gondolom ez lehet az oka) anyu néha túlságosan félt, és nehezen engedett el fiatalabbként pl bulizni, vagy külföldre utazni.

2017. nov. 17. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!