Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Császáros gyerekek anyukái!...

Császáros gyerekek anyukái! Tényleg kevésbé kitartóak és kevésbé életrevalóak a gyernekeitek, mert császárosak lettek, és nem "küzdöttek meg az életért"?

Figyelt kérdés

Egy fórumon az egyik hozzászóló -gyakorlatilag több is- így vélekedett, mikor a kérdező a császáros szülésről kérdezett (ő kifejezetten úgy akart szülni).

Én is császárral szeretnék, de eü. indokom is van rá, és nem is elhanyagolható indok.

Összességében én nem szeretnék repedni/szakadni (tudom tudom nem mindenki...), vagy hogy kipréseljék belőlem a gyereket, vagy hogy 20 óra vajúdas után végül sürgősségi császár legyen....Szóval en császárral fogok szülni.

De nem értem, miért vált ez ki ekkora ellenszenvet? Tényleg, komolyan van aki azt állítja, hogy "kevesebb" lesz attól a gyerek, mert császáros? Szóval anyukák, hogy látjátok a saját helyzetetekben?


2017. dec. 4. 11:46
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
89%
2 életrevaló császáros fiam van. Sok gyereket ismerek az oviból, de megtippelni nem tudnám, hogy melyik császáros és melyik nem, ilyen ostoba nőkkel nem érdemes foglalkozni.
2017. dec. 4. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
79%
Baromság.. ahogy az immunrendszere se lesz ellenállóbb csak meg végigmegy a vaginán.. sokaknak az a legnagyobb teljesítmenyük az életben, hogy kinyomtak a puncijukon egy babát, sőt, még szoptatni is tudták... ettől érzik magukat felsőbbrendőnek, így ezt muszáj hangoztatni lépten-nyomon, hogy mennyivel jobb nekik, jobb a gyereküknek, még az ózonrétegnek is..
2017. dec. 4. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem azért vált ellenszenvet a császár mert valahogy ez ivódott a köztudatbe hogy meg KELL szülni a babát. Sokszor ha valaki cszászárral szül akkor éreztetik is vele hgoy nem is szült....

A császár meg egy műtét amit régebben életmentésre használtak, talán még ez a nézet van sokakban.

Én egyetértek a kivánságcsászárral, még sosem hallottam hogy egy programozott császárnál (nem amikor már rossz a baba szívhangja és már baj van) lett volna oxigén hiányos baba vagy bármi olyan komplikáció ami későbbiekre kihat.

És igen miért kéne repedni szakadni ha nem muszáj....

Igaz műtét, de rutin műtét már.


Én úgyan normál úton szültem, de van ismerősöm aki császárral és nem mondanám furának az ő gyerekeiket :)

Szeritnem ez inkább mende monda. Biztos sok hormon szabadul fel a normál szülésnél, de vajon ez ennyire számítana?

Én mint írtam normál úton szültem mindjárt oda adták a babám és mégsem volt tejem egyik gyereknél sem. Császáros ismerősöm fél évig csak anyatejet adott a babájának.

Ha te úgy érzed az a jó és találsz olyan dokit aki bevállalja miért ne szülj úgy ahogy szeretnél.

2017. dec. 4. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
59%
Hárman vagyunk tesók, mindhárman császárosok. Bátyám kicsit sem életrevaló, de ez nem a szülés módja miatt van. Húgom szerintem átlagos, meg nem feszül, de azért hozza a minimumot. Én meg tűzön-vízen at típusú ember vagyok, keményen küzdök mindenért. De másban meg én vagyok gyengébb.
2017. dec. 4. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
60%

"sokaknak az a legnagyobb teljesítmenyük az életben, hogy kinyomtak a puncijukon egy babát, sőt, még szoptatni is tudták"


ennyi. erre lehet felvágni, hát felvágnak, és hogy minél nagyobbnak tűnjön a teljesítményük, a többit szólják le.


Amúgy ekkora baromságot is ritkán hallani, nem tudom elképzelni, hogy ezt valaki komolyan elhiggye...

2017. dec. 4. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
95%
Természetes úton születtem, és rám teljesen igaz, amit az ősanyák mondanak a császárosokra. Mindent feladok, az immunrendszerem semmi, egész gyerekkoromban beteg voltam, pedig 3 évig szoptam. Semmi összefüggés nincs. Nem kell ezeket a szívedre venni.
2017. dec. 4. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
100%
Nekem van spontán és császárral született gyerekem is, életrevalóság, talpraesettség terén a sürgősségi császárral született a legjobb, vele vajúdtam (műtét előtt) a legtöbbet. Ettől függetlenül nyilván nem ilyen direkt az összefüggés.:-) A magam részéről hülyeségnek tartom az indokolatlan műtétet, ragaszkodtam a harmadik gyereknél ahhoz, hogy legalább próbáljuk meg hüvelyi úton, de sajnos, nem jött össze. Ezerszer jobb emlékeim vannak az első, spontán szülésemről, mint a másik kettőről, amik műtéttel végződtek, holott a vajúdás nem volt kellemes. Viszont csodálatos élmény volt a kitolási szak és a babám világrajötte, sokkal fittebb voltam utána, összehasonlíthatatlanul hamarabb rendbejöttem minden szempontból. Nyilván ez örök vita marad, hogy császár vagy hüvelyi szülés, nekem ez a véleményem, de mindenkinek magának kell eldönteni, mit akar.
2017. dec. 4. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
91%
Ezeknaz emberek azokat is köpködik amúgy, akik kérnek EDA-t pl... :D le kell őket sz.rni.
2017. dec. 4. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 A kérdező kommentje:
Én azt megértem, hogy az érzelmi töltet nem egyforma. Nyilván van akit eufóriával tölt el a term. szülés, de aki pl retteg a komplikációtól annál erősen kétlemm, hogy pozitívan hat a tudat, hogy szülnie KELL. Az a baj, hogy szerintem -meg szerintem sokak szerint- nincs különbség a gyerek lelki és testi fejlődése terén, mégis azzal vagdalkoznak, hogy ennyit sem tudsz megtenni a gyereked érdekében. Pedig...ha annyi elég lenne a szuperanyusághoz, hogy valaki hüvelyi úton szül meg 3 évig szoptat...dehát személyes tapasztalatok alapján nagyon nem ezt látom. Csak nem értem az ellenszenvet.
2017. dec. 4. 12:20
 10/30 anonim ***** válasza:
50%
Mind a két gyermekem császárral született. A "nem küzdöttek az életèrt" nem stimmel, mert mind a kettővel 3 napot vajúdtam. Mind a kettő kicsi még (3és 1 évesek), de nagyon is életre valóak. Nem rémisztgetni akarlak, de érdemes átgondolni azt is, hogy a császár sem veszélytelen. Kialakulhat belső vérzés a műtét után. Minél többedik császár, annál nagyobb rá az esély. A második császárom után újra kellett operálni, mert a hasüregemet elöntötte a vèr. A magam részéről a császárt életmentő beavatkozásnak tartom, de maximálisan meg tudom érteni, ha valaki nem akar kínlódni. A rossz indulatú megjegyzésekkel ne törődj. Magadra figyelj meg a kicsire, meg persze a párodra.
2017. dec. 4. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!