Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Igaz, hogy a háton fekve...

Igaz, hogy a háton fekve szülés a legrosszabb választás?

Figyelt kérdés

Úgy hallottam, hogy állva, előre hajolva az ágyra, vagy guggolva sokkal könnyebb, és valamivel kevésbé fájdalmas.

Ez igaz? Ha igen, akkor miért hanyatt fekve csinálják mégis?

Úgy általában nyitottak szoktak lenni a kórházak, ha a kismama másképp szeretné?


2017. nov. 28. 15:58
 1/9 anonim ***** válasza:
10%
Napkirályt érdekelte a szülés és ezért hátra fekve szült a kiszemelt no , elterjedt az uralkodó meg a sznob berkekben tömegessé vált ez az idióta szokás . Így próbáljon valaki kiküldeni barnamedvét . lesz neki eredménye ...
2017. nov. 28. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem engedték, hogy térdelve előre hajolva nyomjak. De amikor már kellett az orvosi jelenlét, akkor egyértelmű, hogy úgy a jó ha az orvos is odafér. Szerintem ennyi az egész.

Lehet kényelmesebb, de ha orvos mellett szülsz, akkor jobb ha látja mi történik közben.. :/

2017. nov. 28. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
59%
Nekem a másodikat indították, bementem, lefeküdtem, legközelebb akkor keltem fel mikor már 'saját' szobámban voltam és ki kellett mennem wc-re. Az egész alatt annyi mozgásterem volt, hogy a bal oldamra tudtam fordulni és vissza.... borzalmas volt!! Gravitáció segítsége 0, az elsőnél legalább az elején ácsoroghattam kicsit és később hoztak egy labdát
2017. nov. 28. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
63%

Kórháza válogatja, hogy engedik-e. Ott, ahol én szültem, vajúdni lehetett bárhogy, én pl. ladbán ültem, de az orvos hanyatt vizsgált és a kitolási szakasznál is úgy kell lenni. Tényleg sokkal rosszabb volt, mint bárhogy máshogy, de az orvos így fér az anyukához és a gyerekhez a legjobban, állítólag ezért.


Itt utána tudsz nézni, bár nem teljes a lista:

[link]

2017. nov. 28. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Én választhattam, hogy hogyan szeretnék szülni és mivel már a vajúdás közben borzasztó volt feküdni, állva maradtam. Addig feküdtem le amig nst-n néztek. A kitolási szakaszban is álltam, az orvost nem zavarta. Nem volt gátmetszés de nem is repedtem.
2017. nov. 28. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

az orvosnak ez a legkényelmesebb, így tud legjobban hozzáférni, vizsgálni, stb.


egyre több kórház nyitott az elternatív szülési pózokra... sajnos még nem elég.

2017. nov. 29. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Néhány órát állva, előre hajolva, labdán ülve, kutyát sétáltatva:) vajúdtam, teljesen elviselhetőek voltak a 3 perces fájások, majd elfolyt a magzatvizem és azonnal lefektettek, azt mondták muszáj, mert ilyenkor előreeshet a köldökzsinór és abból baj lehet. Szünet nélkül jöttek a fájások, nem voltam magamnál, a férjem fogatott, hogy a baba könnyebben ki tudjon jönni (nem tudom ez mit jelent). 2 óra múlva megszületett a kislányom. Nem tudom, hogyha nem kellett volna feküdtem akkor milyen lett volna, de így kegyetlen volt. A SOTE 1-en szültem, ott nem az alternatív dolgok híve. Ezt egyáltalán nem bánom, tudtam is előre, nagyon jó helynek gondolom és a többi babámat is ott szeretném majd a világra hozni.
2017. nov. 30. 04:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Jah, azt elfelejtettem, hogy az nst végig a hasam volt, úgyhogy amiatt sem lehetett nagyon mozogni. Repedés és vágás nékül szültem, kb 15 perc volt mire a buksija kijött majd 5 perc mire teljesen kibújt. Ezt persze a férjem mondta, én nem voltam képbe:).
2017. nov. 30. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
*elnézést a hibákért, még korán van:).
2017. nov. 30. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!