Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mai világban hátránynak...

Mai világban hátránynak számít, ha (legkorábban) csak 24 évesen lesz valaki ténylegesen pályakezdő a saját szakmájában, az egyetem (nappali) miatt?

Figyelt kérdés

Van, aki már 18 évesen dolgozik, élesben. Én 22 éves vagyok, és csak 2019 nyarán végzek az egyetemmel (ha minden jól megy), nappali tagozaton. Előtte már egyébként, hozzateszem, dolgoztam (20 évesen), de csak ideiglenesen, amíg nem kezdtem el az egyetemet. Szóval, minimális munkatapasztalatom azért van, nem arról van szó, viszont szerintem nem sokat ér.


Mai világban ez mennyire számít hátránynak a munkaerő piacon? :) mire végzek, már 24 leszek.



2017. okt. 16. 22:46
 1/3 anonim ***** válasza:
54%

Ilyenen parázni... :P


Asziszed, az ilyesmi feltűnik az ügyeletes 22-25 éves HR pichának, akihez kerülsz majd?


Azon gondolkozzál inkább, hogy milyen bútor szeretnél lenni, meg hogy csapatban szeretsz-e inkább egyedül dolgozni, vagy önállóan csapat részeként... :P

2017. okt. 16. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

"Van, aki már 18 évesen dolgozik, élesben."


Ha ugyanazt a munkakört akarod majd ellátni, akkor igen, hátrányban leszel vele szemben. Duplán is:

- mert 6 évvel kevesebb tapasztalat lesz a hátad mögött

- mert diplomával a zsebedben túlképzett leszel, tehát eleve fel se vesznek arra a munkára.

2017. okt. 17. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a választ! :) természetesen nem ugyanabba a munkakörben helyezkednék el, hanem ahol érték a diploma.

Elfogadom, lehet, hogy valóban hülyeség ilyesmin agyalni, csak megfordult a fejemben.

2017. okt. 17. 13:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!