Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Te mennyire vagytok tisztában...

Te mennyire vagytok tisztában azzal, hogyan születtetek?

Figyelt kérdés
Értek ez alatt bármit, szóval akár a leginkább köztudott, és a születési anyakönyvben is rögzített születési súlyt és hosszt is. De értelemszerűen jobban érdekel az, hogy például hüvelyi úton vagy császárral, mennyi ideig tartott a vajúdás, könnyű vagy nehéz volt-e a kitolás, lépett-e fel valami komplikáció szülés közben, egyáltalán indítani kellett-e a szülést, vagy magától, természetesen indult, kellett-e bármi segédeszközhöz folyamodni mondjuk kitolás közben, vagy sem, stb. Én férfi vagyok, és az a helyzet, hogy nem sokat tudok ezek közül. A születési súlyomon és hosszomon kívül lényegében semmit. Illetve még azt, hogy hüvelyi úton születtem, de ezt sem közvetlenül anyukám mesélte nekem, csak hallottam néhányszor, ahogy ismerősök között vagy a családban erről beszélgetnek. Ez így mennyire általános? És a nők sem tudnak többet róla? Vagy ők azért megbeszélik az anyukájukkal idővel? Én úgy képzelem el, hogy legkésőbb akkor, amikor egy nő gyermeket vár, az anyukája azért mesél neki arról, hogy mire számítson majd a szülésnél...
2017. dec. 12. 22:46
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Nő vagyok én elég részletesen tudom az én meg a tesóm születési körülményeit is.
2017. dec. 12. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Tudok mindent. Még tiniként apránként beavatott édesanyám, a maradékot pedig az első szülésem után. Arról nyilván nem beszélt a serdülő lányával, hogy mekkora volt a gátsebe, de "az unokája anyjának" már elmesélhette megnyugtatóan, hogy "az is begyógyul, nem lesz minden olyan, mint bombatámadás után..."
2017. dec. 12. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
69%

Szerintem ezt gyerekként gyereknyelven szokták inkabb szeretetbol meselni es nem felnőtten beszelik at, a plusz kinlodos szaftos részeket.

Habár nálunk a üknagyinak szokása elismételgetni nyilvánosban az ő evszazad elotti szüléstortenetét hogy hogyan preselték ki rajta a gyereket, mindig hozzátéve hogy nadszal vékony asszony volt(de amugy nem),igazán megkimélhetne a 101. elbeszélésétől már

2017. dec. 12. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Én csak annyit tudom, hogy hüvelyi úton születtem. Semmi mást, és sajnos már megkérdezni sem tudom
2017. dec. 12. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Én tudok elég sok mindent, a születésemről, a terhességről, arról higy meddig szoptattot anyukám
2017. dec. 12. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
79%
Én sokat tudok a születésemről, sőt 2 nővéreméről is...és mamám is elmesélte a szüléseit és a nővérem szüléséről is tudok, hogy zajlott😀...és jól gondolod nekem pl 7 hós terhesen jött az információ áradat😀 /gondolom előtte nem akartak erről komolyabban beszélni 'rémisztgetni' pl anyum is csak annyit mondott hogy gyors és könnyű volt, de pl azt nem, hogy abban az időben 'csak' függönyök voltak a szülőnők között, így érdekes volt az egész,hogy vajúdtak, apum nem lehett ott vele stb..anyum még így is visszafogodtabban mesélt róla, mint pl nővérem az övéről/ na hát nekem nem volt ilyen könnyű és császáros is lettem😂, de ennek már 4 éve... egyébként nem napi téma a szülésről beszélgetni nálunk...max, ha kismama is van köztünk és érdeklődik...szerintem,bőven elég akkor beszélni erről mikor aktuális...én sem fogom elmesélni a lányomnak, hogy hogy szültem, persze azt igen hogy császárral, de az egészet nem...annak majd eljön az ideje és persze ha érdekli...
2017. dec. 12. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Anyukám sokszor elmesélte, hogy születtünk a húgommal. Akkor leginkább, amikor várandós voltam a gyermekeimmel én is. Azt is tudom meddig és mennyit szopiztunk, milyen alvók voltunk, stb.
2017. dec. 12. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Mi sokat beszélgettünk, nem konlrétan a szülésről de apránként mindent megtudtam a születésemről. 100%-ra mondták, hogy fiú leszek, ezért nem is készültek lánynévvel. A szülőszobában találomra kaptam nevet.

Mindíg ráérős tipus voltam, túlhordott. De több vakriasztás volt.

Mindíg más oldalról közelítettük meg a dolgokat, faros baba voltam, így is születtem. Nagyon féltett, nehogy bajom legyen. És még azt is elmondta, hogy nagyon megíjedt mikor meglátta milyen csúny kislánya lett, de aztán szerinte nagyon szépen kikupálódtam.

Ezeknek semmilyen negatív fennhangja nem volt soha. Sajnos évekkel az unokája születése előtt meghalt.

Igazából terhesen lett súlya azoknak a dolgoknak, amiket korábban elmondott. Addig csak kedves sztorik voltak.

2017. dec. 12. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Hu, hat en nem orultem volna, ha anyukam szules elott meseli el, mennyire kivolt, de eleg hasonlo szulesunk lett. Nekem mar meselte elotte joval, hogy hogyan szulettem, szulinapomkor szokasa volt meselni rola, ilyeneket is elmondott, amiket kerdeztel, hogy mikor indult be, magatol-e, inditottak-e, meddig tartott, mennyire viselte meg, foleg az utobbirol meselt tobbszor is. A szulesem utan is atbeszeltuk ezeket ujra.
2017. dec. 13. 04:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Én is nő vagyok, és elég sok minden tudok a születésemről. Mindig is tudtam, már nem emlékszem mikor mondta el először édesanyám. Soha nem csinált nagy ügyet belőle, nem agonizált a részleteken. Tudom, hogy volt gátmetszése de továbbrepedt, aranyere is volt, tudom, hogy sétálva vajúdott stb. Semmivel sem más ez, mint bárki ismerős könnyű vagy nehéz szülésének a története, amit úgyis hall minden nő előbb-utóbb. Miért ne lehetne ezt is szülés előtt meghallgatni? Semmivel sem ijesztőbb, mint bárki más története.


Amúgy ha érdekel, kérdezz rá édesanyádnál, hogy milyen volt. Nem mindenki jön elő ilyesmivel rákérdezés nélkül, mert nem lehet tudni, hogy a másik akarja-e az esetleg nem túl szép részleteket is hallani. De ha tudni szeretnéd biztos elmondja.

2017. dec. 13. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!