Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Császáros gyerekek anyukái!...

Császáros gyerekek anyukái! Tényleg kevésbé kitartóak és kevésbé életrevalóak a gyernekeitek, mert császárosak lettek, és nem "küzdöttek meg az életért"?

Figyelt kérdés

Egy fórumon az egyik hozzászóló -gyakorlatilag több is- így vélekedett, mikor a kérdező a császáros szülésről kérdezett (ő kifejezetten úgy akart szülni).

Én is császárral szeretnék, de eü. indokom is van rá, és nem is elhanyagolható indok.

Összességében én nem szeretnék repedni/szakadni (tudom tudom nem mindenki...), vagy hogy kipréseljék belőlem a gyereket, vagy hogy 20 óra vajúdas után végül sürgősségi császár legyen....Szóval en császárral fogok szülni.

De nem értem, miért vált ez ki ekkora ellenszenvet? Tényleg, komolyan van aki azt állítja, hogy "kevesebb" lesz attól a gyerek, mert császáros? Szóval anyukák, hogy látjátok a saját helyzetetekben?


2017. dec. 4. 11:46
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
69%
Szerintem semmi összefüggés.Az ilyen vélekedés ritkàn meggyőződéses,inkàbb bàntó szàndék van mögötte.
2017. dec. 4. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:

Az ilyen emberekkel nem kell foglalkozni :)

Nekem sürgősségi császárom volt de olyan szinten h kb a műtőben eszméltem fel arra h akkor most mi is van!de ha én mondom h jajj de megakarom szülni termesztes úton lehet h ne tudnék itt írni v a gyerek nem játszana mellettem.

Az a baj h vannak olyan emberek akiknek hiába magyarázol el bármit csakis az a jó ahogy Ő gondolja.legyen ősanya és szüljön meg szoptasson annyit amennyit akar ;)

2017. dec. 4. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
45%
#9, kedves kérdező: ha valaki, akkor én orvosként eléggé képben vagyok a lehetséges komplikációkkal.:-) Az eufória nem attól van, hogy "hurrá, hüvelyen át szülök", hanem attól, hogy mindjárt meglátod a kicsidet, és a folyamat minden mozzanatát érzékeled. Több órás vajúdás után, a tolófájások alatt nem azon gondolkozol, hányféle komplikáció léphet fel.:-) Egyébként én bíztam önmagamban, a testemben és a dokimban is maximálisan, pontosan ismertem a folyamatot, tudtam, mi miért van, mi fog következni, ez sokat segített.
2017. dec. 4. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
68%

Kedves előttem író elvileg orvos vagy ha jól értem :)

Gyerek szempontjából a hüvelyi vagy a császáros szülés a komplikáció mentes. Mert én hüvelyinél hallottam sok problémát a köldökzsinór, újraélesztés, oxigénhiány stb. Kívánságcsászárnál, programozottnál (ahol nem már gond volt és azért műtik, hanem meg sem várják hogy gond legyen) mennyire gyakori a babával bármi probléma a későbbiekben?

Tényleg érdekel :)

2017. dec. 4. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 A kérdező kommentje:
Iggeeen, de nem vagyunk egyformák. Szóval attól hogy odabiggyeszted, hogy orvos vagy, még ugyanúgy érzelmi dolgokat írsz le neked miért volt jó: bíztál a testedben az orvosban.... Tehát ha orvos vagy, nyilván tudod, hogy a betegek nem egyformán reagálnak a dolgokra, így feltételezem el tudod hinni, hogy nem mindenki várja a szülést áhítattal -a gyerekét attól még várhatja úgy! Ha orvos vagy, inkább arra válaszolj, van-e igazolt különbség szellemi és fizikai fejlődés tekintetében császáros(akár programozott akár sürgőssegi)-nem császáros gyerek között?
2017. dec. 4. 12:50
 16/30 anonim ***** válasza:
Semmi különbség nincsen, nyugi.
2017. dec. 4. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
50%

Programozott császármetszésnél a szokásos műtéti kockázatokon kívül (anesztéziás szövődmények, fertőzések) pl. repedhet a méh metszésirányban - akár a méhartériáig, ami súlyos vérzéssel jár -, vagy atóniássá válhat, ami szintén vérzést okoz, a metszés helyén keletkező hegszövet pedig sosem lesz olyan erős, mint az eredeti szövet. A későbbi terhességekben az esetleges hegszétválás súlyosan veszélyezteti a baba és az anya életét is.

Amúgy én vagyok a 7-es válaszoló is, és (mint a kommentemből látható) nem a lehetséges komplikációk miatt tartom jobbnak a hüvelyi szülést.:-) Nagyjából ugyanis hasonló "veszélyességű", mint a programozott császár. Megfelelő terhesgondozás, szülésfelkészítés és anyai életmód mellett viszont nem, egy fiatal, egészséges nő esetében lényegesen kevésbé kockázatos a természetes szülés, amennyiben nincs téraránytalanság, placenta- vagy köldökzsinórprobléma.

2017. dec. 4. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
100%

"Ha orvos vagy, inkább arra válaszolj, van-e igazolt különbség szellemi és fizikai fejlődés tekintetében császáros(akár programozott akár sürgőssegi)-nem császáros gyerek között?"


Nem tudok olyan kutatási eredményről, ami igazolná a hosszútávú markáns különbséget.:-) Az, hogy a babának a természetes szülés egy stresszhelyzet, abban segíti őt, hogy alkalmazkodjon a radikálisan megváltozott körülményekhez. Császármetszésnél ez elmarad, ezért gyakoribbak a légzésproblémák, aluszékonyság, szoptatási nehézség ezeknél a babáknál. A magas szintű csecsemőgondozással ezek a gondok megoldhatók, ezért többnyire nem okoznak hosszútávú problémát. Egyszeri adrenalinlöket a szülés alatt senkit sem tesz 20 év múlva életrevalóbbá..-)

2017. dec. 4. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 A kérdező kommentje:

Te különben szép kis orvos lehetsz, ha a szüléstől parázó, feltételezhetően császáros kismamát felkészíted a lehetséges komplikációkra úgy, hogy a kutya nem kérdezte :D

Szerintem mindenki tisztában van vele, hogy mint minden műtét, ez is kockázatos. Mégis kevesebb "rémtörténet" kering erről, mint a borzasztóra nyújtott "természetes" szülésről. Es tudom tudom...ha mindenki szipiszupi egészséges és testben lélekben felkészült lenne, akkor nem kellene császározni...de mint az látható ez nem így van. Sőt, mint látható sok esetben az utolsó pillanatban dől el, hogy akkor császár. Nem, még a lehetséges komplikációk -melyek mellesleg leginkább az anyára veszelyesek- sem rettentenek el úgy, mint egy szülőcsatornában elakadt, orvos által kikönyökölt vagy kivákuumozott oxigénhiányos kisbaba gondolata.

Nem állítom, hogy ez feltétlenül bekövetkezik, hála az égnek nem is következik be. Ha valamivel, a gyerek egészségével meg lehetne győzni, de nem nyer vele annyit az ember, mint amennyit veszíthet.

Egyébként született csípőficamom volt, 6 hónap kengyel, majd műtét majd kengyel majd megint műtét. Most arthrosisos. A vápa teljesen deformált és a medence sem szimmetrikus. Volt olyan szülészorvos aki -igaz látatlanban- azt mondta, szerinte ez nem elég indikáció, de én nem akarok úgy végigaggódni egy terhességet, hogy mi lesz ha! De mindegy milyen a félelem, aki császárt "szeretne" annak akár tetszik akár nem oka van rá. Csak utálom ezt a lelki terrort, amivel olykor szembesülök...

2017. dec. 4. 13:42
 20/30 anonim ***** válasza:
45%

"Te különben szép kis orvos lehetsz, ha a szüléstől parázó, feltételezhetően császáros kismamát felkészíted a lehetséges komplikációkra úgy, hogy a kutya nem kérdezte :D"


Szerintem egy orvosnak kb.ez a feladata. Elmondja a lehetsèges variációkat!

Ès azért nem hallasz annyi csâszárhorrort, mert egêsz egyszerűen mèg mindig kevesebb a császár, mint a termèszetes szülès! Kevesebb a horror is!

Ha gondolod mesèlhetek neked császárhorrort! 😊

Èn viszont egyet nem èrtek, hogy mi ez a nagy "jaj nem akarok szülni tèma“?kell a gyerek, de ne fájjon. Kell a gyerek, de aludjon èjszaka, ès nehogy felkeljen, mert akkor ên nem tudok pihenni.

Annyira kènyelmes már ez a társadalom!

Itt vagy rá te is pèldának:

" Én is császárral szeretnék, de eü. indokom is van rá, és nem is elhanyagolható indok.

Összességében én nem szeretnék repedni/szakadni (tudom tudom nem mindenki...), vagy hogy kipréseljék belőlem a gyereket, vagy hogy 20 óra vajúdas után végül sürgősségi császár legyen....Szóval en császárral fogok szülni"

Kèpzeld, senki nem akar repedni, szakadni. Szerintem nincs olyan nő, aki ne rettegne a szülèstől, de mègse darabolnak fel minden nőt, aki terhes, csak hogy meg ne izzadjon!

2017. dec. 4. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!