Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha valaki teljesen bele éli...

Ha valaki teljesen bele éli magát, hogy ő császárral szül, és nem hajlandó arról hallani sem, hogy természetes úton szüljön. Az ugye ha eljön az idő megszül természetesen mivel nincs más választás?

Figyelt kérdés
Nagyon aggódom a húgomért...sehogy sem akar rám hallgatni...fél a több órás vajúdástól
2017. júl. 15. 14:36
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
70%
Mégis mit tud tenni? Összeszorítja a lábát?
2017. júl. 15. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
78%
Jó orvos indok nélkül nem császároz. Okkal!
2017. júl. 15. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
60%

A nagybàcsim felesége pont fordítva volt, a császárról hallani sem akart. Aztàn mikor oda került, mondták neki hogy muszáj, mert a gyerek nyaka köré tekeredett a köldökzsinór. Ennek ellenére sem engedte (ezt nem is értem hogy lehetett, bár ennek már 30 akárhány éve), emiatt megszülhette természetes úton, de a gyerek halott volt addigra már.

Annyi volt az érve hogy a császár után heg marad a hasán... Ennyit ért neki a gyereke.

Csodàlkozom rajta, hogy ezek után a férje nem hagyta el, hanem csináltak még egy gyereket. Én biztos otthagytam volna a francba ha megöli a gyerekem csak mert nem akar heget a hasán.

2017. júl. 15. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
70%
Ez a történet is valami olyan, ami szájról szájra terjedt és ennyi maradt belőle. A gyerekek kétharmadára feltekeredik a zsinór. Az elhalások nagy része pedig már pocakban, jóval szülés előtt megtörténik. Ha pedig életmentésről van szó, nem kérik ki a nő véleményét. De ahhoz, hogy megszóljátok a rokont, arra tökéletes sztori. Csak gratulálni tudok hozzá!
2017. júl. 15. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
76%
A félelem, szorongás pszichésen természetesen lassíthatja vagy akár blokkolhatja is a folyamatot. Azaz előfordulhat, hogy bár a teste tudná a dolgát, képes lenne a természetes szülésre, mégsem sikerül neki, mert mondjuk a félelem, stressz okozta izomgörcsösség nem engedi a tágulást. Ezért mondják, hogy fejben nagyon fel kell készülni a szülésre (magára a vajúdásra is), hogy előremozdíthassa és ne hátráltassa a folyamatot. Én nagyon hiszek az önprogramozásban, a gondolat teremtő erejében.
2017. júl. 15. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
76%

Nem vagyok szülész-nőgyógyász, de úgy emlékszem, hogy manapság már a protokollba belefér, hogyha valaki fóbiásan retteg, akkor is megcsászározzák, mert a rossz compliance pvn-nél nem túl előnyös... De szoktak itt kommentálni szakmabeliek, majd megmondják, hogy mi a szokás.


Viszont a pvn-nek számos előnye van, többek között az, hogy a végén ott a pici baba, tehát megéri küzdeni. Egyik kedves ismerősöm két napja szült császárral (ő pvn-t akart nagyon, de már az első is császár volt, és most sem volt semmi fájása fél nap alatt sajnos), és nagyon rosszul viseli, hogy utána ugyanúgy vannak "fájásai", ráadásul feküdni kellett sokat, nem tudja úgy ellátni a picit, húzódik a heg... Szóval a császár akkor jobbnak tűnik, de nagyon nem biztos, hogy az is. Természetesen személyfüggő a dolog, valaki császár után is ugrál, más meg egy gátmetszéstől eldobja magát, de szerintem olcsón nem lehet ezt megúszni, na :)

2017. júl. 15. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
34%
Ja, és amúgy a férje mondta el így ahogy én leírtam, rohadtul nem leszólni akarjuk... Én is csak gratulálni tudok azért hogy rögtön rólam kell rosszat feltételezni!
2017. júl. 15. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
70%
Masfel hete szultem, szules kozben mondta a doki h minden 2. Gyerekre ratekeredik a kokdokzsinor.
2017. júl. 15. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
48%

#2 ezek szerint tőlünk nyugatabbra csak kókler szar orvosok dolgoznak? De jó tudni!


Na de, hogy a kérdésre is válaszoljak. Simán lehet, hogy rég megbeszélte az orvosával, hogy császárt szeretne. Én is megbeszéltem, fel sem merült a természetes szülés.

2017. júl. 15. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
58%

Ahogy mondod, kérdező, megszül majd természetes úton, és örülhet, mert ok nélkül nem császároznak, tehát ha szülhet simán, az jót jelent.

Ne aggódj, az orvos majd elmagyarázza neki, hogy nem kívánságműsor.


Hasonló eset egy ismerősöm. Felnőtt nő, és teljesen komolyan gondolja, hogy nem szeretne szülni, az anyja fogja kihordani helyette majd. Hát hogyne....

Én egyébként tesód fordítottjában reménykedek, irtózok a császártól. De ha az lesz, akkor se fog érdekelni semmi, csak a gyerekem egészsége.

2017. júl. 15. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!