Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Te mennyire vagytok tisztában...

Te mennyire vagytok tisztában azzal, hogyan születtetek?

Figyelt kérdés
Értek ez alatt bármit, szóval akár a leginkább köztudott, és a születési anyakönyvben is rögzített születési súlyt és hosszt is. De értelemszerűen jobban érdekel az, hogy például hüvelyi úton vagy császárral, mennyi ideig tartott a vajúdás, könnyű vagy nehéz volt-e a kitolás, lépett-e fel valami komplikáció szülés közben, egyáltalán indítani kellett-e a szülést, vagy magától, természetesen indult, kellett-e bármi segédeszközhöz folyamodni mondjuk kitolás közben, vagy sem, stb. Én férfi vagyok, és az a helyzet, hogy nem sokat tudok ezek közül. A születési súlyomon és hosszomon kívül lényegében semmit. Illetve még azt, hogy hüvelyi úton születtem, de ezt sem közvetlenül anyukám mesélte nekem, csak hallottam néhányszor, ahogy ismerősök között vagy a családban erről beszélgetnek. Ez így mennyire általános? És a nők sem tudnak többet róla? Vagy ők azért megbeszélik az anyukájukkal idővel? Én úgy képzelem el, hogy legkésőbb akkor, amikor egy nő gyermeket vár, az anyukája azért mesél neki arról, hogy mire számítson majd a szülésnél...
2017. dec. 12. 22:46
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

4en vagyunk tesók minden születést pontosan tudunk mivel voltak vicces vagy ijesztő dolgok ezeket anya mind elmesélte.

Az én gyerekeim is mindent tudnak a születésükről.

Nekem az a fura ha valaki ezeket nem tudja.

2017. dec. 13. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

Szintén nő vagyok és mi is gyerekkorunk óta hallgatjuk ezeket a történeteket a testvéremmel.

Azóta tudunk anyukánk vetéléseiről és azok körülményeiről is. Sosem hallgatta el ezeket előlünk és szerintem ez jó dolog.

Viszont a párom semmit nem tud ezekről, az a gyanúm hogy a nők kevésbé traktálják a fiaikat ezzel a témával. Talán mert azt hiszik nem érdekli őket vagy a lányoknak azért mesélik mert ők is anyák lesznek majd, stb.

Ha megteheted, kérdezz rá.

2017. dec. 13. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Tudom a helyet, a dátumot és hogy du. 4 körül születtem..

Még 1-2 teljesen jelentéktelen részletet, de őszintén nem is érdekel!!

Nekem nem mesélt anyukám a teehességeim alatt sem, de nem is kérdeztem

2017. dec. 13. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%
Ismerem a részleteket, anyukám akkor mesélt inkább mikor a húgom és én is gyermeket vártunk. Viszont az öcsém más téma, ő egyébként se ül ott velünk mikor ilyen dolgokról beszélgetünk és nem azért mert elzárkózik a dologtól, sosem volt baja az efféle “női” dolgoktól, még kamaszként is minden gond nélkül vett pl betétet vagy tampont a boltban ha megkértük, de ő inkább babázik, mint csacsogjon a lányokkal 😊
2017. dec. 13. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Én tudom, hogy milyen módon születtem, milyenek voltak a körülmények és mekkoraként jöttem a világra sőt a két tesómét is tudom és a páromét is. :)
2017. dec. 13. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Kiskamaszként megkaparintottam anyukám régi naplóját és pont ott sikerült kinyitnom, ahol a születésem körüli szaftos részleteket tárgyalja. Megbántam, hogy kíváncsi voltam.
2017. dec. 14. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!