Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Lehet ilyet kérni, előre...

Lehet ilyet kérni, előre megbeszélni? Vagy vagy természetes, vagy császár és ilyen lehetőség nincs?

Figyelt kérdés
Azt szeretném megkérdezni a fogadott orvosomtól (tudom, akkor kérdezzem meg őt és ne itt tegyek fel kérdést, de más emberek véleményére vagyok kíváncsi) hogy működhet e úgy a szülés, hogy ha minden rendben van, magától megindul, elfolyik a magzatvíz, jönnek a fájások stb, akkor természetesen úton megszülöm a babát, de, ha túlhordom, és már majdnem 5 kiló és 60 cm, valószínűleg túlvizesedett, a burok se reped meg, nem tágulok, akkor ne az legyen a megoldás, hogy burokrepesztés, ököllel vagy akár simán kézzel tágítás, vákumozás, hasnyomás, szenvedés, vergődés, hanem császármetszés? Természetesen más dolog, ha már elindult a szülőcsatornában, de szerintem amit fentebb írtam az már nem természetes szülés, hanem szörnyűség. Tehát lehet(ne e) így, hogyha nem indul minden magától, akkor ne azt mondják, hogy na akkor mi megindítjuk, megoldjuk, minden praktikát bevetünk és csak akkor lesz műtét, ha már mindenki rohadtul elfáradt és senkinek nem maradt ereje, hanem egyből műtét van?
2017. nov. 28. 16:52
 1/4 A kérdező kommentje:
Természetes úton, nem természetesen úton, elnézést
2017. nov. 28. 16:53
 2/4 anonim ***** válasza:
88%

Normális doki kérés nélkül figyel erre, hogy ha vagy hozzád viszonyítva, vagy objektíve túl nagy a gyerek, akkor a császár felé húzzon.


DE nem törvényszerű hogy túlhordás esetén óriásbébi szülessen. Sógornőm 42 hetesen szült 2800-as gyereket.

2017. nov. 28. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Egy ismerősöm most szült 20 évesen 45 kilósan, 62 cm-es 4,8 kg súlyú babát a fent írt módon. Innen a kérdés.
2017. nov. 28. 17:15
 4/4 anonim ***** válasza:
Barátnőm 4500 grammos, 60 cm-es babát szült pici gátmetszéssel, 65 kilósan ment szülni, szóval Ő is egy törékeny lány. Majd 2 évre rá megszülte az ikreit, akik 4200 es 3900 grammal jöttek a világra 37.héten. Ha úgy látja a dokid nem fogja engedni, hogy megszüld a babád. Én 40+5-re szültem 3500 grammos kislányt vágás, repedés nélkül. 36.héten nekem volt még egy UH-m, hogy mekkora a baba, ott el fog dőlni valószínüleg, mert ha ott normál súlyú nem lesz probléma:).
2017. nov. 29. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!